Lány U11 Országos Jamboree - 2. nap

Az U11 Országos Jamboree 2. napján két győzelmet szerzett a PVSK Kisgőzös és a 3. helyért játszik vasárnap Miskolcon az Egyetemi Körcsarnokban.

PVSK Kisgőzösök - Vasas Amazonok 42-41 (14-10, 7+6-10+7, 9-5, 6-9)
U11 Országos Jamboree. Miskolc, Egyetemi Körcsarnok 100 néző

Játékvezetők: Domán I., Dr. Mészáros B.

Pécsi VSK Kisgőzösök U11: Pálfi Vera 6, Temes Boróka 5, Oszvald Lina 5, Szőke Patrícia 4, Takács Panna 3, Kovács Adél 3, Peidl Brigitta 2, Kropp Paula 11, Pestality Diána 1, Szkladán Zsuzsanna 1, Kindák Evelin 1, Szabolics Kinga -, Balogh Boglárka - Edző: Meszler Balázs, Laczka Miklós

A döntő harmadik mérkőzésén a legjobb négy közé jutás volt a tét. Ellenfelünkkel szoros találkozót játszottunk, melyen ugyan sokáig vezettünk, az utolsó másodpercekben mégis a fővárosiak álltak nyerésre. A legvégén két sikeres büntetőnek köszönhetően - Takács Panna jóvoltából, sikerült fordítanunk, melyeknek köszönhetően mi kerültünk ki győztesen a párharcból.

Külön köszönjük a leláróról érkező támogatást, melyet a szülők, valamint a Kosárlabda Akadémia Pécs csapatától kaptunk, köszönjük nekik!

Meszler Balázs: "Nagyon boldogok vagyunk a győzelem és a négy közé jutás miatt! Hatalmasat küzdöttek a lányok és hatalmas szurkolást kaptunk a lelátóról. Nagyon jó érzés volt így lejönni a pályáról, de holnap még van egy fontos dolgunk, meg kell szerezni a harmadik helyet. Köszönjük a Vasasnak a játékot!"

Ziccer Fehértigrisek - PVSK Kisgőzösök 38-61 (6-19, 6+9-7+6, 4-13, 13-16)
Játékvezetők: Dr. Mészáros B., Bene Sz.

Pécsi VSK Kisgőzösök U11: Takács Panna 6, Peidl Brigitta 4, Kovács Adél 4, Temes Boróka 3, Szabolics Kinga 2, Szkladán Zsuzsanna 2, Szőke Patrícia 2, Kropp Paula 13, Oszvald Lina 12, Pálfi Vera 11, Pestality Diána 1, Kindák Evelin 1, Balogh Boglárka - Edző: Meszler Balázs, Laczka Miklós

Az országos döntő második napján elsőként léptünk pályára, ellenfelünk a Debrecen volt. Lányaink végig vezetve, magabiztos győzelmet arattak, délután a Vasas ellen zárjuk a csoportkört.

Meszler Balázs: "Nagyon kellemetlen ellenfél volt a Debrecen, de az országos döntőn nincs már könnyű ellenfél. Sikerült a játék néhány elemében keményebbnek lennünk a tegnapihoz képest, délután még erre is rá kell pakolni egy lapáttal, ha négybe szeretnénk jutni. Köszönjük a Debrecennek a játékot!"

Vasárnap 12:00 órakor a Török Sasfiókák - Csípős Darazsak mérkőzés vesztesével játszunk a harmadik helyért.