Két vendéggól, két félidőre elosztva

A tavaly még Megye II-es, az első két fordulóban még pontot sem szerző Boda a két szerzett gólt félidőnként testvériesen elosztva elvitte a három pontot a Verseny utcából.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - Boda ÖSE 0-2 (0-1)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 3. forduló. Pécs, PVSK Sporttelep 150 néző

Vezette: Gellén (Horváth, Zelenák)

PVSK: Máthé (Molnár) - Varga, (Somogyi), Cvenits, Koronics, Mufics (Németh) - Kiss, Kőnig, Majoros (MIltner), Antalovics (Szabó R.), Erdős (Arató), Kása Vezetőedző: Turi Zsolt

Az első félidő viszonylag kiegyenlített volt, de egy rossz kapuskifutás után a 29. percben a vendégek Sági ívelésével vezetést szereztek. A Pécsi VSK-ból Erdős két alkalommal is a kapuba találhatott volna, de kimaradtak a helyzetek. A félidő utolsó percében egy-egy pécsi szabálytalanság után, a bodai hölgyek nagy örömére, percekig fetrengtek a földön a vendégjátékosok.

A második félidő elején az 53. percben felcsillant a hazai remény, de egy közeli lövés után a vendégek kapusa bravúrral hárított. Aztán, ahogy az lenni szokott, a 65.percben jött a kegyelemdöfés, Sági ezúttal fejjel emelte át a labdát Máthé felett 0-2. Az utolsó negyed órát végigtámadó hazai csapat képtelen volt a hálóba találni. A nyári dög melegben sem esett jól ez a fajta „hidegzuhany”

Az Turi Zsolt vezetőedző, PVSK: ”A lelkesen és nagyon fegyelmezetten védekező vendégek ellen nem sikerült betalálnunk. Hiába irányítottuk mi a játékot, a Boda két ajándék labdából, két gólt szerzett.”