Hajszálon múlt a szenzációs premier

Az utolsó másodpercig nyílt meccset játszottunk Pozsonyban, első nemzetközi kupameccsünkön, amelyet végül egyetlen ponttal ugyan, de elveszítettünk az Inter Bratislava ellen.

Inter Bratislava - Pécsi VSK-VEOLIA 88-87 (25-15, 20-24, 21-25, 22-23)
Férfi kosárlabda FIBA Europe Cup "A" csoport, 1. forduló. Pozsony, Eurovia Aréna, 800 néző

Inter Bratislava: Bulatovics, Abrhám 11/9, Funderburk 24/6, Skinner 13, Batka 14/3. Csere: Ihring 9/3, Körner 10, Bubalo 4, Alcegaire 3. Vezetőedző: Aramis Naglic. Pécsi VSK-VEOLIA: Ruják 8/6, Smith 13/6, Diggs 16/9, Budimir 16/3, Horti 2. Csere: Aiken 20/6, Csirics 5/3, Pongó 7/3, Antóni. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

FIBA Europe Cup: statisztika, képek >>

Ez a nap is eljött. Klubunk történetében első alkalommal játszottunk nemzetközi kupameccset, így bizony az Inter Bratislava elleni derbi előtt még a szokásosnál is jóval izgatottabban vártuk már a feldobást. Szerencsére azonban játékosainkon nem igazán látszott, hogy túlizgulnák a dolgot. Az eddigiekhez képest kicsit megkavart kezdő ötössel is remekül kezdtük a meccset, Budimir duplája és Diggs triplája után már 5-2-re vezettünk. Ezt követően azonban egy kicsit megtorpantunk támadásban, és mivel Batka és Fundenburke jól törte fel a védekezésünket több ízben is, a Bratislava fordítani tudott. És bár irtózatosan nagy baj nem nagyok akadt egy pillanatra sem, de azért a hazaiak az első negyedben innentől már nem engedték ki az előnyt a kezükből. Sőt, hiába egy időkérés Csirke Ferenctől, a tizedik perc végéhez érve már tízre duzzadt a pozsonyi vezetés. Innen kellett valahogyan kiegyenesedni egy kicsit a második negyedre, ami igazából sikerült is. Még annak ellenére is, hogy nagyon sok pontatlan dobással, apró technikai hibával játszottunk. Illetve azzal is meg kellett egy kicsit küzdenünk, hogy hozzászokjunk, az egyáltalán nem „magyaros” játékvezetéshez. Hiába, ez csak rutinszerzéssel megy. Azonban az első félidő hajrája már egyértelműen miénk volt, így a tíz pontos hátrányból tudtunk is faragni. Hála Ruják dudaszós hármasának, 45-39-cel tudtunk a nagyszünetre vonulni, azaz csupán hat pont ledogozásának forgatókönyvét kellett összeállítani a félidőben.

Akárhogy is nézett ki ez a forgatókönyv, nem kellett nagyon sokat várni arra, hogy lássuk az eredményét. A harmadik tíz perc elején ugyanis Budimir és Smith is feljebb kapcsolt egy sebességi fokozattal, ez pedig érezhetően nem ízlett a hazaiaknak. Szépen faragtuk a hátrányunkat, amit aztán Smith tripla, plusz jó büntetős akciójával nem csak eltüntettük, de újra mi vezettünk egy ponttal. Ez egyébként a kétségtelenül feljavuló dobószázalékunk mellett, 10-12 fős, elképesztően elszánt, és lelkes szurkolótáborunknak is köszönhetően valósult meg, drukkereink ugyanis ilyen maréknyian is sokszor leszurkolták a hazai „kollégáikat”. Nagy kár, hogy a lendület kicsit megtört, így a vezetésünk csak ideig-óráig tartott ki, az utolsó negyedre már 66-64-es hazai vezetéssel fordultunk. Persze gondolhattuk volna, akár előre is, hogy ha már az első nemzetközi kupameccsünk következik, ott könnyel lehet, hogy idegőrlő hajrával kell majd megbarátkoznunk. Pontosan így is lett. A záró tíz perc egy egybefüggő, folyamatosan lüktető, őrült rohanás lett. Egyetlen tizedmásodpercre sem adtuk fel a harcot, és hiába próbált meg mindent a Bratislava, hogy valahogy lerázzon minket magáról, mi a legjobb magánnyomozókat megszégyenítő módon követtük őket folyamatosan. Ezzel persze szünet nélküli nyomás alatt is tartottuk a szlovákokat – igaz azért mi sem lehettünk túl kiegyensúlyozottak. Pláne, amikor az utolsó két percbe értünk, ott ugyanis már támadásról támadásra változott az, hogy épp ki vezet. Ráadásul egy rossz mozdulat miatt Diggs cserét kért, így rá a hajrában nem számíthattunk. Végül, 88-87-es állásnál, 16 másodperccel a meccs vége előtt mi támadhattunk, azonban Smith távoli kísérlete nem ült, így bár egyetlen rossz szó sem érheti csapatunkat, egyetlen pontos vereséget szenvedtünk Pozsonyban.

Bár kétségtelen, hogy a győzelemnél nem sok minden van, ami szebb, azért így is nagyon büszke lehet csapatunk, első nemzetközi fellépésén ugyanis bemutatkozott Európának, és megmutatta, hogy bizony itt a Mecsek lábánál is akad egy gárda, amelyet érdemes nagyon is komolyan venni.

Csirke Ferenc: - Sajnálom ezt a mai vereséget több okból is. Ma nyerhettünk volna. Visszajöttünk kétszer is mínusz tízről, és úgy érzem a második félidőben egy teljesen más csapat volt a pályán. A megilletődöttségünket levetkőztük, hoztunk egy jó védekezést, ment a labda támadásban. Aztán ez egy egylabdás mérkőzés lett és a végén az a játéjkos már nem volt fent a pályán, aki ezeket az egylabdás szituációkat meg tudja oldani nálunk. És azért nem volt a pályán, mert megsérült. Most nem tudom, hogy mi lesz, remélem Diggs sérülése nem súlyos, de sajnos elsőre nem úgy nézz ki. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy Pozsonyba is ilyen sokan elkísértek minket, szenzációsak voltak. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtuk őket egy győzelemmel megörvendeztetni.