Ajkai győzelemmel ért véget a Hepp-kupa

Fordulatos meccsen az Ajka csapata nyerte meg a Dr. Hepp Ferenc Emléktorna fináléját, amit akadémiánk munkacsarnokában rendeztek. A PINKK-PVSK negyedik helyen zárt.

A délutáni bronzmeccsen a BKG Príma Akadémia az első félidőben tíz pont körüli előnyt harcolt ki, így a második játékrészt hiába nyerte meg a PINKK-PVSK együttese, az érem végül a szigetszentmiklósi egyesület játékosainak nyakába került. A döntő még izgalmasabb küzdelmet hozott: hol a Csata DSE, hol az Ajka vezetett, a vége előtt fél perccel még a fővárosiaknál volt az előny, de Székely-Horváth Zsuzsanna rutinja – és kiváló triplája – meghozta az egyenlítést, és a hosszabbítást. Ebben pedig már nem volt pardon: a rutinosabb ajkaiak bedarálták a végére elfáradó Csatát, így megérdemelten szerezték meg a 2020-as Hepp-kupa első helyét. A PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia munkacsarnoka kiválóan vizsgázott a rendezvény helyszíneként, az újlétesítmény akár az ilyen, országos sportrendezvények otthonaként is szolgálhat a jövőben.