Labdarúgó utánpótlás eredmények – 11. hét

Tavaszi vitaminhiányos állapot: kilenc lejátszott mérkőzésből csak három győzelem a héten. A legfiatalabb korosztályok mentették meg a mundér becsületét. Megnyerte az alapszakaszt a PVSK U14!

HOLLER UNFC - PVSK U19 4-1 (3-0)

2024.03.16. 10:00

MLSZ regionális U19 alap bajnokság, Délnyugati csoport, felsőházi rájátszás, 3. forduló.

Dunaföldvár FC, Sporttelep.

PVSK U19: Weimert Ádám - Rogács Levente, Bölcskei Denisz, Tomek Milán, Juhász Gyula, Majdik Márk, Pesti Albert, Róth Zalán, Sátori Márk, Papp Miklós, Szunyog Attila László.

Andreidesz József: Az elmúlt heti Siófok elleni győztes mérkőzés után hét helyen változott a csapat összeállítása, ez a játék minőségén nagyon meglátszott! Soha nem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de ezen a mérkőzésen két szabálytalan gólt kaptunk. Az első szabálytalanságból indult, a második pedig lesállásból született! Hozzá kell szoknunk, hogy idegenben most már többször is megtörténik velünk. Javulnunk kell védekezésben és helyzetkihasználásban is! Bár minőség hiányában ez csodával érne fel! Csodák pedig nincsenek!

PVSK U17 - FŐNIX GOLD FC 0-7 (0-5)

2024.03.16. 12:00

MLSZ Regionális U17-es kiemelt bajnokság, Nyugati csoport, 16. forduló.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

PVSK U17: Bökönyi László Péter (Nagy Benedek) - Dráb Péter, Fejes Olivér, Fodor Levente, Foór András, Krausz Martin Bendegúz, Münster Martin, Rózsavölgyi Gergő, Sándor Gergő, Szakály Marcell, Pintér Balázs, Óbert Olivér, Bátor Dávid.

Klock György: Nem akarom keresni a kifogásokat, de sajnos voltak olyan előjelek, hogy nem úgy, és nem olyan szellemben megyünk a pályára, ahogy azt tettük két héttel korában a Kaposvár ellen. Az amúgy is szűk létszám mellett a csapat nem bírta el két meghatározó játékosom hiányát. Ettől függetlenül akkor sem szabad ilyen arányú vereséget szenvedni. Egy két játékosomnak el kellene gondolkodni azon, hogy mi mindent tett meg a csapatért! Mindent leszámítva azt azért sajnálom, hogy volt egy-két lehetőségünk és nem éltünk vele. Fontosnak tartottam a mérkőzés előtt, amit ki is emeltem az öltözőben, hogy a párharcokból milyen arányban jövünk ki győztesen. Ezt az arányt nézve elkeserítő volt. Ehhez még párosult néhány játékosom gyenge futómennyisége is. Gondolok itt arra, hogy nem zárt vissza a középpálya labda vesztésnél ahogy kellett volna. A letámadásainknak sem volt éle. Hátul is több szituációban bizonytalanság volt jellemző, legalább is az első félidőben. Túl kell lépni ezen a vereségen, és készülni a következő mérkőzésre.

SIÓFOKI BÁNYÁSZ SE - PVSK U16 0-2 (0-2)

2024.03.12. 12:00

MLSZ Regionális U16-os kiemelt bajnokság. Nyugati csoport, 15. forduló.

Siófoki Utánpótlás Sporttelep

PVSK U16: Móritz Márk - Fülöp Ármin, Hawkins George Zed, Juhász Tamás Péter, Kondor Csanád Pál, Lóth Noel, Orlovics Olivér (2), Puskás Dominik, Teleki Alex, Vastagh Berton, Vígh Péter Benedek, Nimmerfroh Balázs, Gulyás Zsombor, Sifter Mihály, Wittenberger Kornél.

Kiss-Tóth Dominik: Hivatalosan egy hete dolgozom a csapattal, örülök, hogy én vehettem át őket, nagyon jó srácok egytől egyig. Szoknunk kell még egymást, de jó úton haladunk, hogy igazán jó és megbecsült csapat legyünk. A budaörsi vereséget megbeszéltük a srácokkal és úgy vágtunk bele a siófoki mérkőzésbe, hogy itt nyerni akarunk. Ez össze is jött, hisz 2-0-ra győztünk. Meg voltam elégedve a csapattal. A játékosoktól azt kértem, hogy birtokoljuk a labdát, építsük fel és ne rohanjuk el a támadásainkat, illetve magasan kezdjük meg a letámadást. Ennek eredménye már a 11. percben látszott, mert az ellenfél 16-osánál labdát szereztünk George által, aki nagyszerűen tette át a labdát Orlovics elé, aki élt a lehetőséggel. Ezt követően végig mi birtokoltuk a labdát, egy indításból ismételten Zrínyi várából kirohanó kapus fölött átemelte a labdát Orlovics. Ha az első félidő 0-5 nekünk, akkor nem szólhatott volna senki, mert három 100%-os helyzetet sikeresen a kapusba rúgtunk. A második félidő 70. percétől a csapat elfáradt és szétszakadt a pálya. Azonban ezt nem bánom, mert addig végig letámadtak a srácok, ami be is vált, így nagyon tetszetősen játszottak. Nagyon jó érzés volt számomra, hogy az első tétmérkőzést, amin én vezettem őket sikerrel tudtuk zárni. Köszönöm nekik! Reméljük ezt a jó játékot szombaton a Goldball ellen is tudjuk hozni!

GOLDBALL '94 FC - PVSK U16 2-0 (0-0)

2024.03.17. 11:00

MLSZ regionális U16-os kiemelt bajnokság, Nyugati csoport, 16. forduló.

Goldball Sporttelep.

PVSK U16: Móritz Márk - Fülöp Ármin, Hawkins George Zed, Juhász Tamás Péter, Lóth Noel, Orlovics Olivér, Puskás Dominik, Vastagh Berton, Vígh Péter Benedek, Gulyás Zsombor, Sifter Mihály, Ruppert-Czigler Márton, Wittenberger Kornél

Kiss-Tóth Dominik: Jól kezdtük a mérkőzést első félidőben, ahogy a Siófoki mérkőzésen is. Ismételten volt 2-3 olyan helyzetünk, amit be kellett volna rúgni, de nem sikerült, így izgalmas maradt a meccs. Félidőben a srácokkal beszéltem, mert elkezdtük felvenni az ellenfél játékát, amiben mi nem vagyunk jók. A megbeszéltek szerint kezdődött a második félidő, de hamar kaptunk pontrúgásból egy gólt, 2 perce rá jött a következő. Sajnos nem jött össze a fordítás, hiszen a helyzeteinket a második félidőben is kihagytuk, így egyre ingerültebbek lettünk, mert felültünk az ellenfélnek. Saját magunkat vertük meg.

KAPOSVÖLGYE LUE - PVSK U15 3-1 (1-1)

MLSZ regionális U15-ös alap bajnokság, Délnyugati csoport, 18. forduló.

Sportegyesület, Juta.

PVSK U15: Keszler Bence - Andrási Dániel, Berecz Hunor, Gelencsér Dániel, Ittzés Bese Bendegúz, Novák Zsombor (1), Pfaff-Dukai Előd, Pintér Bálint, Zentai Ármin Mór, Späth Péter, Kedves Dominik, Váradi Bence Barnabás, Mecseki Bálint.

Stiefel László: Tét nélküli, gyenge színvonalú meccset játszottunk, ahol számunkra minden a küzdelemről szólt, nem a játék öröméről. Küzdöttünk az ellenféllel, a saját teljesítményünkkel, és a tudattal, hogy szinte minden ellenünk történik. Sok volt a hátráltató körülmény. Nem tudtunk mit kezdeni azzal, hogy egy gólunkat nem adták meg, egy játékosunkat hat percig nem engedték vissza a pályára, illetve egy szabályos szerelést követő kiállításnak köszönhetően emberhátrányba kerültünk. A játékidőről nem is beszélve. A sport sok mindenre megtanít. Az igazságtalanság elviselésére is. Ez egy jó lecke volt ebből a szempontból. A legfőbb gond sajnos az volt, hogy néhány játékosomat kivéve nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk mind játékban, mind akaratban. Hiányoztak a vezéregyéniségek, akik a teljesítményükkel felfelé húzzák a csapattársaikat. Jól látszik, hogy nem megfelelően készülünk az idegenbeli bajnoki mérkőzésekre. Egy nyerhető meccset buktunk el, de ezért nem dőlt össze a világ. A hétvége pozitívuma, hogy két játékosom az U16-os csapatban kezdőként lépett pályára.

FOOTBALL CLUB NAGYKANIZSA - PVSK U14 2-3 (1-1)

2024.03.16. 13:00

MLSZ regionális U14-es bajnokság, Délnyugati csoport, 18. forduló.

Nagykanizsai Olajbányász Stadion

PVSK U14: Madarász Árpád - Ambrus András, Lukács István (2), Gróf Dániel, Kiss Máté, Kovács Gergely, Legeza Gergő, Simon Kornél, Simon Kristóf, Jenovai-Háda Dominik, Pálfai Zalán, Rutsch Noel Benjámin, Lengyel Ábris (1).

Pintér Csaba: Ahogy arra előzetesen számítottam is, nehéz mérkőzés volt. Az ellenfelünk letámadott, megzavarta a labdakihozatalunkat, ami nem igazán ízlett a csapatnak. Nyílt volt a játék, mindkét oldalon sok helyzet adódott. Ebből végül mi jöttünk ki győztesen. A srácok nagyot küzdöttek és megmutatták, hogy ha a játék nem is megy, akkor is tudnak eredményesek lenni. Gratulálok a csapatnak az alapszakasz megnyeréséhez! Várjuk a folytatást!

SZENTLŐRINC SE - PVSK U13 0-6 (0-0)

MLSZ regionális U13 alap bajnokság, Délnyugati csoport, 12. forduló.

Szentlőrinc SE Sporttelep.

PVSK U13: Csonka Dávid Lajos - Tímár Levente Tibor (1), Rejtő Robin, Ádám Márton, Csonka Máté, Hodossi Zétény, Jakobi Gellért (1), Kovács Noel Hunor, Molnár Ármin (1), Páva Gergő (1), Schlitt Olivér István (1), Szigeti Bulcsú, Csámpár Aurél (1), Tátrai Gorán, Bogádi Bálint László

Bánhegyi Zsolt: Minden tekintetben jobbak voltunk, egyénileg és csapatként egyaránt. Az egész mérkőzésen mi domináltunk, többet birtokoltuk a labdát és sok helyzetet dolgoztunk ki.

SZENTLŐRINC SE - PVSK U12 0-7 (0-0)

MLSZ regionális U12-es alap bajnokság, Délnyugati csoport, 12. forduló.

PVSK U12: Palásti-Kovács Imre - Kolarics Bercel (1), Dlusztus Péter, Hegedűs Balázs, Ivánovics Dávid József, Juhász László, Keresztes Leonárd (1), Keresztes Richárd, Nagy Fábián (2), Simon Vince, Szamosi Benedek Szabolcs, Szokol András Márk, Szőlősi Áron (1), Füredi Pál Antal, Rausch Balázs, Szűcs Vince, Orsós Milán István (1)

Bózsa Barnabás: Első tavaszi bemutatkozásunk jól sikerült. Amit gyakoroltunk azt a srácok próbálták megvalósítani. Védekezésben jól teljesítettünk, 2-3 helyzetnél többet nem engedélyeztünk a Szentlőrinc csapatának - ha pedig eljutottak a kapuig, kapusom tökéletes megoldásokkal rukkolt elő - akik ezt néha alattomos belépőkkel honorálták, de a mi válaszunk a labdabirtoklás és helyzetek kidolgozása volt a határozott játék mellett! Így csak gratulálni tudtam a pályára lépő játékosaimnak, mindenki a saját tudását - a szintjéhez képest - pályára tette, így nem lehetek elégedetlen!