Kosárlabda utánpótlás eredmények

Junior lány csapatunk Sopronban szenvedett fájó vereséget, tartalékos fiú kadett együttesünk pedig pécsi vendégjátékán igyekezett helytállni. Heti összefoglaló akadémiai korosztályaink eredményeiről.

U18 Nemzeti Leány Junior Kiemelt Bajnokság, Alapszakasz, Sopron

Soproni Darazsak Akadémia - Pécsi VSK NKA U18 75-73 (15-21, 19-22, 15-15; 26-15)

Pécsi VSK NKA U18: Földing Anna 5/3, Horváth Boglárka 21, Mándity Mirna 16/12, Borbás Panni 11/3, Lauer Vanessza - Csere: Palásti Julianna 6, Molnár Viola 2, Auth Réka 2, Temes Boróka 10, Lázár Dóra. Edző: Debreceni Eszter, Bekk Zsanett.

Debreceni Eszter: - Az a csapat, aki 35 perc vezetés után savanyú teherként éli meg a győzelem ízét, az nem is érdemel sajnos győzelmet. Gratulálok a soproni csapatnak!

U16 Kiemelt kadett bajnokság, Pécs

NKA Pécs - PVSK NKA A U16 86-55 (28:14, 22:20, 17:13, 19:8)

PVSK NKA A U16: Baranyi Bence 3/3, Kiss Lajos 3, Pályi Dénes 2, Hőgye Patrik 19, Ravasz Márk 16/6 Csere: Lázár Dániel 3/3, Rozmer Bálint 3/3, Huszka Boldizsár 2, Radó Ádám 2, Vargha Bulcsú 2. Edző: Juhász Olivér, Szabó Gergely.

Juhász Olivér: - Ha figyelembe veszem, hogy a kezdő ötből három játékos hiányzott, akkor mondhatom, hogy nem volt ez rossz. Sőt helyenként jó volt! És miért ne venném figyelembe? Sajnos nem támadtuk elég agresszíven a gyűrűt az első félidőben, így ellenfelünk az első 19 percben csak kétszer kényszerült szabálytalanságot elkövetni. Védekezésben a besegítéseink késtek el sorban, és a lepattanók megszerzésével is voltak problémáink. Az eladott labdák számát sem sikerült csökkenteni az előző mérkőzés óta. Összességében mérkőzésről mérkőzésre több és több jó dolgot csinálunk. Van ahol ez épp többre, van ahol kevesebbre elég.

U16 Regionális kadett bajnokság, Pécs:

PVSK NKA B U16 - Kanizsa KK 53-67 (14-22, 8-13, 22-21, 9-11)

PVSK NKA B U16: Karakán Péter 6, Barics Bálint 2, Radó Ádám 2, Szeverinácz Denisz 14/9, Petz Milán 11/9 Csere: Rozmer Bálint 2, Márkus Péter 2, Mogyorósi Balázs 2, Tarnai Adrián 12. Edző: Szabó Gergely, Sipos Ádám

Szabó Gergely: - Rengeteg hibával és sebesség nélkül játszottunk, ezzel megadva a lehetőséget ellenfelünknek arra, hogy a zónájával megkeserítse az életünket. Ennek ellenkezőjéért sokkal többet kellett volna futnunk.

PVSK NKA B U16 - Kaposvári SI B U16 94-69 (25-22, 22-12, 23-14, 24-21)

PVSK NKA B U16: Barics Bálint 8, Radó Ádám 6, Rozmer Bálint 18/3, Huszka Boldizsár 14, Karakán Péter - Csere: Szeverinácz Denisz 8/3, Tarnai Adrián 6, Márkus Péter 4, Mucha Bertalan 20, Mogyorósi Balázs 10. Edző: Szabó Gergely, Sipos Ádám.

Szabó Gergely: - A gyengeoldali-, valamint a passz védésén még dolgozunk kell. Támadásban bátran játszottunk, ezért tudtunk nyerni.

Videónk a Fiú kadett B csapat Kanizsa KK elleni mérkőzésén készült.