Kosárlabda utánpótlás eredmények

Kosárlabda Akadémiánk szinte valamennyi korosztályos csapata pályára lépett az elmúlt héten – vegyes eredményekkel. Összefoglaló a mérkőzésekről.

U18 Nemzeti Leány Junior Kiemelt Bajnokság, Rájátszás

Pécsi VSK NKA U18 - DKKA 61-67 (12-9; 23-23; 13-17; 13-18)

Pécsi VSK NKA U18: Molnár Viola 9, Temes Boróka 7/3, Földing Anna 2, Horváth Boglárka 14/6, Mándity Mirna 12/6 Csere: Schmidt Laura 5, Palásti Julianna 12/3, Bukovszky Kitti -, Auth Réka -, Koltai Anna -. Edző: Debreceni Eszter, Bekk Zsanett.

Debreceni Eszter: - Sajnálom, hogy nem sikerült megnyerni a mai mérkőzést, de ennyire sok buta hibával amit elkövettünk ma, nem is lehet meccset nyerni. Megyünk tovább, dolgozunk még keményebben!

Szolnoki MÁV SE - Pécsi VSK NKA U18 51-79 (18-13; 13-18, 10-27; 10-21)

Pécsi VSK NKA U18: Temes Boróka 8/6, Mándity Mirna 4, Horváth Boglárka 21, Molnár Viola 15, Földing Anna 13/6 Csere: Koltai Anna 7/3, Palásti Julianna 6, Schmidt Laura 3, Lázár Dóra 2. Edző: Debreceni Eszter, Bekk Zsanett.

Debreceni Eszter: - A mérkőzés első félidejében "beleragadtunk" a kedves szolnoki vendégszeretetbe, de a harmadik negyedtől magunkra találtunk, feljavult a védekezésünk, és ezáltal a támadójátékunk is ritmusosabb lett.

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Rájátszás, Pécs:

Pécsi VSK NKA A U16 - Széchenyi KA Győr 58-73 (11-23; 18-21; 19-13; 10-16)

Pécsi VSK NKA A U16: Temes Boróka 8, Bunyik Lilian 6, Schmidt Laura 4, Palásti Julianna 29/3, Bukovszky Kitti - Csere: Szantner Durucz Szonja 6, Takács Panna 5, Molnár Zoé -, Orosz Olívia -, Bertók Viola -. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - Szégyellem magam az első félidei védekezésünk miatt. Átjáróház voltunk, ezen nincs mit szépíteni. 1-2 játékosra ráférne a pihenő, de menni kell most tovább, jövő héten két meccsünk is lesz.

U14 Nemzeti Leány Regionális Serdülő Bajnokság, Alapszakasz II., Kaposvár

NKA Pécs B - Pécsi VSK NKA B U14 40-115 (14-26, 15-32, 9-30, 2-23)

Pécsi VSK NKA B U14: Réger Adél 9, Szívós Flóra 7, Uherkovich Míra 6, Kis Panka Amíra 2, Szücs Boglárka 19 Csere: Kis Simon Cintia 9, Szegedi Judit 4, Szanyi Borbála 31, Sánta Gréta 18, Pusztai Gerda 10. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Hengán Hunor: - Gratulálok a lányoknak a győzelemhez. Örülök, hogy mindenki kellő lehetőséghez jutott és tudott bizonyítani a pályán.

Gyakorló DSE - Pécsi VSK NKA B U14 68-39 (9-11, 13-9, 27-0, 17-16)

Pécsi VSK NKA B U14: Szücs Boglárka 6, Szívós Flóra 2, Kis Simon Cintia 2, Sánta Gréta 11, Uherkovich Míra - Csere: Pusztai Gerda 4, Szanyi Borbála 13, Réger Adél 1, Kis Panka Amíra -, Szegedi Judit -. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Hengán Hunor: - Erősebb és magasabb szerkezetű ellenféllel mérkőztünk meg, aki egy zártabb védekezést alkalmazott. Viszonylag késői időpontban kezdtünk, ez a harmadik negyedben nagyon látszott, támadásban nem hoztunk jó döntéseket. Az utolsó játékrészre sikerült újra felébrednünk, viszont ez nem mentesít a félidő utáni rövidzárlat alól!

U18 Regionális Bajnokság Alapszakasz 2. kör

PVSK-NKA U18 - Siófoki Kosársuli 103-45 (31-14, 21-5, 26-8, 25-18)

PVSK-NKA U18: Csere: Miklós Domokos 9/9, Gordán Levente 8, Perjés Márk 5, Perjés Alex 4, Scháb Dániel 3/3, Szabó Richárd 26/3, Hőgye Péter 20, Marjanovic Jakov Jozo 14/3, Kovács Barnabás 12/6. Edző: Vanja Miljković, Sipos Ádám.

Vanja Miljković : - Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, az elmúlt két mérkőzés jó felkészülést biztosított a nehéz pénteki mérkőzésünkhöz.

Bajai Bácska FKE - PVSK-NKA U18 68-70 (13-18,21-16,19-21,15-15)

PVSK-NKA U18: Kovács Barnabás 5, Juric Franko Josip 26/12, Szabó Richárd 16, Hőgye Péter 12, Gordán Levente - Csere: Perjés Alex 6, Dervalics Attila 5, Perjés Márk -. Edző: Vanja Miljković, Sipos Ádám.

Vanja Miljković: - A mérkőzés az elejétől a végéig izgalmasan alakult. Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, hiszen ebben a szezonban már kétszer is kikaptunk a Bajától. A végén a jó csapatvédekezés döntött, támadásban pedig volt pár jó egyéni megoldás.

U16 Kiemelt Kadett Bajnokság, alsóházi rájátszás

PVSK NKA A U16 - OSE Lions 70-69 (22-21, 24-18, 15-15, 9-15)

PVSK NKA A U16: Gróf Máté 4, Ravasz Márk 23/3, Harka Szabolcs 20, Hőgye Patrik 17/3, Lázár Dániel - Csere: Kiss Lajos 4, Rozmer Bálint 2, Radó Ádám -, Huszka Boldizsár -, Szeverinácz Denisz -. Edző: Juhász Olivér, Szabó Gergely.

Juhász Olivér: - Örülök, hogy sikerült óriási szerencsével megnyerni az első mérkőzésünket hazai pályán. Nagyon másnak nem is tudok. Néhány játékos tudott jó teljesítményt nyújtani egy-egy szűk szegmensében a játéknak. Összességében a 32 eladott labdánk és az ellenfél 19 támadó lepattanója el is mond sok mindent. Ehhez jön még a 16 faultunkhoz kapcsolódó 15 büntetője az ellenfélnek. A következő mérkőzéseken sokkal jobban kell koncentrálnunk! Megfontoltabban, szervezettebben, okosabban, kreatívabban, keményebben és pontosabban kell kosárlabdáznunk legközelebb!

Fotók: Rónási Márton. Videónk a kadett fiúk mérkőzésén készült.