Színvonalas mérkőzésen, hatalmas küzdelemben győzte le a Pécsváradot labdarúgó együttesünk, az ötödik fordulóból szerdára halasztott mérkőzésen.

Pécsvárad – PVSK 1-2 (1-2)

Férfi labdarúgás, Megyei I. osztály, 5. forduló, PVSK-sporttelep, 100 néző.

Vezette: Horváth (Egri, Szkrajcsics).

PVSK: Győri – Kántor, Vida, Dienes Tiffán – Sziládi, Turi (Juhász), Dalipi (Lőrincz) – Kiss (Kaufmann), Rácz – Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.

Barátságtalan időjárás: szemerkélő eső és élénk szél fogadta a csapatokat a PVSK műfüves pályáján. Bár eredetileg a Pécsvárad volt a pályaválasztó, ők lemondtak erről a jogukról, így az ötödik fordulóból a járvány miatt elhalasztott mérkőzésnek a PVSK adott otthont. Az otthoni környezet ösztönzőleg hatott a pécsiekre, akik jól kezdték a meccset:

• 5. perc: Dalipi lőtt 18 méterről, centikkel mellé.
  • 8. perc: Ndjodo szinte lemásolta az előző lövést, de ezúttal védeni is kellett a pécsváradi kapusnak.
  • 22. perc: A félidő felétől átvette a kezdeményezést a Pécsvárad, többet volt a labda a pécsi kapu előtt. Reith 22 méteres szabadrúgása volt veszélyes, de Győri a helyén volt.
  • 28. perc: Egy jobbról érkező beadást Krapecz 8 méterről fejelt a pécsi kapuba. 1-0
  • 40. perc: Egy védőkről lecsorgó labdát Turi lőtt kapura, a lövés megpattant az egyik védő lábán, így a kapus fölött a kapuba hullott. 1-1
  • 41. perc: A gól felhozta a PVSK-t, amelyben Ndjodo ezúttal előkészítő szerepre vállalkozott, lekészített labdáját Sziládi alig lőtte mellé.
  • 43. perc: Gyors kontra végén Kiss a baloldalon került a védők mögé, pontos beadására Kántor robbant be középen és közelről a kapuba lőtt. 1-2
  • 44. perc: Óriási helyzet maradt ki: a pécsváradi kapusról Sziládi elé pattant a labda, a kapu közepébe tartó lövésbe azonban Krapecz óriási bravúrral bele tudott érni, így szögletre pattant a labda.
  • 49. perc: Ndjodo 24 méteres szabadrúgását védte magabiztosan a pécsváradi hálóőr.
  • 57. perc: Reith balról adott középre élesen, a középen érkező Tóth elől Vida mentett önfeláldozóan.
  • 59. perc: Rácz 12 méterről, váratlanul lőtt, a pécsváradi kapust azonban nem tudta meglepni.
  • 60. perc: Hatalmas tűzijátékot rendezett a pécsi kapu előtt a Várad: a legközelebb Reith állt a gólhoz, de labdája szögletre pattant. A beadásból Krapecz 6 méterről centikkel fejelt a kapu mellé.
  • 66. perc: Óriási helyzetet hagyott ki Tóth: egy baloldali beadás után már Győrin is átjutott a labda, de a pécsváradi támadó estében a kapu mellé gurított.
  • 72. perc: Megint Tóth került a pécsi kapu elé, de kiszorított helyzetben leadott lövését Győri bravúrral védte.
  • 90. perc: Egy szabadrúgást röviden fejeltek ki a védők, Koller kapásból lőtt – fölé.

Jól kezdett a PVSK, gólt egy pontrúgás után mégis a Pécsárad szerzett. A bekapott gól nem zavarta meg a Vasútat, amely három perc alatt megfordította a mérkőzést, és kis híján kétgólos előnnyel térhetett pihenőre. A fordulás után átvette a játék irányítását a Pécsvárad, több helyzetet is kialakítottak Győri kapuja előtt, de vagy a támadók voltak pontatlanok, vagy valamelyik védő, illetve a kapus hárított önfeláldozóan, így hatalmas küzdelemben, óriási akarással a Vasút legyőzte az elmúlt három év bajnokát, így négymérkőzésesre növelte veretlenségi sorozatát.

Fotók: Rónási Márton