Két első, három második és egy harmadik hely Kaposváron

A hétvégén a somogyi megyeszékhelyen rendeztek tájékozódási sprint kupát. Az eseményen a PVSK tájfutói jól szerepeltek, és a belvárosi környezet kiváló felkészülési lehetőség volt a szeptember 16-17. között Pécsett rendezendő Rövidtávú és Rövidtávú Váltó Országos Bajnokságokra.

Elolvasom 2023.09.04. 11:03

Baumholczer Máté részt vett tájfutók Világkupa versenyén

A csehországi Česká Lípá-ban rendezték a Tájékozódási futók Világkupa versenyét, amelyen Baumholczer Máté a PVSK versenyzője is részt vett a magyar válogatott tagjaként.

Elolvasom 2023.08.08. 06:34

Baumholczer Máté jól szerepelt a felnőtt világbajnokságon

A svájci Felnőtt Tájékozódásifutó Világbajnokság utolsó száma a váltó volt. A versenyre a hosszútávot keresztező területeket használták. A magyar válogatott tagjaként a háromtagú csapatban ott volt és remekelt, Baumholczer Máté, a PVSK tájékozódási futója is.

Elolvasom 2023.07.22. 19:46

Erki Ármin részt vett a Junior Tájfutó Világbajnokságon

A romániai Nagybánya volt az idei junior világbajnokság házigazdája. Ez volt az első év, amikor a tervezett programban már nem szerepelt egyetlen selejtező-futam sem, mind az öt számban egyből döntőt rendeztek. Két sprint és három erdei döntőből állt a program.

Elolvasom 2023.07.10. 11:02

Benke-Somorjai Dávid remekül helytállt az Európa-bajnokságon

Benke-Somorjai Dávid a PVSK tájékozódási futója, június 22-25 között a bulgáriai Velingradban az Ifjúsági Európa-bajnokságon vett részt. Pénteken sprint futamot, szombaton hosszú távot, vasárnap pedig a váltót rendezték.

Elolvasom 2023.06.27. 10:58

Világversenyekre készülnek a PVSK tájfutói

A nyári világversenyekre utazó magyar válogatott keretbe három sportolónk került be.

Elolvasom 2023.06.19. 14:14

A tájékozódási futók első félévi teljesítményét értékeltük

Minden első félévben zajlott rendezvény után röviden értékeltük tájékozódási futóink azon a versenyen elért eredményeit, most Vonyó Péter szakmai vezetővel tovább elemeztük az első félévet, összegezve az eddigi történéseket.

Elolvasom 2023.06.17. 19:28

Ma van Viniczai Ferenc tájékozódási futó születésnapja

A PVSK-ban eltöltött közel 30 év alatt, több mint háromszáz bajnoki aranyat gyűjtöttek tanítványai.2019 novembere óta már nem szakmai vezető, de továbbra is tagja a PVSK-nak, rendszeresen versenyez és segít a rendezésben.

Elolvasom 2023.06.14. 08:02

Négy második és három harmadik hely a középtávú országos tájfutó bajnokságon

Az elmúlt hétvégén a Vértes hegységben, Gánt térségében, rendezték a tájékozódási futók Középtávú Országos Bajnokság és Országos Váltóbajnokság. A verseny helyszíne, egy tipikus vértesi, középhegységi terep volt. A részletgazdag oldalak, és a nyílt terepi részek mindenhol jól futhatóak voltak.

Elolvasom 2023.06.12. 10:02

Jól sikerült a tájékozódási futók felkészülési versenye

A Tolna megyei Lengyel-Annafürdőn rendezték a Baranya-Somogy-Tolna megyei középtávú és váltó bajnokságot, ahol több mint száz tájékozódási futó indult.

Elolvasom 2023.06.03. 19:54

Egy első hely a hétvégi tájfutó versenyen

A Bükkszentkereszti Nagydíjon szerepeltek hétvégén a PVSK tájékozódási futói, Bükkszentkereszt és Lillafüred központtal. Szakosztályunkból heten vettek részt. Benke-Somorjai Dávid F18E kategóriában első helyezést ért el. Erki Ármin F20E kategóriában ötödik lett. el. A rendezvény egyben válogató is volt a soron következő nemzetközi versenyekre.

Elolvasom 2023.05.30. 10:56

Diákolimpián szerepeltek fiatal tájfutóink

Szombat délelőtt Újszeged- Odessza városrészben a rövidtávú futamot, délután az Újszegedi Szabadtéri színpad lelátójából kialakított aréna központtal az Erzsébet Ligetben rendezték meg a váltót. Vasárnap Ópusztaszer közelében a Sövényházi erdőben volt a hosszútávú futam.

Elolvasom 2023.05.22. 13:42