Még várni kell a győzelemre

Fordulatokban gazdag meccsen kapott ki a PVSK-PANNONPOWER a Nyíregyháza vendégeként.

Nyíregyháza - PVSK-PANNONPOWER 84-78 (18-20, 20-14, 24-15, 22-29)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 3. forduló. Nyíregyháza 200 néző

V.: Benczur, Minár, Balogh

Nyíregyháza: Bús 10/3, Unruh 16/6, Miller 15, Krisztanovics 25/6, Lekli 8. Cs.: Lajsz, Szavics 3/3, Nagy K. 5/3, Kósa, Molnár M. 2. Vezetőedző: Sitku Ernő.

PVSK: Walker 10, Popadics 11/3, Bíró 6/6, Budimir 12/3, Horti 16. Cs.: Antóni 9/9, Csabay, Harazin 4, Halász 10/6. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Jól indult a pécsi csapat nyíregyházi mérkőzése: két perc után már 9-2 volt ide – betalált Horti, Budimir, Popadics és Bíró is. Persze, nem voltak olyan illúzióink, hogy a hazaiak hagyják ellépni a pécsieket, de azért jó volt ekkor az eredményjelzőre nézni. Már csak azért is, mert a negyed végére kiegyenlített a Nyíregyháza – szerencsére Halász Ákos a legvégén dobott egy duplát, ezzel nyerte az első tíz percet a PVSK.
A második negyedben aztán rákapcsoltak a hazaiak, betalált Krisztanovics, Miller és Nagy Krisztián is, így előbb egyenlítettek, majd el is léptek a pécsiektől. A különbség azért egyszer sem nőtt tíz pont fölé, fej-fej mellett haladtak tehát a csapatok.

A nagyszünet után az első pár percben arra gondolhattunk: nem is pihentek a csapatok egyet – onnan folytatták a játékosok, ahol abbahagyták, magyarul felváltva estek a kosarak. A 22. percben bedobott egy hármast Bíró Olivér, ezzel 46-43-ra felzárkózott a Pécs – s ekkor senki nem gondolta volna, hogy a következő PVSK-kosárra öt percet kell várni. Ezen időszakban 13 pontot szórtak a hazaiak, elúszni látszott a mérkőzés.
Csirke Ferenc csapata azonban nem adta fel, s bár az utolsó negyedben mínusz tizenháromról indult, négy perccel később már egyenlő (67-67) volt az állás, köszönhetően többek között a fiatal Antóni Csanád három triplájának. A felzárkózásban azonban elfáradtak a pécsiek, kilenc pontot kaptak úgy, hogy egyet sem tudtak dobni. Erre már nem volt válasza a baranyaiaknak, így a mérkőzést megnyerte a Nyíregyháza.

Csirke Ferenc: - Gratulálok a Nyíregyházának, a jó játékuk mellett az is kellett a győzelmükhöz, hogy mi magunkat verjük meg: ennyi kihagyott ziccerrel és büntetővel nem lehet meccset nyerni.