Hatvan percig megint jó volt csapatunk

A két csapat jól ismeri egymást, ráadásul két hete edzőmeccsen találkozott már egymással. Meccsük olyan volt, mintha mindkét együttes ”cinkelt” lapokkal játszana. Az első fordulóban elmaradt, és szerdán pótolt meccsen az egyetemisták keverték jobban a lapokat.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - PTE-PEAC 2-4 (1-1)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 1. forduló (pótlás). Pécs, PVSK Sporttelep 100 néző

Vezette: Albert G. (Horváth B., Dávid Cs.)

PVSK csapata: Molnár - Antalovics, Cvenits, Koronics, Mufics - Kása, Kiss, MIltner, Kőnig - Somogyi, Erdős. Vezetőedző: Turi Zsolt

A PVSK góllövő: Kiss D. PEAC góllövői: Fülöp 2, Makai 2

A szomszédok érdekes randevúja volt ez a meccs. A PTE-PEAC szerzett vezetést Fülöp révén már az 9. percben. Még az első félidőben bomba góllal a PVSK egyenlített, a találatot Kiss D. jegyezte.

Gyakorlatilag a 65. percig jól is játszott a PVSK, annak ellenére, hogy a vezetést a 63. percben csak egy öngóllal sikerült megszereznie. Egy szép gól, egy jó ütemű kiugratás után,2-2, majd egy Fülöp szabadrúgás gól, és máris 3-2 volt a PEAC javára. A kipattanóból lőtt vendég találat a 85. percben már csak kegyelemdöfés volt a PVSK-nak. A helyzet az, hogy megint 60-65 percig jól bírta a PVSK, de utána felülkerekedett a dinamikusabban, és gyorsabban játszó PEAC. Boda szelleme kísért!

Turi Zsolt vezetőedző, PVSK: ”Nem kezdtük jól a találkozót, az első negyed órában sok hibát vétettünk, és egy védelmi hibából gólt kaptunk. Amikor rendezni tudtuk sorainkat, egyenlíteni tudtunk, és egy szerencsés góllal ugyan, de a vezetést is megszereztük. A második félidőben nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját, de a kidolgozott helyzeteket rendre elhibáztuk, és ahogy lenni szokott,ez megbosszulta magát. Úgy érzem, a játékvezető is hibázott, nem adott meg egy 11-est a javunkra, és egy tiszta szerelést, amiből gólt kaptunk, szabálytalannak minősített. Ezután már fejetlenül mentünk előre, és szervezetlenek voltunk. Úgy érzem, akik látták a meccset egyetértenek velem, győzelmet érdemeltünk volna, de vereséget semmi esetre sem."