Augusztus végén jött a mohácsi vész

Mint anno a török sereg a magyaron, úgy rohant át a Mohács a PVSK-n a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság I. fordulójában. A vendégek a játék minden elemében jobbak voltak.

Pécsi VSK – Mohácsi TE 1888 1-4 (0-2)

Pécs, PVSK-sporttelep, 100 néző. Vezette: Kreskai (Gyuradinovics, Szkrajcsics).#

PVSK: Bárány – Tiffán, Dienes, Tornyos, Nagy – Kaufmann, Dalipi, Turi, Draskóczi – Sziládi, Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.

Pécsi góllövő: Turi.

A kezdőrúgáskor tapasztalható kánikulai meleg alaposan eltompította a pécsi védelmet, hiszen az első beívelés után már a 2. percben szabadon fejelhetett Péter József, aki 10 méterről nem hibázott, és a PVSK kapujába bólintott: 0-1. A gyors gól alaposan összezavarta a hazaiakat, az első tíz percben a legtöbbet Bárány kapusnál volt a labda, aki kétségbeesetten tárogatta a karjait, hogy kinek adja tovább a játékszert. Ezalatt még kétszer bezörgethetett volna a sokkal élesebben és motiváltabban játszó vendégcsapat, de támadói nem voltak elég pontosak. A 25. percben aztán már a pontosság sem hiányzott: Schmidt egy gyors akció végén a jobb oldalról befelé cselezett, majd 18 méterről kilőtte a pécsi kapu jobb alsó sarkát: 0-2. Az első félidő második felében is veszélyesebben támadott a Mohács, a hazaiak támadójátékáról mindent elmond, hogy egyetlen egyszer sikerült kapura lövésig jutniuk – Nagy lövéséből végül bedobás lett…

A fordulás után sem változott a játék képe, sőt, az 53. percben növelni tudta előnyét a Mohács: egy jobboldali támadás végén Schmidt tört be a pécsi büntetőterületre, kicselezett vagy három embert, majd pontosan adott középre, Izsák pedig 10 méterről a kapuba lőtt: 0-3. Kilenc perccel később a semmiből szerezte meg első találatát a hazai csapat: Sziládit buktatták a vendégek a 16-osukon belül, amiért büntetőt ítélt a játékvezető. Turi állt a labda mögé, lövését azonban védte a mohácsiak kapusa, a labda azonban visszapattant Turihoz, aki az üres kapuba fejelt: 1-3. A kegyelemdöfést a 75. percben vitte be a vendégegyüttes: Nagy Zsombor némi szerencsével tartotta meg a labdát a jobboldalon, majd középre gurított, ahol ketten is érkeztek, végül Izsák lőtt a pécsi kapu jobb oldalába: 1-4.

Kétségtelenül a jobb csapat győzött: a Mohács a játék minden elemében felülkerekedett a PVSK-n, amelynek játékosai talán még a múlt heti kupamérkőzésen látottaknál is gyengébben futballoztak a szezonnyitón.

Kósa Sándor: - Jobb csapat a Mohács, mert jobb játékosai vannak. Az idei két mérkőzés alapján túl magasra tettük a csapat előtt a mércét. A hét minden napján edzünk, taktikailag, kondicionálisan felkészítjük a csapatot, de ez jelenleg erre elegendő.

Fotók: Rónási Márton.