Döntetlennel végződött a helyi rangadó

A vármegyei bajnokság második körének első találkozóján az egyetemisták második csapatát fogadta a PVSK, és egy olyan mérkőzésen veszített két pontot, amelyen két tizenegyessel alakult ki a végeredmény.

PVSK–PTE-PEAC II. 1–1 (1–0)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 15. forduló, PVSK műfüves labdarúgópálya, Verseny utca, 101 néző

Vezette: Albert Gábor (Hevesi Gábor, Pór Gábor)

Góllövők: Duraku Zamir illetve, Gelencsér Gergő (mindkét gól 11-esből született)

PVSK: Winkler Kerényi, Varga, Tornyos, MitrovikDuraku, Ivánovics (Bihari), Pánovics (Kotsis), Nagy J.Budavári (Ádám), Sziládi (Berze) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Kellemes, de borús időben kezdődött a mérkőzés, mindkét együttesen érződött, hogy ez egy fontos találkozó, annak ellenére is, hogy nagyon sokszor találkoztak már egymással. Már a második percben tömegjelenet zajlott a hazaiak a hazaiak büntetőterületén, kétszer is kapura lőhette a labdát a PEAC, de végül sikerült felszabadítanunk. Az első szögletet is a 7. percben a PEAC adhatta be. Azt mondhatjuk, hogy az első negyedóra némi vendégfölénnyel telt el.

Ennek ellenére a 16. percben büntetőhöz jutott a PVSK. Budavári a 16-oson belül álló Sziládihoz passzolt, aki tolt egyet balra a labdán, és az érkező védő elgáncsolta, jogos 11-es. A büntetőt Duraku végezte el, és a laposan a jobb sarokba lőtt, a kapus rajta volt ugyan a labdán, de nem tudta megfogni a jó helyezett játékszert, 1-0!

A hazai vezetés felpaprikázta, a már amúgy is felajzott vendégeket. Egy lecsorgó labdát 20-m-ről Fröhlich Csaba bődületes erővel küldött kapura, Winkler óriási bravúrral tolta szögletre a léc alá tartó labdát.

A játék ebben a szakaszában a PVSK valamivel pontosabban, talán gyorsabban is játszott. És jól zárta le a területeket, de ezt a teljesítményt néhány eladott labda kissé lerontotta.

A 32. percben érdekes jelenet játszódott le, a vendégek védője a felezővonalon állva fel akart szabadítani, de a labda falsot kapott és épphogy átpattant a hazai felső lécen.

A 33. percben Tornyos remek labdával indította Budavárit, aki kilépett és mintegy 8 méterről a hálóba lőtt, sajnos a gólt les miatt nem adta meg a játékvezető.

Már mindenki a félidő végét várta, amikor Pánovics mintegy 25 m-ről lövésre szánta el magát, a jól eltalált labda bombaként vágódott a kapufára, a kipattanót az érkező Sziládi belőhette volna, de elrontotta a helyzetet. Ez gólszerzési lehetőség volt.

A félidőben nem esett több gól, maradt az egy gólos hazai előny.

II. félidő:

Nagy lendülettel kezdett a PEAC, mint aki azonnal meg akarná szerezni az egyenlítő gólt. Mintegy négy percig a PVSK térfelén folyt a játék, javarészt veszélytelen vendéghelyzetekkel.

Az 52. perc tájékán jöttünk ki a szorításból, és ekkor rúghattuk első szögletünket ebben a játékrészben.

Az 55. percben mintaszerű, talán a mérkőzés legszebb támadása ment végig. A PVSK játékosainak villámgyors adogatása után Sziládi került gólhelyzetbe. A tizenhatos környékén tett néhány lépést, majd a bal kapufát találta telibe. A hozzá kerülő kipattanó, pedig elakadt az addigra visszaérő PEAC védőkön. Ez a szituáció, már a szép előkészítés miatt is, gólt érdemelt volna. (Erre mondta, Schneider Gábor, hogy a legközelebb találkozóra meg kell faragni majd a kapufákat).

Két perccel később megint Sziládi volt a főszereplő. Az ellenél térfelén, a 16-os sarkánál labdát szerzett, majd elindult a kapu felé. Egy az egyben vihette, de a kifutó kapusba lőtt, aki jól zárta a szöget. Ez is nagy helyzet volt!

És ahogy az már lenni szokott, jött az egyenlítés. A 65. percben egy előrevágott labdára, védőnk Tornyos Péter, és az ellenfél csatára Gelencsér Gergő rajtolt. Versenyt futottak, és beérve a 16-oson belülre, az akkora némi előnyt szerző csatárt védőnk buktatta, 11-es. A labdát a sértett nagy erővel bombázta a bal felső sarokba, 1-1!

Az esetnél Tornyos Péter talán előbb elrúghatta volna a labdát, Gelencsér Gergő pedig remekül használta ki az adódó lehetőséget.

A hátralévő időben óriási energiákat mozgatott meg mindkét csapat. Voltak itt is, ott is helyzetek, sűrűsödtek a cserék, akik új lendületet vittek a játékba. A PEAC még a 42. percben is belőhette volna a győztes gólt, de Gelencsér elhibázta a lehetőséget.

A két szomszédvár összecsapása igazi rangadói hangulatot, megyei szinten átlagon felüli színvonalú mérkőzést hozott. A helyzetek alapján talán a PVSK állt közelebb a győzelemhez, de az eredmény azért igazságos, mert a lelkesen és sportszerűen küzdő vendégek sem érdemeltek ma vereséget. Jó mérkőzésen született meg a döntetlen eredmény.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. A tiszta helyzeteket, és a kapufákat tekintve, talán közelebb álltunk a győzelemhez. De őszintén meg kell mondani, hogy mindkét csapat nagyon sokat tett azért, hogy ez a mérkőzés így alakuljon. Gratulálok a srácoknak, amit kértem, hogy minden egyes labdáért küzdjenek meg, és csupaszív játék legyen, az megtörtént.