Kosárlabda utánpótlás eredmények - FRISSÍTVE

A regionális bajnokságban folytathatják kadett leány kosarasaink. A junior fiúk két győzelemmel zárták kétnapos észak-magyarországi turnéjukat. Hétvégi eredmények a kosárlabda utánpótlásból.

Nemzeti Kiemelt Fiú Junior Bajnokság, C-csoport:

MEAFC – PVSK NKA 69-88 (15-25, 19-20, 16-26, 19-17)

PVSK: Gróf Máté 21, Szabó Richárd 21, Gordán Levente 11, Ravasz Márk 5, Lázár Dániel 6. Csere: Hőgye Péter 12, Kiss Lajos 4, Perjés Alex 8, Vargha Bulcsú, Petz Milán, Barics Bálint, Miklós Domokos. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Juhász Olivér: - Örülök, hogy ilyen hosszú utazás után magabiztos győzelmet arattunk. Végig sikerült fenntartani a motivációnkat, nem úgy, mint a koncentrációnkat, ami erősen ingadozott a mérkőzés közben. Ennek megfelelően sok ki nem kényszerített hibát követtünk, és sok könnyű és második esélyből szerzett kosarat engedélyeztünk ellenfelünknek.

Beszterce KK- PVSK NKA 46-80 (8-17, 14-18, 7-28, 17-17)

PVSK: Perjés Alex 2, Lázár Dániel 4, Kiss Lajos 8, Gordán Levente 12, Gróf Máté 11. Csere: Barics Bálint, Vargha Bulcsú 2, Miklós Domokos, Petz Milán, Ravasz Márk 12, Hőgye Péter 13, Szabó Richárd 16. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Juhász Olivér: - Az első 2-3 percben koncentrálgattunk, aztán elengedtük, hogy majd úgy is nyerünk. Innen jött pár buta fault, egy kis frusztráció és 18 perc játék után majdnem egál volt az állás. Szerencsére sikerült rendet tenni a fejekben, és eldönteni a mérkőzést a harmadik negyedben. Ma még örülünk a második győzelmünknek, hétfőtől pedig igyekszünk stabilabbá tenni a játékunkat.

Nemzeti Kiemelt Leány Kadett Bajnokság, II. Selejtezőtorna:

PVSK NKA – DEAC B 97-30 (17-4, 39-8, 19-8, 22-10)

PVSK: Orosz Olívia 2, Mayer Dorina 6, Hőgye Petra 6, Pohl Rebeka 4, Csirke Ptera 6. Csere: Kovácsfi Barbara 4, Csiki Hanna 12, Kalocsai Eszter 2, Orbán Hajnalka 13, Futó Beatrix 27, Gyuró Roberta 7, Martin Anna 5. Edzők: Bekk Zsanett, Tiszay-Rákosi Katalin.

Vasas Akadémia B – PVSK NKA 88-43 (25-13, 19-4, 15-7, 29-19)

PVSK: Mayer Dorina 2, Pohl Rebeka 4, Csirke Petra, Gyuró Roberta 1, Orbán Hajnalka 13. Csere: Orosz Olívia 2, Futó Beatrix 3, Csiki Hanna 4, Kovácsfi Barbara 6, Molnár Zoé 2, Kalocsai Eszter 4, Martin Anna 2. Edzők: Bekk Zsanett, Tiszay-Rákosi Katalin.

A két mérkőzés értékelését videóinterjúnkban láthatják.

Nemzeti Serdülő Bajnokság, Dél-nyugati Régió, D-csoport:

PVSK NKA U14B – Kozármisleny 56-86 (9-23, 15-19, 18-24, 14-20)

PVSK: Cserényi Martin 16, Horváth Szilárd 13, Pohl Máté 10, Fodor Milán 5/3, Póla Áron 4, Majorosi Dániel 4, Glück Patrik 2, Csernus Dániel 2, Pályi Vilmos, Szabó Dénes, Nagy Ádám, Balogh Gergely. Edzők: Rátvay Tamás, Drab Attila.

Rátvay Tamás: - Kemény, harcos mérkőzés volt, nagy öröm volt számomra, hogy egy percig sem adták fel a játékosaim a mérkőzést, és sok szép megoldást láttam azok közül, melyeket az edzéseken gyakorolunk nap mint nap.

PVSK NKA U14 B – Atomerőmű-GYKSE U14 B 87-59 (16-22, 24-5, 24-14, 23-18)

PVSK: Horváth Szilárd 28, Cserényi Martin 23, Póla Áron 20, Majorosi Dániel 6, Glück Patrik 4, Csernus Dániel 4, Pályi Vilmos 2, Szabó Dénes, Nagy Ádám, Balogh Gergely, Fodor Milán, Pohl Máté. Edzők: Rátvay Tamás, Drab Attila.

Rátvay Tamás: - Sajnos az első negyedben nem sikerült időben felpörögni, és ebből adódóan sok figyelmetlen hibát követtünk el. Szerencsére a második negyedben összeszedték magukat a fiúk, és szintén sok szép megoldást láttam a pályán, amelyhez most győzelem is párosult, amihez külön gratulálok a csapatnak. Sok munka vár még ránk, dolgozunk tovább!

Gyermek Bajnokság, 6. régió, I. forduló, B-csoport:

PVSK NKA Fiú – Kasi Delfinek B 32-105 (9-17, 4-27, 7-15, 8-26, 4-18)

PVSK: Krizsics Milán 9, Szundi Zsigmond 7, Fekete Csongor 4, Nagy Marcell 4, Bencze Bálint 3, Kaufmann Richárd 2, Hős-Nagy Hunor 2, Kürti Bálint 1, Salai Dorián, Szabó Levente, Lovasi Levente. Edző: Sipos Ádám.

Sipos Ádám: - Nagyon bátran kosaraztunk, jó volt látni a fiúkon az akaratot. Hasznos mérkőzés volt.

NKA Pécs – PVSK NKA Fiú 142-10 (38-4, 10-2, 29-2, 6-0, 32-0, -2)

PVSK: Krizsics Milán, Szundi Zsigmond 4, Fekete Csongor 1, Nagy Marcell, Bencze Bálint 3, Kaufmann Richárd, Hős-Nagy Hunor, Kürti Bálint 2, Salai Dorián, Szabó Levente, Lovasi Levente. Edző: Sipos Ádám.

Sipos Ádám: - A negyvenedik perc végéig sem adtuk fel, ez tetszett. Van min dolgozni, de látom hogy a fiúk is akarják a fejlődést.

Gyermek Bajnokság, 6. régió, I. forduló, D-csoport:

PVSK NKA Leány – Kozármisleny 66-45 (9-14, 15-11, 24-4, 10-6, 6-8)

PVSK: Novreczky Csenge 21, Németh Tamara 14, Mátrai Nóra 11, Albrecht Nóra 8, Strasszer Krisztina 4, Kőhegyi Sarolta 4, Daróczi Johanna 3, Németh Nóra 1, Szerecz Blanka, Benkő Hanna, Hőgye Paulina. Edzők: Garai Dénes, Propszt Amanda.

Propszt Amanda: - Hosszú játékszünet után már nagyon várták a lányok, hogy mérkőzést jatszhassanak. Amit a meccs előtt megbeszéltünk, maradéktalanul teljesítették a csajok. Küzdeni tudásunk csillagos ötös volt, ez volt a kulcs a sikerhez.

NKA Pécs Leány – PVSK NKA Leány 55-61 (12-16, 10-14, 19-6, 8-13, 6-11)

PVSK: Kőhegyi Sarolta 19, Novreczky Csenge 16, Németh Tamara 8, Szerecz Blanka 5, Albrecht Nóra 4, Mátrai Nóra 4, Strasszer Krisztina 2, Németh Nóra 2, Hőgye Paulina 1, Benkő Hanna, Daróczi Johanna. Edzők: Garai Dénes, Propszt Amanda.

Propszt Amanda: - Egy nagyon hasznos és tanulságos meccset játszottunk a másik pécsi akadémia lánycsapata ellen. Befejezéseink nem voltak olyan pontosak, mint az előző mérkőzésen, de így is sikerült győztesként elhagynunk a pályát. Megyünk tovább, hajrá csajok, hajrá PVSK!

Első képünkön leány kadett, második képünkön fiú serdülő B csapatunk.