Mindkét kadett együttesünk nyert hazai pályán a kosárlabda utánpótlás bajnokságban. A lányok először győztek, a fiúk a dobogós helyen álló ZTE-t múlták felül. Összefoglaló a heti eredményekről.

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Pécs:

Pécsi VSK NKA A U16 - KSC Szekszárd 70-55 (24-25; 17-12; 12-3; 17-15)

Pécsi VSK NKA A U16: Schmidt Laura 6/3, Kovács Adél 6, Palásti Julianna 23, Temes Boróka 16, Bukovszky Kitti 15/3 Csere: Takács Panna 3, Orosz Olívia 1, Kovácsfi Barbara -, Bertók Viola -, Szantner Durucz Szonja -, Molnár Zoé -. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - Amikor ritkán jönnek ezek a sikerek, akkor az ember sokkal jobban tudja értékelni a győzelmet és sokkal jobban tudja értékelni azt, hogy kivel szerezte. Nagyon boldogok vagyunk! Ezeknek a lányoknak minden mérkőzésen erőn felül kell teljesíteni ahhoz, hogy eredményesek legyenek. Eddig ez hellyel - közzel sikerült csak, de ma áttörtünk egy gátat és fejben végre eldöntöttük, hogy mi leszünk a győztesek. Az alap célkitűzésünket, hogy legyen a kiemelt alapszakaszban győzelmünk, ezzel teljesítettük, így gondolkodhatunk a további célkitűzéseken. Gratulálok a lányoknak, köszönjük a Szekszárdnak a játékot!

U16 WABA Liga, Domzale, Szlovénia

Ledita - Pécsi VSK NKA A U16 65-53 (27-14; 16-15; 12-14; 10-10)

Pécsi VSK NKA A U16: Orosz Olívia 2, Szantner Durucz Szonja 2, Kovács Adél 2, Bertók Viola -, Molnár Zoé - Csere: Bukovszky Kitti 7, Takács Panna 4, Palásti Julianna 24/3, Kovácsfi Barbara 2, Schmidt Laura 10. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - Nagyon ritmustalanul kezdtük a meccset, lehet sokat reggeliztünk. Szép lassan felpörögtünk és egy jó meccset játszottunk!

Gak Kangaroos - Pécsi VSK NKA A U16 45-92 (8-26; 11-19, 15-28; 11-19)

Pécsi VSK NKA A U16: Orosz Olívia 6, Bertók Viola 4, Molnár Zoé 2, Szantner Durucz Szonja 12, Kovács Adél 10 Csere: Kovácsfi Barbara 6, Palásti Julianna 14/3, Takács Panna 14, Bukovszky Kitti 13, Schmidt Laura 11. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Hengán Hunor: - Jövő héten két fontos kiemelt mérkőzés is vár ránk, a mai meccs nagyon jó lehetőség volt az ezekre való felkészülésben. Olyan játékos-kapcsolatokat is sikerült megnéznünk, amire eddig kevesebb lehetőségünk volt. Gratulálunk a lányoknak a győzelemhez!

U16 Nemzeti Leány Regionális Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Paks

Atomerőmű SE - Pécsi VSK NKA C U16 92-16 (26-4; 15-0; 26-8; 25-4)

Pécsi VSK NKA C U16: Glück Lili 4, Szabó Anna -, Reményi Anna -, Farkas Fanni -, Póla Kata - Csere: Hegyi Zsófia 6, Balogh Boglárka 4, Lenti Kincső 2, Fodor Petra -, Molnár Zoé -. Edző: Viniczai Kata.

Viniczai Kata: - Támadásban és védekezésben is rengeteg hibát vétettünk, amiket szépen kihasznált az ellenfél. Emellett voltak szép megoldások mindkét oldalon, de ez továbbra is nagyon kevés. Gratulálunk a Paks csapatának!

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Felsőház, III. forduló, Sopron

Soproni Darazsak Akadémia - Pécsi VSK NKA A U14 125-48 (32-10; 32-17; 33-16; 26-3)

Pécsi VSK NKA A U14: Csiki Hanna 5, Pusztai Gerda 4, Gyuró Roberta 3, Ligner Boglárka 2, Csirke Petra - Csere: Hőgye Petra 8, Futó Beatrix 5, Mayer Dorina 20, Ambach Zsófia 1, Német Alíz -, Kákai-Goóts Hanna -, Szegedi Judit -. Edző: Bekk Zsanett, Tiszay-Rákosi Katalin.

Bekk Zsanett: - Az eredmény egy nagyon egyoldalú mérkőzést mutat, viszont egy nagyon hasznos és jó találkozó volt számunkra. Sajnos szerkezetileg és fizikálisan nem tudtuk-tudjuk felvenni a versenyt ezzel a mezőnnyel, de azon dolgozunk hétről hétre, hogy a sebességünkkel és kreativitásunkkal megnehezítsük ellenfeleink dolgát! Ezen a mérkőzésen kiemelném Csiki Hannát és Hőgye Petrát! Nagyon bátran játszottak! Csak így tovább!

Pécsi VSK NKA A U14 - Csata DSE 38-124 (7-34; 8-32; 10-35; 11-18)

Pécsi VSK NKA A U14: Csiki Hanna 7, Ligner Boglárka 7, Gyuró Roberta 4, Csirke Petra -, Pusztai Gerda - Csere: Futó Beatrix 4, Német Alíz 3, Ambach Zsófia 2, Mayer Dorina 11, Kákai-Goóts Hanna -, Hőgye Petra -, Szegedi Judit -. Edző: Bekk Zsanett, Tiszay-Rákosi Katalin.

Bekk Zsanett: - Szintén fizikális és szerkezeti fölényben volt ellenfelünk, az utolsó erőnkkel is azon voltunk, hogy megnehezítsük a támadásaikat.

U14 Nemzeti Leány Regionális Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, Baja

Komló Sport KK - Pécsi VSK NKA B U14 43-109 (4-18; 14-23; 6-22; 17-40)

Pécsi VSK NKA B U14: Szívós Flóra 5, Dömös Hédi 22, Pirisi Eszter 2, Szücs Boglárka 14, Simon Lídia 12 Csere: Réger Adél 8, Szanyi Borbála 22, Sánta Gréta 22, Kis Simon Cintia 2, Kis Panka Amíra -. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Pécsi Dorottya: - Az első perctől kezdve agresszíven letámadtunk, jó passzsáv- és labdás védekezésünk volt. Sajnos sok ziccert kihagytunk, de ezt ellensúlyozta a küzdeni akarás. Brávó Lányok!

Pécsi VSK NKA B U14 - Bajai NKK 59-83 (14-16; 16-23; 17-21; 9-19)

Pécsi VSK NKA B U14: Csere: Dömös Hédi 7, Szücs Boglárka 6, Simon Lídia 6, Réger Adél 6, Szívós Flóra 4, Sánta Gréta 3, Szanyi Borbála 21, Kis Panka Amíra 2, Kis Simon Cintia 2, Pirisi Eszter 2. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Pécsi Dorottya: - A harmadik negyedig jól tartottuk magunkat annak ellenére, hogy kevés lepattanót szedtünk és sok eladott labdánk volt. A negyedik negyedre nagyon elfáradtunk, nem tudtuk tartani a tempót az ellenféllel.

U16 Nemzeti kiemelt kadett bajnokság, alapszakasz, Pécs

PVSK NKA A U16 - Zalakerámia ZTE 76-68 (10-21, 24-16, 19-17, 23-14)

PVSK NKA A U16: Gróf Máté 6, Ravasz Márk 3, Hőgye Patrik 22/3, Harka Szabolcs 17, Tószegi Sabath Levente 16 Csere: Lázár Dániel 5/3, Vargha Bulcsú 5, Kiss Lajos 2, Pályi Dénes -, Radó Ádám -, Huszka Boldizsár -, Barics Bálint -. Edző: Juhász Olivér, Szabó Gergely.

Juhász Olivér: - Büszke vagyok a srácokra! Az első negyedben 5 percig nem koncentráltunk egyik térfélen sem, itt kikaptunk 15 ponttal. A maradék 35 percben a kezünkben tartottuk a mérkőzést. Jó volt nézni, hogy a játékosaim mennyi energiát tettek bele a védekezésben! Külön gratulálnék a 20 gólpasszhoz, mert ez nagy előrelépés a támadójátékunkban.

U16 Regionális Bajnokság Alapszakasz, Dunaújváros

Dunaújvárosi Sárkányok - PVSK NKA B U16 73-81 (21-21, 17-24, 14-23, 21-13)

PVSK NKA B U16: Csere: Szeverinácz Denisz 7, Radó Ádám 6, Karakán Péter 6, Tarnai Adrián 21, Rozmer Bálint 20, Huszka Boldizsár 11, Petz Milán 10, Barics Bálint -, Hegyi Gergő -. Edző: Szabó Gergely, Sipos Ádám.

Szabó Gergely: - Örülünk a győzelemnek, sokkal koncentráltabb volt a társaság, mint a hét eleji mérkőzésen.

Dombóvári Kosáruli KE B - PVSK NKA B U16 81-52 (25-10, 14-12, 19-11, 23-19)

PVSK NKA B U16: Huszka Boldizsár 9/3, Rozmer Bálint 7, Radó Ádám 2, Tarnai Adrián 2, Barics Bálint - Csere: Mogyorósi Balázs 3, Petz Milán 2, Márkus Péter 15/3, Mucha Bertalan 10, Szeverinácz Denisz 1, Karakán Péter 1. Edző: Szabó Gergely, Sipos Ádám.

Szabó Gergely: - Gratulálok a hazaiaknak! Egy-egy szituációtól eltekintve sajnos azt éreztem végig, hogy páran nem tesznek bele eleget a meccsbe, sem fejből, sem izomból. Ha idegen is talán a srácoktól, de fel kell vállalni a vezér szerepét. Most fel a fejjel és keményebben máskor! A feljátszókkal elégedettebb vagyok.

Képeinken a kadett csapataink, videónk a leány kadett csapat mérkőzésén készült.