Újabb fontos lépés

Harmincöt percen át teljesen nyílt meccset játszottunk a Fóttal hazai pályán, a hajrában azonban sebességet váltottunk, és behúztuk a győzelmet az elődöntő első meccsén.

PVSK-Veolia–Phoenix-MT Fót 102-84 (29-21, 19-19, 23-27, 31-17)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport. Elődöntő, 1. mérkőzés. Lauber Dezső Sportcsarnok, 600 néző.

PVSK-Veolia: Igrutinovics 10, Németh A. 10/6, Plézer 14/3, Bíró O. 22/12, Horti 10/3. Cs.: Mokánszki 11/6, Frank, Halász 12/6, Antóni 2, Radó 7/3, Molnár M.. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Phoenix-MT Fót: Kinney 19, Tóth Z. 3/3, Markovics 31/6, Udemezue 2, Juhos 12. Cs.: Tichov 15/3, Szabó 2, Richter, Kékesi. Vezetőedző: Schurmann Gábor.

A Fót már a BKG elleni negyeddöntőben is megmutatta, hogy nem ismer lehetetlent, hiszen 1-0-s hátrányból húzta be végül a párharcot. Így biztosra vehettük, hogy ellenünk sem feltartott kézzel érkeznek majd Markovicsék.

Az első negyedben gyorsan világossá vált, hogy épp Markovics Luka lesz az, akivel nem nagyon fogunk tudni mit kezdeni, a vendégek első hat pontját ő szerezte, igaz közben ültek a mi dobásaink is, így pár pontos vezetés tudatában úgy tűnt, megvan a ritmusunk. Igrutinovics érezte, hogy érdemes betörésekkel operálnia, szállította is a pontokat. Tíz perc után nyolc ponttal vezettünk.

A Fót aztán igen jól kezdte a második negyedet, Markovics mellett Juhos és Kinney is elkezdett támadásban villogni, így a kényelmesnek tűnő vezetés gyorsan odalett. Szekulovics mester időkérése azonban jót tett a játékunknak, hiszen a fejmosás után elkezdtünk védekezni, elől pedig egymás után sültek a tripláink, Mokánszki, Halász, Bíró és Radó is betalált kintről. A jó dobóformának köszönhettük, hogy végül egálra hoztuk a negyedet, így a félidben 48-40-re vezettünk.

A nagyszünet a Fótnak tett jót, még úgy is, hogy mi kezdtük jobban a második félidőt, és 11 pontra hízlaltuk előnyünket. Innentől azonban jött a vendég-henger, ami kis híján el is sodort minket. Markovics kétszer is a világ végéről talált be, Kinney és Tichov pedig középtávolról hozott extra kosarakat. Mire észbe kaptunk már az egyenlítésért támadott ellenfelünk, sőt Kinney büntetőjével a vezetést is átvette. Szerencsére a remek napot kifogó Bíró Olivér a legjobbkor vert be két trojkát, amivel nem csak a hitünket adta vissza, de egy csapásra tűzbe hozta fantasztikus szurkolóinkat is. Bár a játékrész így is elbuktuk, de azért maradt négy pont az előnyünből.

Így futottunk neki a záró felvonásnak, ami előtt arra lehetett számítani, hogy egylabdás meccs lesz ebből. És a 36. percig így is álltak a csillagok. Csakhogy a hajrához érve mintha egy kapcsolót átállítottunk volna magunkban, és úgy kezdtünk el játszani, ahogyan csak igazi bajnokesélyes tud. Egymás után szereztünk labdákat, és az egyre többet hibázó Fót minden rontását kihasználva elkezdtünk meglépni. Halász triplája már extázis-közeli állapotot generált a Lauber lelátóin, de Plézer és Bíró kintije után már világossá vált: nyertünk!

A 102-84-es végeredmény talán túlzó az egész meccset nézve, maga a győzelmünk viszont megérdemelt volt, a legfontosabb pillanatokban ugyanis sokkal élesebbek és pontosabbak voltunk. Szerdán, Fóton jöhet a folytatás – ami akár a lezárása is lehet az elődöntőnek. Ehhez „csupán” nyerni kell.

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a csapatomnak. Görcsösen kezdtük a mérkőzést, nem játszottunk rosszul, azt azért el kell mondanunk, hogy nem véletlenül van ott a Fót, ahol van. Jó csapatot alkotnak, gratulálok nekik is. Köszönjük a szurkolóinknak a remek hangulatot, a buzdítást. Megyünk tovább, 1-0.