Ifjúsági és Serdülő EB 3. hely - Dobogón a PVSK-s lányok

Fantasztikus futásokkal az N16-os kategóriában Pataki Réka (PVSK), Gárdonyi Csilla és Szuromi Hanga ( PVSK) által alkotott magyar váltó a harmadik helyen ért a célba, és bronzérmes lett az Ifjúsági és Serdülő Európa bajnokságon.

Az idei évben Kolozsváron rendezték az Ifjúsági és Serdülő Európa bajnokságot, mely sok szempontból kedvezett a magyar csapatnak. Hasonló erdők, viszonylag közeli helyszín, így jól lehetett készülni rá. Ez a sok jó eredményen is meglátszott, a Magyar csapat több alkalommal edzőtáborozott a környéken.

Serdülő lány váltónk - amiben két PVSK-s is szerepelt - remekül szerepelt és EB bronzérmes lett. Pataki Réka (PVSK) volt az első futó, a hetedik helyen érkezett célba, a két és fél percre meglépő lengyel-cseh-dán trió mögötti hétfős bolyban. A második pozícióban Gárdonyi Csilla ismét remekelt: a legjobb idővel felhozta a harmadik helyre a váltót, és a hátrányt is lefaragta egy percre. A harmadik futóknál aztán ahelyett, hogy szorosabbá vált volna a verseny, inkább széthúzódott a mezőny. A tegnapi győztes Tereza Janošíková simán behozta a cseheket az első helyre, a lengyelek eltűntek a süllyesztőben, a dán Ida Obro ugyan kielőzte Szuromi Hangát (PVSK), de ő magabiztosan tartotta a dobogós pozíciót.