Tizennyolc tripla, sima győzelem

Remek támadójátékkal, pontgazdag meccsen győztük le a Paks csapatát a Lauberben, felkészülési meccsen. Jövő héten ismét bajnoki: március 4-én a Zetét fogadjuk.

Pécsi VSK-VEOLIA - Atomerőmű SE 111-83 (28-21, 31-15, 27-18, 25-29)
Férfi kosárlabda, felkészülési mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 250 néző

Vezette: Dr. Szalóki, Téczely, Dr. Danka.

PVSK-Veolia: Pongó M. 8/6, Ruják 5/3, Diggs 14/9, Budimir 10/6, Horti 7. Csere: Aiken 17/9, Smith 15/6, Csirics 12/6, Dragasevics 10/6, Bíró L. 5, Futó, Carev 8/3. Vezetőedző: Dragan Alekszics. Paks: Kovács Á. 8/6, Calhoun 12/9, Faust 14/12, Kis 8/3, Lóránt 12. Csere: Putney 13/3, Velkey 10, Valerio 3/3, Szalai 3/3, Pajor. Vezetőedző: Dzunics Barniszlav.

A hosszúra nyúló bajnoki szünet közben lejátszotta második felkészülési meccsét is Dragan Alekszics vezette NB I-es csapatunk. A válogatottból visszatérő Horti Bálinttal kiegészülő együttesünk a Paksot látta vendégül. Mind a két oldalon akadt hiányzó, hiszen Evans az ASE csapatában ezúttal nem öltött meccsszerelést, nálunk pedig Antóni Csanád hagyta ki a találkozót.

Az már az első negyedben kiderült, hogy pontgazdag meccsre számíthatunk majd, ugyanis a két csapat összesen 49 pontig jutott tíz perc alatt. Ennek persze egyfelől örültünk, hiszen például 5/5-ös triplamutatónk nagyon jól nézett ki, ráadásul mi nyertük hét ponttal az első etapot, azonban a 21 kapott pont azért nem volt kevés. A második tíz percben kicsit tudtunk is szigorítani a védekezésünkön, elől pedig még nagyobb elánnal vezettük bele magunkat a játékba. C. J. Aiken szabályosan lubickolt a pályán, a nagyszünetig három triplával, és néhány rá jellemző palánk alatti kosárral mutatta meg, hogy egyre jobb formába lendül. Közben pedig nem csak ő, hanem szinte minden pályára lépő játékosunk remekül célzott kintről. A félidőhöz érve el is mondhattuk, hogy gyakorlatilag szétdobtuk a Paksot, hiszen 59-34 állt az eredményjelzőn.

És a nagyszünet után is diktálni tudtuk a tempót, így elég korán egyértelmű lett, hogy meg fogjuk nyerni a meccset. A két edző, Alekszics és Dzunics el is kezdte alaposan rotálni csapatát, így nálunk is egyre több időt tölthetett a pályán előbb Dragasevics és Kocsis, majd Futó és Carev is. Bár az utolsó negyedet így már behúzta az ASE, az azért nagyon örömteli volt, ahogyan például Carev beszállt a meccsbe. Alig több mint egy fél negyed alatt 8 pontot szorgoskodott össze. Csapatunk elérte a 100 pontot, és bár egészen biztos, hogy a védekezéssel nem volt maximálisan elégedett szakmai stábunk, azért a 111 dobott pont talán valamelyest meglágyította a szívét. Jó lenne, ha a bajnokságba is sikerülne átmenteni azt a dobóformát, amit ma mutattunk. Mert egy meccsen 18 triplát dobni, sosem jelent rosszat az Álmoskönyvek szerint.

Szentendrei Áron (másodedző): - A mérkőzés jól szolgálta a felkészülés ezen részét, ahol a visszatérő C.J. Aiken formáját próbáltuk építeni, s játékát beilleszteni egy új rendszerbe. Ez mellett Horti Bálint a válogatottbeli elfoglaltsága miatt hiányzó taktikai elemeket pótolhatta. A nem teljes kerettel játszó Paks így is megmutatta, hogy a gyorsindításos játékot még most is ők játsszák a legjobban.