Az utolsó fordulóra marad a döntés

Fantasztikus első félidőt játszottunk a MAFC ellen, a nagyszünet után azonban túl sokat hibáztunk, így végül kétpontos vereséget szenvedtünk.

PVSK-Veolia–Újbuda MAFC 85-87 (21-19, 38-26, 16-24, 10-18)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 25. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1000 néző.

PVSK-Veolia: Igrutinovics 18, Frank 2, Németh A. 3/3, Bíró O. 9/3, Horti 9. Cs.: Halász 14/9, Mokánszki 10/6, Plézer 7, Antóni 13/9, Molnár M., Harka. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Újbuda MAFC: Polgárdy 27/6, Archibald 19, Pintér 6/6, Pápai 13, Bordács 10. Cs.: Katona 6, Buzás 2, Komma 2, Biber 2, Misek.

Ahogyan arra számítani lehetett, nagyon sok szurkolónk jött ki a Lauberbe a MAFC elleni rangadóra, így abban biztosak lehettünk, hogy a hangulattal nem lesz majd baj. Ezt segítette elő az is, hogy az első percektől kezdve nagyon izgalmas volt a csata – még úgy is, hogy a fővárosiak kezdtek jobban. Három perc után azért magunkhoz tértünk, és Bíró triplája már az egyenlítést jelentette. Sőt, az első negyed végéhez közeledve Igrutinovics magabiztos büntetőzésének köszönhetően már mi vezettünk.

A folytatásban egy ideig ment is a csikicsuki, hol a vendégek, hol mi vezettünk egy-két ponttal. Aztán olyasmi jött, amit nagyon jó volt látni. Érkezett a pályára Antóni, és Halásszal együtt bekapcsolták a tripla-futószalagot. Ketten együtt, bő 3 perc leforgása alatt ötöt rámoltak be, és láthatóan ezzel nem tudott mit kezdeni a MAFC. Sorra védekeztük ki ellenfelünk támadásait, és gyors indításból is eredményesek tudtuk lenni. El is léptünk tíz ponttal, a félidő végéhez közeledve pedig egyre nőtt az előnyünk. Szinte nem akartunk hinni a szemünknek, hiszen a második negyedben összesen 38 (!!) dobott pontig jutva kerültünk 59-45-ös előnybe.

Innen indult a harmadik negyed – ami aztán egy csúnya összezuhanást hozott a játékunkban. Polgárdy és Archibald könnyen szerzett pontokat, mi pedig szinte képtelenek voltunk betalálni. A MAFC 21-6-ot csinált ellenünk, amivel a negyed végén már a vezetést átvette Lakits András együttese. Még szerencse, hogy a játékrész végén jött egy kis lendület, Mokánszki pedig kétszer is betalált kintről, így ha faragott is hátrányán ellenfelünk, azért hattal még mindig vezettünk.

Az azonban látszott, hogy ez egy egylabdás meccs lesz – az is lett. Bár sokáig őriztük 2-4 pontos előnyünket, sajnos épp a legrosszabbkor jöttek elő megint az olyan bosszantó hibák, amik miatt végül az utolsó 6 másodpercben már nekünk kellett rohannunk a MAFC után. Azonban 85-87-nél, az utolsó labdánkat elrontottuk, Halász dobsa rövid lett, a lepattanót Plézer pedig már dudaszó után tudta csak bedobni.

Bár a vereség nagyon fájó, tragédia nem történt. Az utolsó fordulóban még mindig a saját kezünkben van a sorsunk , ha idegenben nyerni tudunk a Vasas otthonában, az alapszakasz élén végzünk.

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a MAFC-nak. Jól kezdtük a mérkőzést, jól is játszottunk, aztán nagyon gyengén folytattuk a második félidőben, nem tudtunk betalálni, rossz döntéseket hoztunk. Sajnálom nagyon, köszönöm a szurkolóknak, nem ezt akartuk látni.