Pályán a kosárlabda utánpótlás

A junior lányok fontos meccset nyertek hazai pályán, a kadett fiúk pedig váratlan győzelmet arattak Dombóváron a héten. Kosárlabda Akadémiánk heti eredményeinek összefoglalója.

U18 Nemzeti Leány Junior Kiemelt Bajnokság, Alapszakasz

Pécsi VSK NKA U18 - Vasas Akadémia B 67-48 (23-11, 14-11, 19-7; 11-19)

Pécsi VSK NKA U18: Földing Anna 6, Temes Boróka 4, Horváth Boglárka 20/6, Mándity Mirna 2, Borbás Panni 16 Csere: Palásti Julianna 6/3, Lauer Vanessza 6, Auth Réka 3, Molnár Viola 2, Bukovszky Kitti 2. Edző: Debreceni Eszter, Bekk Zsanett.

Debreceni Eszter: - Tudtuk, hogy nagyon fontos ez a mérkőzés és egész héten ennek a szellemében dolgoztunk. Három negyeden keresztül nagyon jó ritmust tudtunk diktálni és a védekezésünk is úgy alakult, ahogy mi szerettük volna. Sajnos a negyedik negyedre elfogytunk, de így is elég volt ez egy fontos győzelemre!

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Pécs

Pécsi VSK NKA A U16 - Kanizsa DKK 49-106 (12-33, 17-19, 4-22, 16-32)

Pécsi VSK NKA A U16: Kovácsfi Barbara 9, Szantner Durucz Szonja 20/3, Takács Panna 2, Schmidt Laura 11/3, Kovács Adél - Csere: Bertók Viola 5/3, Gyuró Roberta 2, Molnár Zoé -, Futó Beatrix -. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - A junior mérkőzésre helyezve a hangsúlyt, tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz érvényesülnünk. Ezzel szemben voltak nagyon szép egyéni teljesítmények, motivált játékosok. Szépen helytálltunk, gratulálok a lányoknak! Adélkának mielőbbi felépülést kívánok!

Pécsi VSK NKA A U16 - Soproni Darazsak Akadémia 59-79 (18-24, 10-18, 16-12, 15-25)

Pécsi VSK NKA A U16: Bukovszky Kitti 8/3, Palásti Julianna 16, Temes Boróka 12, Lauer Vanessza 10/9, Schmidt Laura - Csere: Szantner Durucz Szonja 7, Kovácsfi Barbara 3, Bertók Viola 2, Takács Panna 1, Molnár Zoé -. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - A szűkös rotáció ellenére is meccsben maradtunk a 3. negyedig, amiért gratulálok a lányoknak! Cilinek is mielőbbi felépülést kívánunk!

U16 Kiemelt bajnokság alapszakasz, Dombóvár

Dombóvári Kosársuli - PVSK NKA A U16 44-49 (11-16, 12-8, 14-9, 7-16)

PVSK NKA A U16: Harka Szabolcs 9, Tószegi Sabath Levente 7, Hőgye Patrik 6, Ravasz Márk 13/9, Gróf Máté - Csere: Kiss Lajos 8, Petz Milán 3/3, Pályi Dénes 3/3, Radó Ádám -, Lázár Dániel -, Vargha Bulcsú -. Edző: Juhász Olivér, Szabó Gergely.

Juhász Olivér: - Örülök, hogy sikerült kihasználnunk a Dombóvár két meghatározó játékosának hiányát és megnyerni a mérkőzést idegenben. Nem volt szemetgyönyörködtető a játék, annak ellenére, hogy sok helyzetet alakítottunk ki. Rendre ki is hagytuk ezeket. Sajnos a kizárásra ma nem fordítottunk elég energiát, így elvettük magunktól a gyorsindítások és könnyű kosarak lehetőségét. Külön dicséret illeti a fiúkat azért, mert a 32 perc zóna elleni, nagyrészt sikertelen támadó játék sem vette el a kedvüket a védekezéstől.

U16 Kiemelt bajnokság alapszakasz, Pécs

PVSK NKA A U16 - Szombathelyi SI KA A U16 56-72 (11-21, 14-21, 18-17, 13-13)

PVSK NKA A U16: Csere: Harka Szabolcs 5, Kiss Lajos 4, Vargha Bulcsú 3, Petz Milán 3, Ravasz Márk 25/9, Tószegi Sabath Levente 2, Gróf Máté 2, Hőgye Patrik 12, Radó Ádám -, Lázár Dániel -, Pályi Dénes -. Edző: Juhász Olivér, Szabó Gergely.

Juhász Olivér: - Erre nem lehetünk büszkék! Black Friday hétvégéhez kapcsolódóan ingyen elszórtunk 30 labdát, amivel nyílván nem lehet meccset nyerni. Mellédobtuk a büntetőink felét is. Támadásban nem voltunk kreatívak, sem tudatosak, sem kemények, sem pontosak. Mikor sikerült visszaérnünk védekezni, akkor ott egész jól tettük a dolgunkat. Remélem minden résztvevő fog még ennél sokkal jobb teljesítményt nyújtani!

Képeink a kadett csapatok hazai mérkőzésein (fotó: Rónási Márton), videónk a junior lányok találkozóján készültek.