7622 Pécs, Verseny utca 11. | E-mail: iroda@pvsk.hu

Pécs-Harkány futóverseny

34. Rajt: 2018. március

Múlt és jelen

Honnan indult a Pécs-Harkány Országúti Futóverseny története? Az 1970-s évek közepén a PVSK tájfutói szervezték meg, hogy a téli felkészülés felmérőjeként lefutnak 25 km-t.

Így indultak el a PVSK csarnoktól a harkányi Gyógyfürdő bejáratáig. A váltó öltözéküket a családtagok vitték utánuk. A beérkezés után egy közös fürdéssel lazították ki a fáradt izmaikat .Sokáig téma volt ez a futás, így a következő években csatlakoztak hozzájuk a környékbeli atléták is. A következő évben a február utolsó hétvégéjére eső felmérőkre már egy 35-40 fős csoport vágott neki. A komlói maratonfutók még hozzátettek 20 km-t ehhez a távhoz, mivel ők már futva érkeztek Komlóról.

Az 1980-s évek elején a Melitta Szabadidő SE – melynek vezetői szintén PVSK-s tájfutók voltak – versenyének keretei között hirdették meg a futást. Az első hivatalos Pécs-Harkány versenyt 1984 február utolsó vasárnapján rendezték meg. Az első győztes Bauer Attila, a KBSK maratoni bajnok futója volt, 80 percen belüli idővel. A 2000-s évek elejétől a PVSK Atlétikai Szakosztálya is bekapcsolódott a szervezésébe. Egyre több versenyző gondolta úgy, hogy a téli felmérőjének a Pécs-Harkányt válassza. Az addig közel 50 fős indulói létszám nemsokára 500 fő fölé emelkedett. A váltóverseny bevezetésével még vagy 300 fővel emelkedett a létszám. Az időpont is változott, a február végi hideg időket kikerülve a március első hétvégéje már barátságosabb időjárással fogadja a versenyzőket.Később a vállalatok váltóversenyei és a korosztályok bevezetése tette színesebbé a programot.

A verseny célja: A futás népszerűsítése. A téli felkészülés felmérése 25 km-s távon. (a Pécs-Harkány minden évben ugyan abban az időpontban kerül megrendezésre, így könnyen összehasonlíthatóak az eredmények). Felkészülés az év fontos versenyeire (maraton, félmaraton). Lehetőség biztosítása a tömegsport, a versenysport és a vállalati sport részére. Pécs és Harkány, valamint a környékük nevezetességeinek a megismertetése.