Revansot vennénk a szomszédokon

A hihetetlen izgalmak után, kétszeri hosszabbítást követően megnyert Zalaegerszeg elleni mérkőzésünk után ezúttal idegenben, a Kaposvár vendégeként lép pályára a PVSK-Veolia.

Az egészen biztos, hogy nagyon sokáig fogunk még emlékezni a ZTE elleni hazai meccsünkre, hiszen már a kétszeri hosszabbítást hozó meccs is ritka, mint a fehér holló. Nekünk ráadásul nem mindennapi izgalmak után még a győzelem is összejött.

Ilyenkor hajlamos rá az ember, hogy csak örüljön, ünnepeljen, és ne nagyon foglalkozzon a jövővel. Persze a szurkoló még csak-csak meg is engedheti ezt magának, csapatunk számára azonban szóba sem jöhetett a felhőtlen ujjongás, a ZTE ellen aratott diadal másnapjától már újra a munkavégzés volt a fókuszban, szerdán ugyanis már Kaposváron kell bizonyítaniuk Dragan Alekszics tanítványainak.

"Tényleg elképesztő meccs volt" – emlékezett vissza irányítónk, Pongó Máté."Úgy emlékszem, hogy mintha már korábban is lett volna részem az NB I.-ben hasonló, két hosszabbítást is hozó meccsben. Az biztos, hogy ha egy ilyen kiélezett derbit megnyersz, mindig feldob illetve plusz önbizalmat is adhat. Ráadásul most hosszú szünet után játszottunk, így kiemelten fontos volt, hogy nyerni tudtunk."

Ami a Kaposvár elleni, idegenben ránk váró összecsapást illeti, Pongó szerint nem hagyják, hogy ez eddigi eredmények megtévesszék őket. Igaz ugyan, hogy az Ivkovics Sztojan vezette KKK nincs jó formában, de azt is látni kell, hogy sok meccsüket csak pár ponttal bukták el. Ráadásul ahogy közeledik az alapszakasz vége, úgy jönnek egymás után szinte valamennyi csapat számára az élet-halál összecsapások. Itt már egy-egy győzelemmel nagyot lehet nyerni, de ugyanígy, egy-egy verséggel is sokat lehet bukni.

"A Kaposvár játékát elsősorban a két amerikai játékosa határozza meg, hiszen az ő kezükben van a legtöbbet a labda" – magyarázta irányítónk. "Emellett jó kinti dobói is vannak a KKK-nak, és a palánk alatt sem gyengék. Nagyon oda kell figyelnünk a lepattanókra, nem szabad második esélyt hagynunk a Kaposvárnak."

A bajnokságban a hetedik helyen áll a PVSK-Veolia, 11 győzelmünk mellett 9 vereséget szenvedtünk el, csakúgy mint a tabellán előttünk álló Alba és a Szolnok. A Kaposvár a 12. pozícióban várja a mérkőzést, az ő mérlegük 7 győzelem és 14 vereség, ebből négy vereséget az utolsó négy mérkőzésükön szenvedtek el. A visszavágás vágya is fűtheti a csapatunkat, novemberben a szomszédoktól 82-99 arányban kaptunk ki a Lauberben.

A mérkőzés március 11-én szerdán 18:00-kor kezdődik a Kaposvár Arénában.