Lendületesebb volt a Paks

Szinte végig vezetve győzte le a Paks a PVSK-PANNONPOWER csapatát az első pécsi bajnokin.

PVSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE 74-85 (21-25, 20-22, 16-18, 17-20)
Férfi kosárlabda NB. I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok 1500 néző

V.: Papp, Szabó, Vida.

PVSK: Walker 13/3, Popadics 21/9, Bíró 3/3, Budimir 19/6, Horti 3. Cs.: Halász 3, Csabay, Harazin 6, Antóni 5/3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ASE: Dunn 19/9, Medve 5/3, Barnies 11, Szabó Zs. 3/3, Rakocsevics 16. Cs.: Robinson 9/3, Will 2, Kovács 11/6, Eilingsfeld 7, Tóth Á. 2. Vezetőedző: Schmidt Béla.

MKOSZ | A mérkőzés statisztikája. Klikk >>

Biztatóan kezdődött a PVSK-PANNONPOWER első hazai mérkőzése: a pécsiek egyáltalán nem tűntek megilletődöttnek, nem ijedtek meg az előzetesen többre tartott ellenféltől. Sőt, amikor Veljko Budimir már az első negyed harmadik percében nyolc pontnál tartott, akár azt is gondolhattuk, hogy szép esténk lesz. Aztán megrázta magát a Paks, előbb kiegyenlítettek a tolnaiak, majd a vezetést is átvették. A negyed végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Robinson utolsó másodperces triplájával lépett csak el az Atomerőmű négy ponttal.
A második negyedben nem változott gyökeresen a játék képe, felváltva estek a kosarak, igaz, a feszültség tapintható volt – s néhány bírói ítélet is borzolta a kedélyeket. A negyed végén, 45-37-es vendég vezetésnél például Szabó Zsoltnak fújtak be egy szándékos hibát, Budimir bedobta mindkét büntetőt, majd az azt követő támadás végén a ziccert is - ennek is köszönhető, hogy a szünetben egyáltalán nem tűnt lefutottnak a találkozó.

A harmadik negyedben felpörögtek a csapatok, megrázta magát a PVSK-s Marko Popadic is, és sorozatban dobta a kosarakat. Volt, hogy csak egy ponttal tartott előrébb a Paks (54-53), de aztán megint megtört a pécsiek lendülete, és egy perccel később már 61-53 volt oda. Mindenki vetődött, küzdött, de látszott, hogy ennek a hajtásnak azért meg lehet a böjtje. Meg is lett, méghozzá a negyedik negyedben: a pécsieken egyre inkább kiütköző fáradtságot kihasználták a vendégek, s végül magabiztosan megnyerték a találkozót.

Edzői nyilatkozatok a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón:

Schmidt Béla (ASE): - Örülök nyilván a győzelemnek, de teljes egészében nem vagyok elégedett. Főleg a védekezés vonatkozásában sok kihagyásunk volt, amiből elkerülhető kosarakat kaptunk. Ezt szeretnénk a jövőben elkerülni. Támadásban is volt, hogy nem játszottunk csapatként és csak az egyéni képességek domináltak. Tudtam, hogy itt nem lesz könnyű nyerni és ez így is volt.

Csirke Ferenc (PVSK): - Sokkal jobban nézett ki a csapat most, mint Sopronban. Azért az látszik, hogy még nagyon az elején vagyunk. Azt meg kell értenünk, hogy csak akkor tudunk bármilyen mérkőzést megnyerni, ha nálunk mindenki közepesen vagy e fölött játszik. Lényegében ez döntött, hogy nem volt sok extra teljesítmény a csapatban. Végül a 4. negyedben felőrölt minket a Paks fizikálisan. Két hete dolgozunk együtt, nem szép hogy 0-2-re állunk, de én ügy gondolom, hogy arra 30 percre ahol jól játszottunk lehet építkezni és még nagyon hosszú a szezon.