Izgalom helyett gálameccs

Közönségszórakoztató mérkőzésen győzte le csapatunk az indiszponáltan játszó Zalaegerszeget.

PVSK-PANNONPOWER - Zalakerámia ZTE KK 81-62 (21-8, 23-15, 22-22, 15-17)
Férfi kosárlabda NB I., Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok 1300 néző

V.: Györffy, Hegedűs, Hervay.

PVSK-PANNONPOWER: Walker 12/3, Popadics 20/9, Bíró 7/3, Budimir 16/3, Horti. Cs.: Halász 6, Harazin 7, Antóni, Sértő 2, Bödör 1, Demeter. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Govens 10, Kinney 8/6, Kerpel-Fronius 11/9, Krapic 6, Pantelics 4. Cs.: Mohácsi 8, Velkey 4, Fekete 9/9, Czinger 2, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

MKOSZ | A mérkőzés statisztikája. Klikk >>

Bár mindenkiben volt egy kis izgalom a ZTE elleni mérkőzés előtt, gyorsan kiderült, hogy alaptalanok a félelmek: a zalaiakról ugyanis már az első negyedben kiderült, hogy fejben valahol máshol vannak. A hetedik percben már meg is volt a tízpontos hazai előny, amely az első kisszünetre tizenháromra hízott. A második játékrészben aztán tovább nőtt a különbség, mivel sok volt a pécsi gyorsindítás, ráadásul remekelt Marko Popadics, elkapta a fonalat Veljko Budimir és Bíró Olivér – ennek pedig nem is lehetett más a vége, mint magabiztos pécsi vezetés.

A nagyszünet után úgy nézett ki, talán feltámad a ZTE, a vendégek két hármast dobtak gyors egymás után, ám itt meg is állt a tudományuk – a negyed közepén már harminc (!) pontos volt (63-33) a pécsiek előnye. Ugyan ezután kicsit javítottak az összképen a zalaiak, de valójában sem ekkor, sem a negyedik negyedben nem volt kérdéses a hazai győzelem. A végén Csirke Ferenc a fiatalokat is pályára küldte – ez is bőven belefért: a pécsiek megszerezték első győzelmüket a bajnokságban, s reményeink szerint elindultak a helyes úton.

Csirke Ferenc (PVSK): – Azzal tudtuk megnyerni a mérkőzést, hogy az első perctől kezdve olyan agresszivitással játszottunk, amit én mindig is szeretnék látni. Ez elsősorban védekezésben hiányzott eddig és miután ez megvolt a támadásaink is eredményesebbé váltak. Egy nagyon erős csapatot tudtunk legyőzni. A különbség kicsit csalóka lehet, de úgy érzem a mai napon minden megtettünk, hogy ez a mérkőzés így alakuljon.

Bencze Tamás (ZTE): – Gratulálok a Pécsnek, mert nem volt kérdéses, hogy ma ők voltak a jobb csapat. Mi sajnos nem csapatként játszottunk és a vesztünket is tulajdonképpen ez okozta.