Tájfutó sikerek a 2020-as szezonnyitón

Veszprémben rendezték a május végéről a koronavírus miatt augusztusra halasztott az idei Középtávú és Váltó Országos Bajnokságot, ahol a PVSK versenyzői szép eredményeket értek el. Ebben az évben ez volt a sportág első országos bajnoki versenye.

A versenyre a Várpalota és Tés között elterülő változatos terepen került sor, amely ma is aktív katonai terület, és amelyet korábban tájfutásra még soha sem használtak. A hosszú kihagyás után a résztvevőket a pálya szintkülönbsége, és a kánikulai meleg is próbára tette. Általában az esélyes válogatott versenyzők végeztek a legjobb helyeken.
A váltón így szerepeltünk: F21A 2. N21A 4. N20A 3. N105A 1. F18A 5. Végül egy bajnoki címmel a senior női csapat (N105 Bótor Barbara, Viniczainé Kovács Ildikó, Benedek Virág) és két dobogós eredménnyel végeztünk. A felnőtt férfiak (Turcsán Gábor, Antal Miklós, Baumholczer Máté) 2. és a felnőtt nők (Péley Dorottya, Becze Rita, Kovács Filoména) 4. helye is szuper teljesítmény. Az N18A csapat összeállítása, Pataki Virág Lara, Várvölgyi Dorka, Werner Boróka, ők a harmadik helyen végeztek.

Az egyéni verseny selejtező pályáinak fele a tűző napon, nyitott területen nagy kihívás volt, majd délután a döntő is nagyon nagy melegben, de nagyon kemény fizikai kihívásokkal teli részen zajlott, ami a győztes időkön is látszott.

A kétnapos esemény második napján vasárnap már nem a nap, hanem a szél jelentett kihívást. Viszont ez a kicsit borús idő megkönnyítette a futók dolgát, mert a pályák kétharmada nyitott, nagyon szintes területeken haladt. A szintek ellenére a váltó pályái gyorsabbak voltak, mint az egyéni versenyen.

N50A 5. Viniczainé Kovács Ildikó

Egy rövid értékelésre Vonyó Pétert a PVSK Tájékozódási futóinak szakmai vezetőjét kértem fel. - Szakmailag ez egy nagyon magas színvonalú verseny volt, a hosszú kihagyás után már vártuk ezt a megmérettetést. Mindenképpen kiemelném a felnőtt férfiak 2., és a felnőtt nők 4. helyét. De le a kalappal a senior hölgyek előtt is. Összességében elégedett vagyok, mert régen várt sikereket értünk el - fejezte Vonyó Péter.