Néha csak egy-két körön múlt a dobogó

Csütörtökön és pénteken a százhalombattai 10m-es Légfegyveres Országos-bajnokságon versenyeztek a PVSK sportlövői. Bár a dobogóra nem tudtak felállni fiataljaink, de így is szép eredményekkel tértek haza.

A verseny eseményeit a szakosztályvezető – edző Ablonczy Orsolya telefonon foglalta össze, mert a négynapos bajnokságon nemcsak a PVSK csapatát vezette, hanem versenybíróként is közreműködik.

„A junior fiúk közül Csizmadia Balázs szerepelt a legjobban egyéniben. Balázs a 15. helyen végzett 604,8 körös egyéni csúccsal. Volt két nagyon szép sorozata, itt 103 felett lőtt, de ez sajnos kevés volt a döntőbe kerüléshez, ehhez 616 körös teljesítmény kellett volna. A többiek még nagyon fiatalok, első és másod éves ifi versenyzők, nekik a tapasztalatgyűjtés és a versenyrutin megszerzése volt a legfontosabb cél, de közülük is volt, akik egy-egy nagyon szép sorozattal mutatta meg, hogy van benne potenciál.

A junior lányok mezőnyében Storcz Julcsi a 10. helyen végzett, mindössze 1.1 körre volt a döntőtől. Ez minimális különbség, az utolsó előtti sorozatának kellett volna egy picivel jobban sikerülni, és akkor könnyedén bejut a döntőbe. A szabályok szerint a döntőben törlik az addigi eredményeket, mindenki nulláról indul, így ha bejutott volna, a nyolc között még tovább léphetett volna előre.”

Csapatban a junioroknál a sok fiatal versenyző miatt nem volt esély a jobb szereplésre. A junior és az ifi fiúk között is két csapatot tudtunk indítani. A junior fiúk „A” csapata 7., míg a „B” csapat a 9. helyen végzett. A Storcz Júlia, Seres Gréta és Somogyvári Flóra alkotta junior lány csapatunk a nyolcadik helyen végzett. Az ifi fiúknál azonban dobogóban reménykedett a szakosztályvezető, ám a Sallai Zsombor, Gebhardt Ákos, Illés Dénes alkotta trió negyedik lett, itt is mindössze 2.6 kör kellett volna a dobogóhoz, míg a Periskics Márton, Szőlősy Mátyás és Baksics Dániel alkotta másik ifi csapatunk a 10 helyen végzett.

Az ifi fiúk eredménye bizony fájt, csapatversenyben ez a különbség minimális, az egész szezonban nyújtott eredményeik alapján is bíztunk benne, hogy dobogóra állhatnak. A csapat összeállítás jó volt, A és B csapattal indultunk ebben a korosztályban is, de az eredmények ismeretében, egy másik felállásban sem lett volna jobb az eredmény, így nem ezen múlt a dobogó” – értékelt Ablonczy Orsolya.

A pénteki napon az ifi lányok mezőnyében három serdülővel indult a PVSK, mert addigra Somogyvári Flóra már Miskolcon volt matematika versenyen, így csak a juniorok között tudott indulni. A Molnár Kata, Juronics Anna, Molnár Luca alkotta csapat hetedik lett, de köztük a „rangidős” Molnár Kata is csak 13 éves, míg a korcsoport 15 éves kortól indult, így ettől a csapattól is a következő években várható kiemelkedő eredmény, amit az is alátámaszt, hogy Kata egyéniben a 10. helyen végzett.

„Molnár Kata nagyon szépen lőtt. Ez az eredmény számára egyéni csúcs és külön érdem, hogy előtte nem végzett senki, aki vele egy idős, vagy fiatalabb lenne. Akik Őt megelőzték mind idősebb, rutinosabb versenyzők voltak. Biztos vagyok benne, hogy a jövőben ő is éremesélyes lesz. A juniorok mixversenyében középdöntőbe jutott Storcz Júlia és Sallai Zsombor alkotta csapategységünk végül a hatodik helyen végzett. Szép eredmény ez is, és összességében a teljes csapat jól teljesített. Az egyetlen fájó pont az ifi fiúk negyedik helye volt, ott számítottunk egy éremre, ez tényleg csak egy hajszálon múlt, és amiatt vagyunk még szomorúak, hogy Storcz Julcsi csak hajszállal maradt le a döntőről. Büszke vagyok a versenyzőinkre, a felkészülési időszakban és a versenyen is mindent megtettek a sikerért, szorgalmasan készültek, és rengeteg munka áll mögöttük. ” – összegzett a szakosztályvezető.

A PVSK sportlövészei a szakosztály újjáalakulása óta első országos-bajnokságukon versenyeztek, és remekül helytálltak. Az élmezőny légpuskával még messze van, a korcsoportváltások miatti új tizedelt versenyszámok a versenyzők számára új kihívásokat jelentettek, de azt megmutatta a százhalombattai verseny, hogy fiatal versenyzőink előtt ígéretes jövő áll.