Bajnoki eredmények a kosárpályáról

Újabb mérkőzésekkel folytatódtak a kosárlabda utánpótlás bajnokságok. Összefoglaltuk egyesületünk akadémiai korosztályos csapatainak eredményeit.

U18 Nemzeti Leány Junior Kiemelt Bajnokság, Alapszakasz, Miskolc

DVTK Akadémia - Pécsi VSK NKA U18 86-63 (13-21; 26-10, 18-23; 29-9)

Pécsi VSK NKA U18: Földing Anna 6/6, Pálfi Veronika 5/3, Mándity Mirna 4, Horváth Boglárka 14, Borbás Panni 10 Csere: Szkladán Zsuzsanna 7, Temes Boróka 5/3, Auth Réka 12, Molnár Viola -, Lauer Vanessza -, Lázár Dóra -. Edző: Debreceni Eszter, Bekk Zsanett.

Debreceni Eszter: - Nagyon büszke vagyok a csapatunkra, hiszen egy erős miskolci csapattal három negyeden keresztül fel tudtuk venni a versenyt. Fegyelmezetten kosárlabdáztunk, védekezésben és támadásban is a megbeszélt taktikai elemeket maximális koncentrációval hajtottuk végre, aminek eredményeként egy látványos, küzdős, jó mérkőzést láthattak a kilátogatók. Sajnos az utolsó negyedre fizikálisan felőrlődtünk, de a hadrakész 8 játékosunkkal teljes mértékben elégedettek voltunk! Ebből a mérkőzésből kell pozitívan építkezni, hiszen ha ez a DVTK ellen tudtunk így játszani, akkor a többi csapat ellen is biztos vagyok benne, hogy menni fog!! Hajrá PVSK!

U18 Nemzeti Leány Junior Kiemelt Bajnokság, Alapszakasz, Pécs

Pécsi VSK NKA U18 - Széchenyi KA Győr 56-65 (16-20; 6-12, 20-12, 14-21)

Pécsi VSK NKA U18: Földing Anna 9/3, Temes Boróka 9/3, Mándity Mirna 5/3, Borbás Panni 16, Horváth Boglárka 12 Csere: Palásti Julianna 5/3, Pálfi Veronika -, Lázár Dóra -, Bukovszky Kitti -, Auth Réka -. Edző: Debreceni Eszter, Bekk Zsanett.

Bekk Zsanett: - Sajnálom, hogy az első félidőben rengeteg kihagyott helyzetünk volt, ami megnehezítette a játék végét. Összességében elégedettek lehetünk, hiszen az utolsó másodpercig megharcoltunk minden gólért!

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Pécs

Pécsi VSK NKA A U16 - Kosárlabda Akadémia Pécs 50-93 (16-18, 12-19, 10-32, 12-24)

Pécsi VSK NKA A U16: Temes Boróka 7/3, Pálfi Veronika 5/3, Palásti Julianna 14, Bukovszky Kitti 10/3, Schmidt Laura - Csere: Szkladán Zsuzsanna 6, Kovácsfi Barbara 4, Szantner Durucz Szonja 2, Oszvald Lina 2, Kovács Adél -, Szantner Durucz Zsófia -, Takács Panna -. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - Két arcát mutatta a csapat. Az első félidőben extrán és okosan játszottunk, küzdöttünk, gratulálok a lányoknak, nagyon-nagyon jó volt! Aztán valami nagyon eltört, teljesen leálltunk, és az ellenfél mély rotációját kihasználva átgázolt rajtunk. Meg fogjuk nézni az egész meccset, de szeretném, ha a lányok az első félidei játékukból merítenének erőt a továbbiakra.

U16 Nemzeti Leány Regionális Kadett Bajnokság, Alapszakasz, Pécs

Pécsi VSK NKA C U16 - Bajai NKK 20-100 (4-37; 7-19, 4-20, 5-24)

Pécsi VSK NKA C U16: Glück Lili 4, Bogdán Anasztázia 2, Farkas Fanni -, Fodor Petra -, Lukács Liza Dóra - Csere: Bertók Viola 4, Révész Rubina 4, Reményi Anna 3, Lenti Kincső 3, Laczkó Virág -, Molnár Zoé -, Szabó Anna -. Edző: Viniczai Kata.

Viniczai Kata: - Védekezésben és támadásban az alap dolgokat se sikerült végrehajtani. Rengeteg hibával játszottunk. Akaraterő nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.

U18 Regionális bajnokság alapszakasz, Kaposvár

KASI U18 - PVSK-NKA U18 84-69 (20-20, 19-14, 28-17, 17-18)

PVSK-NKA U18: Perjés Alex 3/3, Juric Franko Josip 24/3, Gordán Levente 2, Kovács Barnabás 17/3, Hőgye Péter 13 Csere: Dervalics Attila 6, Scháb Dániel 2, Takács Gyula Levente 2, Miklós Domokos -, Perjés Márk -. Edző: Vanja Miljković, Sipos Ádám.

U18 Regionális bajnokság alapszakasz, Szekszárd

GYKSE Szekszárd - PVSK-NKA U18 70-52 (13-20, 24-12, 11-11, 22-9)

PVSK-NKA U18: Hőgye Péter 6, Juric Franko Josip 6, Perjés Alex 2, Gordán Levente 13, Kovács Barnabás 11 Csere: Takács Gyula Levente 8, Dervalics Attila 6, Scháb Dániel -. Edző: Vanja Miljković, Sipos Ádám.

Vanja Miljković: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, azonban sajnos a második negyedben elvesztettük a lendületünket és a koncentrációnkat. A héten sok betegünk volt, ez rányomta a mérkőzésre a bélyeget. Sajnos két vereséggel zártuk a hetet.

U16 Kadett Kiemelt Bajnokság alapszakasz, Kaposvár

Kaposvári SI - PVSK NKA A U16 52-60 (18-17, 8-14, 7-13, 19-16)

PVSK NKA A U16: Csere: Gróf Máté 8/6, Ravasz Márk 8, Tószegi Sabath Levente 7/3, Harka Szabolcs 7, Pályi Dénes 2, Hőgye Patrik 15, Kiss Lajos 12/3, Vargha Bulcsú 1. Edző: Juhász Olivér, Szabó Gergely.

Juhász Olivér: - Gratulálok a srácoknak az második győzelemhez! Nem ez volt az a mérkőzés, amit nézve valaki lelkes kosárlabda rajongó lesz. Ezen a mérkőzésen nem támadtunk jól. Még azt sem csináltuk, amiben jók szoktunk lenni, a gyorsindítást. Cserébe nagyon keményen és sokszor fegyelmezetten is védekeztünk. Karabulut Haluknak mielőbbi felépülést kívánunk!

U16 Regionális bajnokság alapszakasz, Kaposvár

KASI B U16 - PVSK NKA B U16 69-43 (20-4, 14-19, 21-5, 14-15)

PVSK NKA B U16: Barics Bálint 9/3, Rozmer Bálint 7, Tarnai Adrián 7, Huszka Boldizsár 14/3, Radó Ádám - Csere: Karakán Péter 4, Szeverinácz Denisz 1, Petz Milán 1, Husz Benedek -, Hegyi Gergő -. Edző: Szabó Gergely, Sipos Ádám.

U14 Serdülő 3. alapszakasz forduló, Pécs

NKA Pécs A - PVSK NKA A U14 87-68 (28-10; 14-19; 23-18; 22-21)

PVSK NKA A U14: Kiss Keve Botond 3, Aradi Atilla 2, Mogyorósi Balázs 13, Teszárik Márton 10 Csere: Márkus Péter 6, Szabó Izsák 4, Mucha Bertalan 30/3. Edző: Stranszky Bettina, Riskó Dávid.

Stranszky Bettina: - A második félidőt lehet értékelni, végre láttam mocorogni valamit a srácokban. 20-szal kevesebb lepattanót szedtünk, ráadásul volt 35 eladott labdánk. Ezen javítani kell. A srácoknak pedig sokkal összetartóbbnak lenni, hiszen csak együtt fog menni.

PVSK NKA A U14 - Kozármisleny SE 128-54 (37-11,29-6; 29-16; 33-21)

PVSK NKA A U14: Auguszt Dávid 8, Kiss Keve Botond 6, Aradi Atilla 4, Teszárik Márton 28, Márkus Péter 12 Csere: Novreczky Botond 8/3, Gyurka Dániel 8, Szabó Izsák 8, Mucha Bertalan 39, Mogyorósi Balázs 3, Csernus Olivér 2, Viszt Marcell 2. Edző: Stranszky Bettina, Riskó Dávid.

Stranszky Bettina: - Jó felfogásban kezdtük a mérkőzést. A csapatszellem is megjelent. Ezt meg kellene őrizni hosszútávon. Mindenki tudott mezőnykosarat szerezni, ez királyság. Sok ziccert hibáztunk.

U14 Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, 3. forduló, Szekszárd

KASI A - PVSK NKA B U14 115-24 (34-4,34-6,25-4,22-10)

PVSK NKA B U14: Csere: Takács András 6, Ádám Levente 4, Bodonyi Barnabás 4, Glück Patrik 3, Galambos Gergő 2, Cserényi Martin 2, Csátity Deján 2, Csiga Zsombor 1, Póla Áron -, Gálfi Ádám -, Varga Sándor -. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Sajnos nem tudtunk azzal a csapattal kiállni, mellyel feljutottunk a "B" csoportba. A mérkőzés szakmailag értékelhetetlen volt.

PVSK NKA B U14 - GYKSE SZEKSZÁRD 57-85 (23-29,9-14,10-24,15-18)

PVSK NKA B U14: Csere: Varga Sándor 4, Glück Patrik 3, Cserényi Martin 3, Póla Áron 2, Galambos Gergő 2, Gálfi Ádám 2, Csiga Zsombor 11, Bodonyi Barnabás 10, Ádám Levente 10, Takács András 10, Csátity Deján -. Edző: Moosz Milán.

Moosz Milán: - Jól kezdtük a mérkőzést, szépen küzdöttünk és több szép egyéni teljesítményt láthattunk. Reális eredmény született.

U14 Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Alapszakasz, 3. forduló, Kaposvár

PVSK NKA C U14 - KASI C 54-58 (11-22,16-8,12-16,15-12)

PVSK NKA C U14: Csere: Cserényi Martin 9, Póla Áron 6, Csátity Deján 6, Galambos Gergő 4, Szabó Bálint 3, Fejér Zsombor 2, Szabó Ákos 2, Bogdán Patrik 11, Bodonyi Barnabás 11, László Barnabás Gábor -. Edző: Moosz Milán, Griszháber Oszkár.

Moosz Milán: - A ritkán látott körülmények eredménye 2 sérülés a csapatunkban. Annak ellenére, hogy fáradtan, első félidei csere nélkül kényszerültünk játszani, felvettük a versenyt, de ellenfelünk magas embereit (különösen egyikőjüket) nem tudtuk tartani. Ezen a meccsen is szépen küzdöttünk.

Bonyhádi KSE - PVSK NKA C U14 67-38 (11-10,16-10,21-6,19-12)

PVSK NKA C U14: Csere: Fejér Zsombor 8, Cserényi Martin 8, Bodonyi Barnabás 7, Szabó Bálint 4, Bogdán Patrik 3, Szabó Ákos 2, Póla Áron 2, Galambos Gergő 2, Csátity Deján 2, László Barnabás Gábor -. Edző: Moosz Milán, Griszháber Oszkár.

Moosz Milán: - Szépen küzdöttünk egy jóval fizikálisabb ellenfél ellen.