Egészen simán győztünk

Szerencsére nem érződött Veljko Budimir hiánya: könnyedén győzte le csapatunk a MAFC-ot.

PVSK-PANNONPOWER - MAFC 88-62 (34-17, 17-13, 19-17, 18-15)
Férfi kosárlabda NB I., Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1300 néző

V.: Pálla, Surányi, Kulcsár.

PVSK: Walker 13/9, Csabay 6/6, Popadics 16/9, Harazin 8, Horti 17. Csere: Bíró 17/9, Halász 2, Antóni 2, Bödör 7, Sértő, Popgyákunik, Demeter. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

MAFC: Smith 6, Misek 5/3, Kovács 15/3, Sihota 11/3, Debreceni 4. Csere: Lakits 11/3, Mocsán 3/3, Tursics 5, Gruda 1, Pápai, Timkó 1. Vezetőedző: Stefan Timbus.

Bár a mérkőzés a meghirdetett időponthoz képest negyven perccel később kezdődött (a bírók értek le nehezen Pécsre), egyáltalán nem tűntek fásultnak a csapatok az első negyedben. Sőt, meglepően lelkesen kezdett a MAFC – aztán a kezdeti roham gyorsan alábbhagyott, így a negyed végén már 17 pontos pécsi előnyt jegyezhettünk fel. Az első tíz percben leginkább Marko Popadic és Horti Bálint villogott, a második negyedre többen felzárkóztak mögéjük, s bár ekkor már a fővárosiak is elkezdtek védekezni, a nagyszünetre mégis tizenkilenc ponttal vezettünk.

A harmadik negyed elején aztán gyorsan beesett pár pécsi hármas, s ha lettek is volna kétségeink a győztes kimenetelét illetőn, ekkor végleg tovaszálltak, hiszen pillanatok alatt harminc lett közte. Az utolsó játékrész (jó ezt leírni!) már csak levezetés volt, a pécsi kezdők jobbára hátradőlve üldögéltek, a kispadról nézték, hogy a fiatalok miként muzsikálnak. A végén 88-62 állt az eredményjelzőn – s a huszonhat pontos különbség egyáltalán nem túlzás, ezen az estén legalább ennyivel jobbak voltunk.

Csirke Ferenc (PVSK): – Gratulálok a fiúknak! Kellő agresszivitással kezdtük a mérkőzést és úgy játszottunk az első negyedben, ahogy az elvárható a csapattól, főleg hazai pályán. Úgy érzem, hogy már az első játékrészben eldőlt a mérkőzés. A hibákról is szólva, azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy húsz támadó lepattanót szedjen ellenünk egy olyan csapat, aki harminc percig igazi center nélkül játszik. Ez egy nagy luxus és ezt a továbbiakban korrigálnunk kell.

Stefan Timbus (MAFC): – Nyolc percig volt két csapat a pályán, után már csak egy. Minden tekintetben jobb volt ma a Pécs.