Hét gólt rúgott, és legalább ennyi ziccert hibázott a PVSK az első hazai bajnokiján a Bóly ellen; magabiztos játékkal tartotta otthon a három bajnoki pontot a Vasút.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Bóly 7-0 (2-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 2. forduló: Pécs, egyetemi pálya, 150 néző.

Játékvezetők: Kozári (Pór, Székely).

Pécsi VSK: Bárány (Győri) – Pókos, Lehota, Sztanics (Tornyos), Domonkos – Vida – Csőke (Kaufmann), Kiss (Tiffán), Sziládi, Rácz (Lőrincz) – Várda. Vezetőedző: Kósa Sándor.

Pécsi góllövő: Lehota, Kiss, Várda, Rácz, Lőrincz, Pókos és öngól.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

Szinte folyamatosan a PVSK birtokolta a labdát, de helyzetbe nehezen kerültek Kósa Sándor fiai az idei szezonban hazai pályaként birtokba vett egyetemi pályán a Bóly ellen. A 31. percben Kiss szabadrúgásból rúgott felső léce volt az első említésre méltó helyzet.

36. perc: Megszerezte a vezetést a PVSK: Csőke egy baloldali szabadrúgásból ívelt a bólyi kapu előterébe, ahol kiváló ütemben érkezett Lehota, és 8 méterről nagy erővel a vendégek kapujába fejelt. 1-0

40. perc: A baloldalról Rácz adott középre Csőkének, aki egy igazítás után lőtt. A lövést lábbal még hárítani tudta a vendégek kapusa, a kipattanót Kiss közelről az üres kapuba lőtte. 2-0

Majdnem eltékozolta a félidő végén a nehezen megszerzett előnyt a hazai alakulat. Előbb a 42. percben a jobb oldalról beívelt szabadrúgást 4 méterről fejelt mellé Vénosz, majd a játékrész utolsó percében egy szinte teljesen ugyanolyan támadásból Cikora még közelebbről fejelhetett, de labdája fölé szállt.

II. félidő:

A második játékrészben aztán kiszakadt a PVSK-gólzsák:

49. perc: Egy jobboldali hazai támadás végén Rácz lövését előbb védte a bólyi kapus, majd a pécsi támadó ismétlését követően Liszácz Csőkör elől a saját kapujába vágta a labdát, öngól. 3-0

54. perc: A leshatáron lépett ki Várda Vida jó labdájával, a rárontó kapust előbb fejjel, majd pár másodperc múlva lábbal cselezte ki, és 6 méterről az üres kapuba passzolt. 4-0

74. perc: Sziládi cselezgetett a baloldalon, egészen az alapvonalig jutott, ahonnan élesen középre lőtt, a jó ütemben érkező Rácz pedig az ötösről a léc alá bombázott. 5-0

84. perc: Egy középről kifejelt labdát Vida készített le a csereként beállt Lőrincznek, aki egy csel után ballal, 14 méterről a bólyi kapu jobb alsó sarkába csavart. 6-0

90. perc: Sziládi szerzett labdát a vendégek tizenhatosánál, betört volna a büntetőterületre, de elkaszálták. A labda viszont Pókos elé került, aki kihasználta az előnyszabályt, és higgadtan a bal alsó sarokba helyezett. 7-0

Nehezen törte föl a Bóly védekezését a PVSK, amely az első félidőben pont ugyanúgy játszott, mint eddig minden meccsén a szezonban: hatalmas, de meddő mezőnyfölényben. Az első félóra végén aztán két góllal meglépett a hazai csapat, de Bárány bravúrja és a bólyi támadók ügyetlensége kellett ahhoz, hogy előnyét a szünetben is megtartsa. A fordulást követően aztán minden összejött a fekete-fehéreknek: úgy rúgtak még öt gólt az erejükkel teljesen elkészülő bólyiaknak, hogy mellette még ugyanennyi ziccert is elhibáztak. Kétség sem férhet hozzá, ezen a meccsen a PVSK volt a jobb csapat.

Schneider Gábor másodedző, Pécsi VSK Jose Mourinho, a kiváló labdarúgó edző nagyszerű mondását kissé átformálva én azt mondom, inkább nyerjünk hétszer egy nullára, mint egyszer hét nullára. Ennyi a humor része a mondandómnak. Természetesen nagyon örülünk a nagyarányú győzelmünknek, hiszen, ne feledjük, a Bóly a héten a Magyar Kupa országos főtáblára jutásért játszott, és minimális különbséggel kapott ki Villányban. Úgy gondolom, jó csapatot sikerült nagy gólkülönbséggel megvernünk. Egyben reméljük, a fiúkban átszakadt egy gát, és most már nem lesz visszaesés ehhez a meccshez képest, és legközelebb Siklóson megint sikeresek leszünk.