Hajdan volt megyei rangadók íze

Érvényesült a papírforma, a Komló bajnokként érkezett, és három ponttal távozott.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK - Komlói Bányász SK 0-2 (0-1)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 29. forduló. Pécs, PVSK Sporttelep 150 néző

Játékvezetők: Varga (Hernádi, Karcagi)

PVSK: Máthé - Laki, Cvenits, Koronics, Mufics - Somogyi, (Duthweiler a 73. percben) Majoros, (Lajtai a 61. percben) Erdős (Kőnig a 67. percben) -Kása, Lutz - Szabó (Arató a 61. percben) Játékos-edző: Turi Zsolt

A mérkőzés előtt:

A PVSK-Komló meccsnek, már a tabellán elfoglalt helyek miatt is, egyértelműen a már bajnok, listavezető Komló volt az esélyese. A találkozó előtt Turi Zsolt játékos-edzőt hívtam fel azzal a kérdéssel, hogy mit tervez a Komló elleni mérkőzésre.

Turi Zsolt a mérkőzés előtt: ”A listavezető, már bajnok ellen szeretnénk szépen búcsúzni a hazai pályától. És akkor lennék nagyon elégedett, ha egy pontot sikerülne szereznünk.”

A mérkőzés beszámolója:

Valamikor magasabb osztályban is találkozott ez a két csapat, és akkor izgalmas, színvonalas rangadókat játszottak egymással. Jövőre is lesznek megyei rangadók az NB III.-ban, de azt gondolom, Pécsett ennek most egyáltalán nem örülnek.

Az I. félidő krónikája: Sajnos nagyon korán gólt kaptunk. Alig kezdődött el a meccs, a 2. percben a vendégek szabadrúgásból vezetést szereztek. Az első félidő hátralevő részében is többet támadott a Komló, egy kapufát is lőttek, valamint egy 100%-os helyzetet is kihagytak, de elsősorban a hazai csapat szárnyaszegett támadásai miatt az eredmény a félidő végéig nem változott. PVSK - Komló 0-1

A második félidő krónikája: Lényegében komlói fölénnyel telt a játékrész nagy része, ennek eredményeként a 68. percben megszületett a második vendéggól. 0-2. Hiába voltak gólhelyzetei a hazaiaknak, nem tudták kihasználni azokat. A mérkőzésen több gól nem esett, így mindhárom pontot elvitte az esélyesebb, és már bajnok vendégegyüttes. Ráadásul a 87. percben Lajtait (PVSK) beszédért a játékvezető kiállította.

Turi Zsolt a mérkőzés után: ”Becsülettel helytálltunk a bajnok ellen. Csak egy dologban tudtak fölénk kerekedni, mégpedig abban, hogy a helyzeteiket jobban kihasználták.Sajnálom, hogy nem tudtunk gólt szerezni, pedig megvoltak az esélyeink az egyenlítésre, vagy akár a meccs megfordítására is, de ezeket elhibáztuk, ezért vereség lett a vége."

A beszámolót Leikauf Tibor segítségével készítettem.