Messze ment a győzelemért a PVSK-Kronosz Kiadó

A Férfi Kosárlabda NBI. B. bajnokság 19. fordulójában a PVSK-Kronosz Kiadó csapata a 2. félidőben (26. perc) ledolgozta 10 pontos hátrányát és innentől már végig vezetve győzött a 9. helyen álló SMAFC-NYME otthonában.

SMAFC-NYME - PVSK-Kronosz Kiadó 74-82 (16-17, 41-32, 52-59, 74-82)
Férfi Kosárlabda NB I. B. bajnokság 19. forduló. Sopron

SMAFC-NYME: Nagy G. 9/3, Karácsonyi 13/9, Balogh 14, Török 6, Csaplár-Nagy A. 5. Csere: Berneczei 7, Szabó N. 2, Jávor 2, Vesztergom 17, Szlávik -, Edző: Barlai Tamás

PVSK-Kronosz Kiadó: Krnjajski 19, Czukor 31/9, Sértő 18/9, Délity 12/6, Berkics 2. Csere: Földes -, Szavai -. Edző: Juhász Olivér

Somogyfoki, Bödör és Sümegi sem tudott a csapattal tartani Sopronba, így alacsony szerkezettel kellett helytállnia Juhász Olivérnek a PVSK-Kronosz Kiadó edzőjeként. A Sopronból idén hozzánk igazolt Czukor úgy szórta a kosarakat, mint aki még mindig hazai pályán játszik a hűség városában, csakhogy a számláló immár a vendégoldalon jegyezte a pontjait, így már az első percekben 7-0-ra meglépett csapatunk. A negyed végére Török kosaraival felzárkózott a SMAFC, kézbe vette a dolgok irányítását a hazai gárda. Vesztergom és Karácsonyi révén egyre nőtt a soproniak előnye, de Krnjajskiék mindent megtettek, hogy a bűvös tízpontos határt ne haladja meg a különbség. Mondhatni jókor jött a félidei szünet, mielőtt stabillá vált volna a két csapat közti 9-10 pontos távolság, volt lehetősége összekapni magukat a pécsi fiataloknak. Czukor kosaraira még érkezett válasz a túloldalon, de Sértő és Délity is bevágott pár triplát, ami már elegendő volt ahhoz, hogy forduljon a kocka. A 26. percben átvette a vezetést a Kronosz Kiadó, és ettől fogva már nem engedték kicsúszni a markukból a győzelmet Sértőék.

Juhász Olivér: - Mindenki nagyon akarta ezt a győzelmet és ennek megfelelően játszott. Jó volt látni a tudatosságot a támadásainkban, összeszedett játékkal tudtunk nyerni, és persze az is hozzájárult a sikerhez, hogy Czukor ilyen jó napot fogott ki.

Online MKOSZ statisztika a mérkőzésről. Klikk !!