Harmadik mérkőzésén vereséget szenvedett serdülő leány kosárlabda csapatunk a hazai rendezésű főtábla selejtező torna második napján, így a második helyen zárta a kétnapos viadalt.

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Főtábla selejtező I. forduló, PVSK NKA-csarnok:

PVSK NKA U14 – Török Flóris-Törekvés SE U14 67-87 (9-30; 16-17; 17-28; 25-12)

Pécsi VSK NKA A U14: Csiki Hanna 10/3, Pohl Rebeka 9, Ligner Boglárka, Hőgye Petra 2, Csirke Petra. Csere: Mayer Dorina 15, Ambach Zsófia 2, Futó Beatrix 23/3, Német Alíz 4, Kákai-Goóts Hanna -, Pusztai Gerda 2, Dömös Hédi -. Edző: Bekk Zsanett, Viniczai Kata.

Bekk Zsanett: - Sajnálom, hogy a tegnapi extra teljesítmény után egy teljesen másik arcunkat mutattuk. Nem kommunikáltunk, és támadásban sem azt csináltuk, amit megbeszéltünk. Tisztában vagyok vele, hogy 12-13 éves gyerekektől nem várhatom el, hogy 2 napon keresztül, 3 meccsen át extra teljesítményt hozzanak. Sajnos mára elfáradtunk fejben és fizikálisan is. Mayer Dorinát viszont ki szeretném emelni, mert amit ebben a két napban dolgozott, azt öröm volt látni. Készülünk a következő fordulóra, hiszen ott már eldől a 16-ba jutásunk.

A főtábla selejtező második fordulójában a most második helyen végzett együttesünk egy-egy másik csoportban egy első, egy harmadik és egy negyedik helyen zárt csapattal kerül majd össze, ha ott is sikerül az első két hely valamelyikén végeznie, akkor bekerül az ország legjobb 16 csapata közé.