A hosszabbításban veszítettünk el két pontot Sellyén

Átok ül a PVSK csapatán, már ami a hosszabbításokat illeti. Szerdán a Magyar Kupa meccset veszítettük el a 91. percben, most a 93.-ban kaptuk az egyenlítő gólt.

Labdarúgó mérkőzés: Sellye VSK O és R – Pécsi VSK 2-2 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megyei bajnoki mérkőzés, 1. forduló: Sellye labdarúgó pálya: 150 néző

Játékvezetők: Jakab (Schuller, Brozovics)

Pécsi VSK: Bárány Barót – Kiss (Lőrincz), Sztanics, Vida, Domonkos, – Sziládi (Tiffán), Rácz, Csőke (Ndjodo), Lehota – Rácz (Kaufmann), Várda Vezetőedző: Kósa Sándor
Góllövők: Hámori, Szívós, ill. Várda, Lőrincz

1.félidő:

Szép gesztus volt a hazai vezetőktől, hogy az eredményjelzőre azt írták ki csapatunk nevekét, hogy PVSK 100.
Minden úgy kezdődött, ahogy szerettük volna. Többet birtokoltuk a labdát, támadólag léptünk fel, és Várda centerként rendre jól zavarta a bizonytalankodó hazai védőket. Próbáltunk felfejlődni a támadásokhoz, és lövéssel befejezni azokat.
Voltak helyzeteink, például Vida 20. percben célozta meg a kaput 20 m-ről, sajnos a labda fölé szállt.

A 29. percben volt a meccs egyik legvitatottabb szituációja. Egy baloldali beadás után fejesgólt szereztünk, de a játékvezető a partjelző beintése után érvénytelenítette a találatot. E sorok írója vonalban űlt, de nem tudta a helyszínen eldönteni hogy les volt-e- Aki teheti, nézze meg a videó összefoglalónkat. A félidő végére felébredtek a hazaiak, az utolsó percekben három szögletet is lőttek, és egyszer még Bárány Barót Bálint is bravúrosan védett, de gól nem született.

II. félidő:

A második félidő elején reménykedni kezdtünk, hiszen hasonlóan lendületesen indult a félidő. És eljött az a pécsi arcokra némi derűt varázsoló vezető gólunk…
Az 50. percben partdobásunk után a teljesen tisztán álló Várda Ákos elé került a labda, aki látta, hogy szabad a folyosó. A baloldalon egyedül vezette a labdát, majd a 16-oson belülre érve, a kiinduló sellyei kapus mellett a hálóba lőtt, 0-1!
Kicsit hátradőlhettünk, gondoltuk mi, hiszen szorongattunk, és volt még lehetőségünk a második találat megszerzésére is. Bár a hazaiak éledezni kezdtek, a 65. percben veszélyes támadást vezettek a baloldalon, melynek eredményeként szögletet rúghatott a Sellye. A sarokrúgás után védőink próbáltak felszabadítani, de kapusunkról a 16-oson kívülre pattant a labda.
Hámori jó helyen állt. Az érkező labdát mintegy 18 m-ről erősen, laposan belőtte a kapunk bal sarkába, úgy, hogy közben még valakit érinthetett is, 1-1!
Ez szinte a semmiből jött, de jött a második, mi azt hittük, győztes gólunk.

A Kiss helyére nemrég beállt Lőrincz kapta a labdát, maga elé tolta, majd, mintegy húsz m-ről, a sellyei kapuba lőtte a játékszert. Jól eltalált lövés volt, a sarokra tartó labdát a kapus nem érte el, 1-2!
Már amikor azt hittük, hogy idegenbeli győzelemmel kezdhetjük a szezont, jött az egyenlítő találat.
A 93.! percben, a szigorú edzői intelem ellenére szabálytalankodtunk, mégpedig igen veszélyes helyen, a bal oldali 16-osunk sarkánál. A belőtt labda kapusunk térdéről a mezőnybe pattant, ahonnét egy érkező sellyei játékos visszalőtte, és az ötösnél tartózkodó Szívós pedig bepöckölte a kapunkba. Nagy volt a kavarodás a 16-oson belül, védőnk futottak ki, de valaki beragadt, így nem volt les.2-2! Megint a hosszabbításban kaptunk gólt!
Legközelebb szokatlan napon, és késői időpontban, pénteken, 18 00 órakor a Bólyt fogadjuk a PEAC pályán.

Csak be ne boruljon az ég felettünk!

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK:- Ismét két gólt tudtunk szerezni idegenben, de nem tudtunk élni ezzel a lehetőséggel. Az ellenfél kétszer jutott el a kapunkig, és két pontrúgásból, két gólt szerzett. A mai meccsen nem érdemeltünk győzelmet!