Nemzetközi labdarúgó tornát rendeztünk

Mindkét korcsoportban a Videoton csapata lett az első a PVSK Labdarúgó Utánpótlás Kupáján.

Bár csak tíz órakor kezdődött a torna, kilenc óra körül már érkeztek a csapatok, és résztvevők, a szakmai latolgatások mellett, gyakran kémlelték az eget, vajon kitart-e az időjárás eső nélkül a meccsek végéig. Az U11-es korosztály az atlétika pálya füves részén, a kisebbek, az U9-esek, pedig a műfüvön játszhattak, keresztben felfestett pályákon, könnyített szabályokkal. Két csapat az U11-eseknél úgy látszik megijedt a készülődő vihartól, a Mohács, és az Eszék ugyanis nem érkezett meg, az utóbbiak ugyan többször is telefonáltak, hogy elindultak, de valószínű eltévedtek a 120 km-es nyílegyenes úton. Szabó Dávid a főszervező úgy cikázott a pályák között, mint fénykorában a focipályán, (bár most is igen gyors, ha beszáll a Megye I-be!). Az idő csak az utolsó pillanatokban romlott el, és mivel a nagyoknál jóval előbb értek véget a meccsek, ez nem volt túlságosan zavaró.

A tornát mindkét csoportban a Videoton nyerte. Az I. Nemzetközi PVSK Kupa díjait a nagyoknál Turi Zsolt a PVSK szakmai vezetője, és Erdős Tibor a PVSK szakosztályvezetője, a kicsiknél pedig Vida János a PVSK Társadalmi Elnöke adta át. Nagy küzdelmek, szép gólok voltak a Verseny utcában, igazi örömfoci, a több mint száz néző nagy örömére. Ismétlés következhet, jövőre veletek ugyanitt!