A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között, de az egyetemisták határozottabbak voltak a kapu előtt, ezzel fölényes győzelmet arattak a PVSK fölött.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – PEAC 1-4 (1-1)
Férfi Labdarúgás,
Megye I. o. 6. forduló: Pécs, egyetemi pálya, 200 néző.

Játékvezetők: Schell (Tóth K., Golubics).

Pécsi VSK: Bárány – Domonkos, Lehota, Sztanics, Juhász – Vida – Kiss, Sziládi, Várda, Pókos – Lőrincz. Vezetőedző: Kósa Sándor.

Pécsi góllövő: Kiss.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

Mindkét csapat otthon érezhette magát a pécsi szomszédvárak rangadóján, hiszen a PVSK ideiglenes hazai pályáján, az egyetemi pályán fogadta a PEAC együttesét. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a PVSK egy héttel ezelőtt elhunyt U15-ös játékosára, Catrone Marcellra emlékeztek a csapatok.

3. perc: az első támadásából gólt szerzett a PEAC: többször pattant a labda a hazai ötösön belül, végül egy baloldali ívelést rúgott Lauer kapásból a PVSK kapujának jobb oldalába. 0-1

10. perc: A gól után többet birtokolta a labdát a PVSK, de nehezen kerültek helyzetbe a vasutasok. Ez először Várdának sikerült, aki a Kiss által lefejelt labdát csak a cipője orrával érte el, így centikkel a vendégkapu fölé pöckölt.

19. perc: Egy 23 méteres szabadrúgást Kiss lőtt az egyetemisták kapujába: a labda a felső léc közepéről vágódott a hálóba. 1-1

22. perc: Egy beadás Sziládit találta üresen a vendégek kapujától 12 méterre, a pécsi támadó azonban fölé emelt.

38. perc: a játékrész második felében jobbára mezőnyben zajlott a játék, több kisebb és néhány durva szabálytalansággal. Egy ilyen után jó 35 méterről végezhetett el szabadrúgást Kiss, labdája veszélyesen csavarodott a PEAC kapuja elé, de többen is lemaradtak róla, így nem született újabb gól.

II: félidő:

47. perc: Kiss tornásztatta meg a vendégek kapusát, jó 25 méteres lövését csak nagy bravúrral sikerült kipiszkálni a bal alsó sarok elől.

69. perc: A második félidőben alaposan rákezdő esőben nem nagyon volt folyamatos játék: a vizes talajon az egymás játékát gondosan megfojtó két együttes unalmas birkózást mutatott be a mezőnyben. A játékrész közepén Sziládi lőtt 23 méterről, alig fölé.

77. perc: A semmiből szerzett vezetést a PEAC: a második félidő első vendégtámadása a jobb oldalon futott, de a beadás nem volt pontos, bele is értek a védők, a lecsorgó labda viszont pont Gelencsér elé került, aki a Vasút kapujába lőtt. 1-2

79. perc: Két perc alatt elvesztette a meccset a PVSK: ezúttal is Gelencsérrel gyűlt meg a hazai védelem baja: betört a tizenhatoson belülre, ahol Sztanics buktatta. A jogos büntetőt Hergenrőder váltotta gólra: a balra mozduló Bárány mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 1-3

84. perc: Makai vitte be a kegyelemdöfést: a hazaiak kapujától 25 méterre cselezgetett, majd laposan kilőtte a PVSK kapujának jobb alsó sarkát. 1-4

Hamar előnybe kerültek az egyetemisták, de a PVSK ekkor még nem tört meg, és a félidő közepére sikerült is egyenlíteni. A második félidő első harminc percében is inkább a PVSK erőltette a támadást, kevés sikerrel, ekkor nagyon alacsony színvonalú volt a találkozó. Aztán a semmiből két perc alatt két gólt szereztek az egyetemisták, akik végül fölényesen győzték le a mezőnyben egyenrangú, a kapu előtt viszont tanácstalan PVSK-t.

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK: - A mérkőzés 75. percéig bejött az, amit taktikailag elképzeltünk, a PEAC nem tudott mit kezdeni velünk. Majd figyelmetlenségből kaptunk egy gólt, és ez megpecsételte sorsunkat.