Idegenben lett meg az első győzelem

Második félidei eredményes játékának köszönhetően fölényesen nyert labdarúgó csapatunk Bodán a megyei I. osztályú bajnokság második fordulójában. Ndjodo ollózott, Kiss pedig csereként duplázott.

Boda ÖSE – Pécsi VSK 0-4 (0-1)

Labdarúgó Megyei I. osztály, II. forduló, Boda, 100 néző. Vezette: Ádám (Lóga, Karcagi).

PVSK: Bárány – Sztanics, Dienes, Tornyos, Tiffán – Juhász (Pál), Sziládi (Lőrincz), Dalipi (Kántor), Turi – Rácz (Kiss), Ndjodo (Draskóczi). Vezetőedző: Kósa Sándor.

A Mohács elleni hazai fiaskó után Bodán illett javítani labdarúgóinknak, akik ennek megfelelően hatalmas akarattal léptek pályára. Rácz Már a 2. percben egyedül törhetett kapura, de nemcsak az ordító ziccer maradt ki, hanem utána Ndjodo helyzete is, és a szöglet utáni közeli fejes is elkerülte a bodai kaput. Maradt támadásban a vendégcsapat, de gólt csak a félidő derekán sikerült elérni: a 30. percben Turi indította Dalipit a jobboldalon, akinek beadását Ndjodo gyönyörű mozdulattal ollózta a bodai kapu bal oldalába. 0-1.

A fordulást követően 15 percig a hazaiak támadtak többet, ebben az időszakban Báránynak kellett többször védeni. Kiss két perccel azután, hogy Rácz helyén pályára lépett, egy mintaszerű akció végén volt eredményes: Sziládi fejjel tolta meg a labdát a bal szélen, leszaladt vele az alapvonalig, ahonnan középre gurított, Kiss pedig kapásből a jobb felső sarokba emelt. 0-2. A mérkőzés utolsó félórájában a jobb erőnlétben lévő PVSK felőrölte a kifulladó Boda ellenállását, és sorra alakított ki kecsegtető helyzeteket. Ezek közül végül kettőt sikerült gólra váltani: a 77. percben Dalipi jobboldali beadásából Turi kapásból lőtt a bodai kapuba, a labda Sziládi hátáról pattant a hálóba. 0-3; a 86.percben újra Kiss volt eredményes: Turi szögletére mozdult jó ütemben, és mindenkit megelőzve perdített a jobb alsó sarokba. 0-4.

A nagy elszántsággal pályára lépő PVSK végig jobban akarta a győzelmet, és a második félidőben sok helyzetet kialakítva, fölényesen nyert az erejével teljesen elkészülő Boda ellen.