Hazai pályán negyedik lett a PVSK

Éppen csak lecsúszott a dobogóról a Hazai pályán elnevezésű karantén-sportverseny összesített rangsorában a PVSK. Több játékosunk így is szép eredményt ért el.

A járványhelyzetet kísérő korlátozások alatt indult útjára a Hazai Pályán! versenysorozat, melynek célja az volt, hogy a közös edzések, a hétvégi mérkőzések, az egymás elleni megmérettetések elmaradásával keletkező űrt betöltse.

A MEAFC által életre hívott, összesen 10 hetes sorozat az iskolai tanév végével egyidőben ért véget. A versenyhez az utánpótlással rendelkező magyarországi kosárlabda egyesületek közül bárki csatlakozhatott. A versenysorozat három szakaszból tevődött össze: az első kéthetes “Előszezont” a négyhetes “Alapszakasz” követte, majd az utolsó négy hétben a “rájátszás” zajlott. A csapatok kihívások teljesítésével versengtek.

A szervezők közzétették a Hazai Pályán! versenysorozat csapatversenyének végeredményét. Ennek győztese a MEAFC csapata lett, így hozzájuk került a Karantén Kupa. A dobogó másik két helyéért nagyon szoros verseny zajlott a Tatai SE és a BEAC csapatai között, végül a tatai fiúk az utolsó fordulóban előzték be az újbudai lányokat. A PVSK a negyedik lett.

A csapatverseny mellett az egyéni versenyben is eredményt hirdettek a szervezők. A PVSK Akadémiájának sportolói és edzői közül a legjobban Dömös Hédi szerepelt, aki az összetett versenyt az előkelő, nyolcadik helyen zárta, míg saját korosztályában, a serdülők között a negyedik helyet szerezte meg. Szintén bronzérmes lett Pécsi Dorka, aki az U12-es csapatunk vezetőedzőjeként a felnőttek versenyében állhatott fel a dobogó legalsó fokára. Segítői, Gyuró Dalma a 6., Propszt Amanda pedig a 24. helyen zárta a vetélkedőt. Az előkészítő korcsoportban Novreczky Árpád 14. lett, a kenguru korcsoportban Gálfi Levente az 5., Juhász Richárd a 33., míg Szabó Levente László a 44. helyen zárt. A legnépesebb, gyerek korcsoportban Pirisi Eszter a 17., Rácz Gergely a 25., Végh Nóra a 33., Novreczky Csenge pedig a 40. lett. A serdülők között Gyuró Roberta a 6., Földing Zalán a 10., Pott Dávid a 13., Galambos Gergő a 15., Galambos Gábor a 17., Csátity Deján a 19., Hőgye Petra a 21., Szabó Bálint a 32., Varga Sándor a 34., Szathmáry Szilárd pedig a 39. helyezést érte el.