Serdülő kosarasok: véget értek a döntők

A PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia serdülő fiú csapata a hetedik, serdülő leány csapata pedig a 13. helyen végzett a bajnokságban – derült ki a hétvégén lejátszott döntőkön.

U14 Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, "A" Döntő, Debrecen:

Vasas Akadémia - PVSK NKA A U14 91-54 (19-8, 24-14, 24-21, 24-11)

PVSK NKA A U14: Mucha Bertalan 3, Baranyi Bence 2, Karakán Péter 2, Hőgye Patrik 18/6, Viszt Marcell - Csere: Szeverinácz Denisz 4, Rozmer Bálint 2, Harka Szabolcs 12, Huszka Boldizsár 10/6, Márkus Péter 1, Mogyorósi Balázs -, Csernus Olivér. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - A Vasas csapata nagyon magas és fizikális a mi fiainkhoz képest, de a fiúk a harmadik negyed végéig kiválóan tartották magukat. Aztán sajnos elfáradtunk és lement a roló, hibát hibára halmoztunk. Ráadásul fault problémáink is adódtak.

ZTE KK - PVSK NKA A U14 80-52 (23-14, 17-15, 15-15, 25-8)

PVSK NKA A U14: Márkus Péter 7, Harka Szabolcs 6, Rozmer Bálint 6, Huszka Boldizsár 5/3, Szeverinácz Denisz 3 Csere: Baranyi Bence 5, Karakán Péter 2, Hőgye Patrik 11/3, Mucha Bertalan 11, Radó Ádám -, Aradi Atilla -, Tarnai Adrián. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - A harmadik negyedig ismételten jól tartottuk magunkat. A negyedik negyedben fault problémáink voltak, ezért meghatározó játékosaim már nem tudtak játszani, és sajnos nagyobb hátrányba kerültünk, illetve a Zalaegerszeg magas emberével nem tudtunk mit kezdeni. Sok eladott labdánk volt és rengeteg támadó lepattanót engedtünk az ellenfélnek.

PVSK NKA A U14 - Debreceni Kosárlabda Akadémia 39-91 (5-38; 17-17, 7-14; 10-22)

PVSK NKA A U14: Huszka Boldizsár 7, Harka Szabolcs 5, Rozmer Bálint 2, Szeverinácz Denisz 1, Aradi Atilla - Csere: Baranyi Bence 9, Mucha Bertalan 2, Hőgye Patrik 12, Viszt Marcell 1, Mogyorósi Balázs -, Csernus Olivér -, Márkus Péter. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - Katasztrofálisan kezdtük a mérkőzést. Semmilyen ellenállást nem tanúsítottunk az első negyedben. Ez meg is pecsételte a sorsunkat. Teljesen más dimenzióban kosárlabdázott az ellenfelünk. Lassúak, ötlettelenek és enerváltak voltunk ezen a mérkőzésen. Úgy gondolom, ha a saját arcunkat mutattuk volna, a két csapat között kisebb lett volna a különbség.

OSE Lions - PVSK NKA A U14 72-57 (22-19, 15-5, 24-17, 11-16)

PVSK NKA A U14: Mucha Bertalan 9, Márkus Péter 4, Hőgye Patrik 23/6, Radó Ádám 2, Baranyi Bence 2 Csere: Rozmer Bálint 5, Harka Szabolcs 4, Szeverinácz Denisz 4, Huszka Boldizsár 2, Tarnai Adrián 2, Karakán Péter -, Viszt Marcell. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - Gyengén kezdtük a mérkőzést, de még az első negyedben sikerült ezt korrigálni, majd a második negyedben úgy mentünk a pályára, hogy elég, ha a mezek megoldják helyettünk. A lepattanózást nagy arányban elvesztettük, és mellé még a dobószázalékunk is pocsék volt. A helyzeteink megvoltak, de luxus a nyolc legjobb csapat között 30-40 ziccert kihagyni. Nagyon sajnálom ezt a mérkőzést.

PVSK NKA A U14 - Dombóvári KSE 55-49 (8-18; 15-9; 11-15; 21-7)

PVSK NKA A U14: Baranyi Bence 8, Hőgye Patrik 6, Mucha Bertalan 6, Radó Ádám 2, Márkus Péter - Csere: Harka Szabolcs 9, Rozmer Bálint 6, Huszka Boldizsár 4, Mogyorósi Balázs 2, Szeverinácz Denisz 12/3, Tarnai Adrián. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - A Dombóvár csapatát ismertük a legjobban ezen a tornán. Sajnos őket a tornán sérülések hátráltatták, de a csapatuk kiváló felfogásban jött ki a mérkőzésre. Ez meg is lepte a játékosaimat. El kellett telnie egy félidőnek, mire elkaptuk a ritmust és a megfelelő üzemi hőfokot. A kispadunk hosszabb volt, és kicsit talán frissebb is, ha mondhatok ilyet 4 hosszú nap és 5 mérkőzés után, ezért az utolsó negyedet nagy arányban tudtuk nyerni. Így megszereztük a 7. helyet. Gratulálok a Dombóvár csapatának is, remek munkát végeztek és mihamarabbi felépülést a sérültjeiknek.

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, "B" Döntő, Baja

Pécsi VSK NKA A U14 - Zalaegerszegi KTE 62-63 (15-11; 15-10; 14-16; 18-26)

Pécsi VSK NKA A U14: Szantner-Durucz Szonja 8, Palásti Julianna 25, Futó Beatrix 2, Molnár Zoé 2, Lenti Kincső - Csere: Kovácsfi Barbara 8, Varga Napsugár 8, Orosz Olívia 4, Bertók Viola 2, Szabó Anna 2, Szantner-Durucz Zsófia 1, Gyuró Roberta. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - Gratulálok a Zalaegerszegnek, teljesen megérdemelten nyertek. Jobban akarták ezt a győzelmet, mint mi, ezt bizonyítja a 33 leszedett támadó lepattanójuk.

Pécsi VSK NKA A U14 - Török Flóris SE 80-71 (17-23, 23-11; 22-19; 18-18)

Pécsi VSK NKA A U14: Futó Beatrix 4, Palásti Julianna 17, Szantner-Durucz Szonja 15, Lenti Kincső -, Molnár Zoé - Csere: Bertók Viola 7, Kovácsfi Barbara 7, Orosz Olívia 4, Szabó Anna 2, Varga Napsugár 13, Szantner-Durucz Zsófia 10, Gyuró Roberta 1. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - Nagyon nehezen, de kikapartuk a győzelmet. Több jó egyéni teljesítményünk volt, mint az ellenfélnek, ez döntött.

DVTK Akadémia - Pécsi VSK NKA A U14 71-46 (21-18; 15-4; 17-14; 18-10)

Pécsi VSK NKA A U14: Molnár Zoé 4, Szantner-Durucz Szonja 2, Palásti Julianna 19/3, Orosz Olívia 10, Futó Beatrix - Csere: Varga Napsugár 6, Szantner-Durucz Zsófia 4, Lenti Kincső 1, Szabó Anna -, Gyuró Roberta -, Kovácsfi Barbara -, Bertók Viola. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - Az első negyed végéig tartottuk a lépést az ellenféllel. Sajnos több negyedből állt a mérkőzés, mint amire számítottunk. Szombaton készülünk erre és nyerni fogunk!

Pécsi VSK NKA A U14 - Szeged KE 77-58 (24-18; 21-21, 19-7; 13-12)

Pécsi VSK NKA A U14: Futó Beatrix 6, Orosz Olívia 3, Palásti Julianna 19/3, Szantner-Durucz Szonja 16, Molnár Zoé - Csere: Szabó Anna 3, Gyuró Roberta 2, Szantner-Durucz Zsófia 2, Kovácsfi Barbara 14, Varga Napsugár 11/3, Bertók Viola 1, Lenti Kincső. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - Nem csak a támadó lepattanó, de az összlepattanó párharcot is megnyertük! Ezért jár a fagyi!

Széchenyi KA Győr - Pécsi VSK NKA A U14 69-79 (8-24; 24-23; 13-21; 24-11)

Pécsi VSK NKA A U14: Molnár Zoé 5, Futó Beatrix 4, Palásti Julianna 29, Szantner-Durucz Szonja 14, Orosz Olívia 1 Csere: Szabó Anna 7, Varga Napsugár 6, Bertók Viola 6, Gyuró Roberta 5, Lenti Kincső 1, Szantner-Durucz Zsófia 1, Kovácsfi Barbara. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - Gratulálok a lányoknak, szép győzelemmel zártuk az évet. Nagy utat tettünk meg augusztustól idáig, de szép és látványos utat!