Kihasználta a tartalékos és a végére megfogyatkozó hazai csapat hibáit, és magabiztosan győzött a Verseny utcában a listavezető Pécsvárad.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Pécsváradi Spartacus SE 0-4 (0-1)
Férfi Labdarúgás,
Megye I. o. 10. forduló: Pécs, egyetemi pálya, 200 néző.

Játékvezetők: Horváth Gy. (Karcagi, László).

Pécsi VSK: Bárány – Sztanics, Lehota (Tornyos), Juhász, Sziládi – Várda (Kovácsfi), Pókos (Rogács), Domonkos, Lőrincz (Kaufmann), Csőke (Csátity) – Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: a PVSK napokban elhunyt korábbi elnökére, Matis Gézára emlékeztek a csapatok a kezdő sípszó előtt.

A találkozó elején a Pécsvárad ragadta magához a kezdeményezést, és beszorította a hazaiakat, több helyzetet is kialakítottak az első negyedórában, de Bárány vagy a helyén volt, amikor kellett, vagy célt tévesztettek a vendégek támadói.

22. perc: A félidő felénél jártunk, amikor Várda harcolt meg a labdáért a jobb oldalon, majd középre adott, de Lőrincz nagy helyzetben nem találta el jól a labdát, így oda lett a ziccer.

24. perc: Ndjodo lőtt 18 méterről, alig mellé.

25. perc: Egy jobboldali támadás után a középre adott labdánál egymásra vártak a vendégek védői, köztük Takács csapott le a játékszerre, és 13 méterről a pécsi kapu közepébe lőtt. 0-1

29. perc: Megint a jobboldalon kerültek a hazai védelem mögé a pécsváradi támadók, a középre gurított labdát ajtó-ablak helyzetben Wittrédi 8 méterről az égbe bombázta.

35. perc: Várda adott be jobbról ismét nagyszerűen, ezúttal Ndjodo fejelhetett, de fejese 7 méterről nem talált kaput.

II. félidő:

55. perc: Újabb hibát büntetett góllal a vendégcsapat: a kapus kidobása Juhászhoz került, akitől Takács vette el a hazai büntetőterület sarkánál, majd befelé cselezett, és a kapuval szemben üresen érkező Wittrédihez passzolt, aki közelről nem hibázott. 0-2.

75. perc: Második teljesen felesleges, de sárga lapot érő szabálytalanságát követte el Ndjodo (pont ugyanolyat, mint az első játékrész 38. percében): a vendégek térfelének közepén hátulról csúszott rá a pécsváradi játékos lábára, így a fegyelmezetlen hazai csatárnak ezzel be is fejeződött a meccs, a játékvezető jogosan kiállította.

85. perc: A kiállítás után teljesen összezuhant a PVSK, a hitehagyott csapat védelmén mint kés a vajon cikáztak át a pécsváradi támadók. Az egyik jobboldali támadás végén Szentes került helyzetbe, és 12 méterről a pécsi kapuba lőtt. 0-3.

88. perc: Ezúttal a csereként beállt Tóth került ziccerbe, és 11 méterről az üres kapuba lőtt. 0-4.

Bár a végén Kaufmann még szépíthetett volna az eredményen – lövését védte a pécsváradi kapus – a lényegen ez sem változtatott volna: ezen a találkozón magabiztosan nyert a jobb csapat, amely viszont nem mutatott túl sokat, fölényes győzelméhez elég volt az, hogy kihasználta a PVSK védelmének kapitális hibáit.

Kósa Sándor, vezetőedző: - Sajnos, a csapaton éreztem, hogy a játékosok kicsit elvesztették a hitüket, talán ezért ez a nagy különbségű vereség. Hozzá kell tennem azonban, hogy egy jobb csapattól kaptunk ki. Jelenlegi helyzetünkben ez a realitás.