Zsinórban negyedszer kapott ki 0-1 arányban a PVSK fiatal labdarúgócsapata.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13. 52 néző.
AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 10. forduló.
Vezette: Horváth György
Asszisztensek: Karcagi Balázs, Oletics Zoltán.
PVSK: Csutora – Kerényi Dániel (Demeter Ádám), Berze Csanád (Duraku Zamir), Tornyos Péter, Mitrovik Alexander – Kiss Krisztián, Farkas László Artúr (Bihari Zsombor), Sziládi Roland, Varga Dominik (Ivánovics Péter Iván), Cseresnyés Ferenc Árpád, Szendelbacher Ervin (Kiss-Tóth Dominik).

Mikor, ha nem most… Mikor, ha nem most, hiszen a mai ellenfelünk, a Nagykozár sincs valami nagy formában, hiszen utoljára szeptember 16-án szerzett pontot. Az első körben, a Nagykozáron lejátszott mérkőzésen látottakból kiindulva is úgy gondoltuk, hogy nagy esély kínálkozik a pontszerzésre a mai mérkőzésen. Ennek szellemében indult a mérkőzés, már a második percben kapuralövésig jutott a PVSK, igaz, a negyedikben már jött is a nagykozári válasz.

Szinte az egész első félidő így telt, mindkét csapat próbálkozott becsülettel, de igazi gólhelyzet nem alakult ki, inkább csak kósza próbálkozásokig jutottak a csapatok. Egészen a 36. percig, amikor is megszerezte a vezetést a Nagykozár. Policsek Benedek mozdult jól egy indításra, Csutora kapus kifutott, a csatár elhúzta mellette a labdát és éles szögből, mintegy 12 méterről a kapuba lőtt. 1-0!
Küzdött, erőlködött a PVSK fiatal csapata, de sajnos igazi gólhelyzetig nem jutott. Így a félidőre maradt az egygólos vendégvezetés.

A második félidőre hármat cserélt Schneider Gábor vezetőedző, ami hozott is némi lendületet a játékba és ez már helyzetekben is megmutatkozott.
Az 56. percben Ivánovics beadása után Kiss Tóth Dominik rosszul vette át a labdát és odalett a nagy gólhelyzet.
Két perccel később újabb PVSK próbálkozás, jó ütemben lépett ki a nagykozári kapus és hárított.

Három perc leforgása alatt, három, szélről elvégzett szabadrúgással veszélyeztetett a fölénybe került PVSK:

a 73. percben Kiss-Tóth jobb oldali szabadrúgását Ivanovics csúsztatta a bal kapufa mellé, néhány centiméterrel.
A 74. percben ugyanez a másik oldalról, Kiss Krisztián próbálkozását Béres kapus kiüti.
Egy perc sem telt el, Kiss-Tóth Dominik szabadrúgása után Sziládi térdéről pattant fölé a labda.

A nagykozári kontrákban azonban mindig ott volt a veszély. Egy veszélyes támadás a másik oldalról: a 82. percben Somogyi 22 méteres, ballábas lövését védte nagy bravúrral Csutora kapus.
85. perc ismét, sokadszorra PVSK szabadrúgás oldalról, vérszegény lövéssel a végén.

Mindent megtett a PVSK az egyenlítésért, de sajnos nem sikertült gólt szerezni. Maradt a bosszankodás a végén, ismét, immáron negyedszer zsinórban, 0-1 arányú vereséget szenvedett a PVSK fiatal, lehet, hogy túlzottan is fiatal csapata. Biztos, hogy ezek az eredmények a csapat rutintalanságának is köszönhető. Ezzel kapcsolatos a nézőtéren elhangzott nagy igazság is:
"Ha nem tudjuk futásra késztetni az ellenfelet, akkor hiába tudunk gyorsabban és többet futni!"

Schneider Gábor, a PVSK labdarúgóinak vezetőedzője, természetesen nem volt elégedett és a mérkőzés utáni nyilatkozatában ezt ki is fejezte:

A kapott góllal óriási ütést kaptunk, amitől megrogytunk. Próbáltunk mielőbb talpra állni, de a mai napon is csak küzdelem, szenvedés lett a vége. Úgy tűnik, egy új sportágat kell kitalálnunk és gyakorolnunk edzésen, egy olyat, ahol az ellenfélnek nincs kapuja. Szakmailag nem optimális a fiatalok beépítésének folyamata, többeknek szinte semmit nem kellett tenni azért, hogy a felnőtt csapat mezét magukra ölthessék. Hiányzik a minőség és a kvalitás a játékunkból. Mérkőzésen belül meg tudjuk szorongatni még az erős ellenfeleket is, de igazi góllövő csatár nélkül nem tudunk nyerni.

A következő fordulóban, november 4-én, a PVSK a Villány csapatát fogadja. Reméljük, jobb játékkal és több sikerrel!