A Siklós ölébe hullott a három pont

A vármegyei labdarúgó bajnokság második körének ötödik meccsén a PVSK a Siklóst fogadta, és nem kisebbítve a vendégek érdemeit, de szerencsétlen körülmények között veszítette el ezt a végső helyezés szempontjából is fontos találkozót a helyzeteit kihagyó hazai együttes.

A ragyogó tavaszias napsütésben kivonuló játékosok, és a mintegy 100 néző, nem sejthette, hogy mindösszesen egy meglehetősen furcsa gólt lát majd a mérkőzésen, amely el is döntötte az összecsapás sorsát a vendégek javára.

PVSKSiklós Sport NKF 0–1 (0–1)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 20 forduló, PVSK, Verseny utcai labdarúgó pálya, 98 néző

Vezette: Hernádi Attila (Güldner Ádám, Kállai Balázs)

PVSK: WinklerKerényi, Nagy, Demeter, TornyosFarkas, Bihari (Duraku), Szendelbacher, Kotsis (Kaya)–Sziládi, Pánovics (Berze) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Rögtön a PVSK lépett fel támadólag. Szemmel láthatóan többet birtokoltuk a labdát, és viszonylag zavartalanul léphettünk az ellenfél térfelére, annak ellenére is, hogy a vendégek igyekeztek kontroll alatt tartani a pálya középső területét.

Ebből, a némi mezőnyfölényből, már a 6. percben gólt lőhettünk volna. Sziládi adta balra a tisztán álló Nagy Jeromosnak, aki 15 méterről, a baloldalról, ballal hatalmas lövést zúdított kapura, ezt a vendégek hálóőre óriási bravúrral védte. Nagy helyzet volt!

A 11. percben Bihari jobb oldalon kapta a labdát, néhány lépés után lőtt, de az erős lövés néhány cm-rel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Már a második nagy helyzet maradt ki.

A 30. percben Bihari Zsombor küzdötte magát lövőhelyzetig, de a nem túlságosan jól helyezett labdát védte a siklósi kapus.

Azt is mondhatnánk ezzel el is lőtte a PVSK a puskaporát, legalábbis, ami az első félidőt illeti. A Siklós szorgos csapat módjára megbízhatóan védekezett, néhány szórványos támadást vezettek ugyan, de ez nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

Már-már unalomba süllyedt a meccs, amikor elérkeztünk a 32. percig. Olyan gólt kapott a PVSK, amire azt lehet mondani, ritkán látható, ám mégsem, hiszen a Bóly ellen hasonlót kaptunk, csak a másik oldalról.

Történt ugyanis, hogy a vendégek játékosa Pólics Áron, az alap-és az oldalvonal találkozásától mintegy öt méterre, a kispadok előtti területről, magasan előre ívelte a labdát, amely játékszer szállt-szállt, és a fizika valamennyi törvényét figyelmen kívül hagyva, vagy éppen azt kihasználva, a kapus előtti pattanás után, a bal felső sarokba hullott, 0–1! Megjegyzendő, kapusunk pont a pattanás helye, és a labda hálóba kerülése közötti távolság felező pontján állt. Hogy mennyire lett volna hárítható ez a gól, az mélyebb szakmai elemzést igényel.

A félidő vége előtt, még egy büntetőgyanús lerántás is volt a mi 16-osunk környékén, de a játékvezető továbbot intett.

II. félidő:

A 13. percben a vendég kaputól mintegy 18 méterre szabadrúgáshoz jutottunk, a sorfalról visszapattanó labdát ismét rálőttük, de a kapus védett.

A 67. percben 11 méterről egy jobbról belőtt labdát Kerényi pergetett kapura, de az néhány centiméterre a siklósi jobb kapufától hagyta el a játékteret, majd ugyanő került ismét helyzetbe, de csúnyán fölé lőtt.

A 78. percben a csereként beállt, és ügyesen mozgó Kaya Furkan 18 méteres lövését védte a kapus.

A hátralevő időben a Siklós védte az előnyt, a PVSK pedig igyekezett belőni az egyenlítő gólt, sajnos, ez ma nem sikerült.

A labdarúgó mérkőzések régi igazsága, hogy a helyzeteket be kell lőni, főleg ha nagyon kevés van belőlük. A Siklós érdemeit nem kisebbítve jegyezzük meg, hogy szerencsésnek mondható góllal nyertek ugyan, de szerencséje csak annak a csapatnak van, amely egész mérkőzésen tesz érte. Lehet, hogy ma nem a jobbik csapat nyert, de amely együttes ma a három pontot megszerezte hősiesen küzdött, és mindent megtett a győzelemért.

A PVSK pedig kihagyta az adódó lehetőségeket…

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK. A helyzetek alapján legalább döntetlent érdemeltünk volna, de hét játékosunk hiánya, és a nagyon gyenge kapusteljesítmény miatt veszttetettünk. A kapust menet közben még lecserélni sem tudtam volna, hiszen a délelőtt még az ifiben védő hálóőr ült a kispadon, aki nem jelentett igazán alternatívát. Az ünnephez kapcsolódva ez a mai meccs nekem a Keresztjáráshoz hasonlított. Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok, és sikereket a kosárlabda csapatnak.