Három első hely a szekszárdi szezonnyitó atlétikai versenyen

Atlétika szakosztályunk is részt vett a Szekszárdon rendezett idei első atlétikai pálya versenyen, ahol három első helyet sikerült begyűjteni sportolóinknak.

A részletekről Freier Balázs szakosztályvezetőt kérdeztük.

Az időjárás nem volt kegyes a versenyzőkhöz, mivel a 11-13 fok, valamint a hideg, erős szél gátolta a jobb eredmények elérését. Ráadásul a nagy létszámok miatt az időrend is sokat "csúszott", például az 1500 m-es futóknak 27 percet kellett várakozniuk teljes felszerelésben (trikó, rövidnadrág) a csípős időben.

Ennek ellenére futóink kiválóan szerepeltek. Férfi 1500 m-en a PVSK öt atlétája indult, és ők az első 5 helyen értek a célba. Fazekas András új egyéni csúccsal, 4 percen belül, 3:59,53-mal lett első, de Valler Tamás (2.) 4:01,4, Fritz László (3.) 4:08,31, Trócsányi Márton (4.) 4:15,95 PB, és Baumholczer Máté (5.) 4:20,72 ideje is sokkal többet ér majd ideális körülmények között.

Férfi 200 m-en nagyon értékes Putsay Bence új egyéni csúcsa, (22,97 mp). Ezzel az eredménnyel 3. lett. Ezen a távon Vajda István ötödik helyezést ért el, 23,18 mp-cel. A 100 m-es döntőben azonos idővel 11,33mp 3. Kovács Zoltán, 4. Vajda István. 300 m-en Fieder Szabolcs a legjobb U16-os időt futotta, 39,20 másodperccel.

A lányoknál női 800 m-en Bálint Gréta nem talált legyőzőre, 2:27,68-as idejével. Gréta az utolsó 200 m-ig várt, és a véghajrá neki ment a legjobban.

Az alacsonyabb korosztályú lányok közül (U14) Mike Rebeka fölényesen lett az első 80 m-en. Egyedül ő futott 11 mp-en belül (10,83). Rebeka korosztályában még magasugrásban is indult, és 135 cm-el hatodik lett. Dobószámokban az U16-os korosztályban Jakab Anna 2. lett diszkoszvetésben 26,78 m-el, súlylökésben pedig az ötödik helyen végzett 9,65 m-el.