Nem unatkoztak a hétvégén a sportlövők

Mozgalmas hétvégén van túl sportlövő szakosztályunk, ugyanis három versenyen is részt vettek két nap alatt. Az egyik a szombaton megrendezett Baranya-Tolna Megyei Általános Iskolás és Középiskolás Megyebajnokság volt, ami egy diákverseny a kezdő gyerekek számára, ugyanezen a napon volt a baranyai meghívásos verseny is, illetve a Budapest „Szuperkupa” 2020-t is most tartották.

Utóbbi előtt több formaellenőrző versenyen kellett megjelennie a serdülő és ifjúsági korú versenyzőknek, s végül mindkét korosztályból 15-15 versenyző vehetett részt a fővárosi döntőn. A PVSK sportlövő szakosztályából nyolc versenyzőnek sikerült kivívnia a részvételt: Molnár Katának, Juronics Annának, Hegedűs Abigélnek, Baksics Dánielnek, Somogyvári Flórának, Sallai Zsombornak, Gebhardt Ákosnak és Illés Dénesnek, aki végül sajnos betegség miatt nem tudott megjelenni a megmérettetésen.

- Csapatunk nagyon szépen helyt állt a versenyen, olyannyira, hogy Molnár Kata a serdülőlányok között az összesítésben 382 körös nagyszerű eredménnyel a 4. helyen, Hegedűs Abigél pedig 377 körös új egyéni csúccsal a 7. helyen végzett, míg Juronics Anna egy kissé elmaradva a szokásos teljesítményétől most a 11. helyen zárta a versenyt. A serdülő fiúk között Baksics Dániel végül 377 körrel a 9. lett – nyilatkozta Ablonczy Orsolya, szakosztályvezető.

Az alapverseny után következett a döntő, ahova Molnár Kata a 7. helyen került be. Versenyzőnk gyönyörűen oldotta meg a feladatot, stabilan versenyzett, s végül holtverseny alakult ki közte és az UTE sportlövője, Toma Réka között, ezért szétlövéssel döntötték el az első hely sorsát.

- A szétlövésben ellenfelünk bizonyult jobbnak, de egy percig sem szomorkodunk, hiszen fantasztikus dolog a 2. hely is, és az is, hogy Kata ilyen fiatalon döntőzhetett. Nagyon szépen helyt állt téthelyzetben is, profin oldotta meg a feladatot – folytatta Orsolya.

A diákversenyen is szép eredmények születtek, itt az egészen kezdő és nem régóta versenyző serdülők vettek részt. A megmérettetésről minden korcsoportból az első három helyezett jut tovább a 2020. december 05-én, Berettyóújfalun megrendezendő Általános Iskolások és Középiskolások Országos Bajnokságára.