Vereséget szenvedett a Vasút Siklóson

Az időjárás viharos volt, a meccs viszont sima: a több kulcsemberét nélkülöző PVSK Ndjodo sérülése és Zámbó kiállítása után nem tudott igazi ellenfele lenni a Siklósnak.

Labdarúgó mérkőzés: Siklós-Thermal SPA - Pécsi VSK 3-0 (2-0)
Férfi Labdarúgás,
Megye I. o. 27. forduló: Siklós, 200 néző.

Játékvezetők: Ádám (Schuller, Jakab).

Pécsi VSK: Ronta – Kulcsár, Kiss, Zámbó, Réfi – Kovácsfi (Tornyos), Hawkins (Varga), Tiffán, Németh V. (József) – Kása (Othmani), Ndjodo (Kaufmann). Vezetőedző: Kósa Sándor.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

Szakadó esőben és cikázó villámok között kezdődött a mérkőzés, amelyre négy ifijátékossal állt fel a PVSK. Az első negyedórában nem bontakozott ki folyamatos játék, és már a 10. percben kényszerű cserét kellett végrehajtania a vendégeknek: a megsérült Ndjodo helyére a szintén nem teljesen egészséges Kaufmann állt be.

• 14. perc: Réfi vágott előre egy labdát, amire Kása csapott le a hazai térfél közepén. Pár csel után lőtt, de gyengén találta el a labdát, ami a kapu mellett gurult ki az alapvonalon.
  • 16. perc. A jobboldalon Hawkins szaladt el, erősen középre adott, Németh átvette a labdát, majd 10 méterről fölé lőtt.
  • 19. perc: Egy távoli lövés okozott izgalmat a Vasút kapuja előtt: Ronta csak másodjára tudta magához ölelni a labdát.
  • 25. perc: Sztojka elől Réfi tisztázott, a labda centikkel kerülte el a saját kapuja jobb alsó sarkát.
  • 38. perc: Schmidt adott be a jobb szögletzászló közeléből, az ötösön Sztojka emelkedett a legmagasabbra, és középről a kapu közepébe fejelt. 1-0.
  • 41. perc: Németh gondolt egyet és jó 40 méterről váratlanul kapura lőtt, de méterekkel célt tévesztett.
  • 44. perc: Egy védőkről lepattanó labdát Schmidt lőtt egy kapura, Tiffán fejelte ki oldalra a játékszert.
  • 45. perc: Hazenauer iramodott meg a jobboldalon, megtolta a labdát, amikor Zámbó elgáncsolta a tizenhatoson belül. A büntetőt Kolompár magabiztosan váltotta gólra. 2-0.

II. félidő:

• 48. perc: Zámbó csapott le a kapus kezéből kiperdülő labdára a hazai ötös sarkán. Kásához passzolt, aki a kapu előtt keresztbeperdített.
  • 50. perc: Wiesner tekert méterekkel a Vasút kapuja fölé.
  • 52. perc: Megpecsételődött a PVSK sorsa: utolsó pályán lévő rutinos játékosát is elveszítette a vendégcsapat, amikor Zámbó szabálytalankodott a hazai tizenhatos előterében, amikor a labda már messze járt onnan, ezért a játékvezető kiállította a pécsiek középhátvédjét.
  • 57. perc: Hazenauer lőtt jó 35 méterről, a bivalyerős lövést magabiztosan védte Ronta.
  • 60. perc: Hazenauer ezúttal nem lőtt, hanem Wiesnerhez passzolt, aki egyből kapura tette a labdát, Ronta védett.
  • 66. perc: Kolompár lövését védte Ronta.
  • 68. perc: Wiesner cselezte le magát az alapvonalig a baloldalon, majd középre gurított, ahol Kolompár érkezett, és laposan a jobb alsó sarokba gurított. 3-0
  • 71. perc: Kaufmann kapott kiugratást a baloldalon, kisodródott, ezért nem lőtt, hanem visszagurított Réfihez, aki kapásból csúnyán fölé lőtt.
  • 78. perc: Bodonyi cselezgetett a baloldalon, majd élesen középre lőtt, a túloldalon érkező Wiesner centikkel lőtt mellé.
  • 90. perc: Ezúttal Wiesner adott be jobbról, és Bodonyi lőtt, Ronta kezébe.

Bár a PVSK tartalékos csapata alkalmazkodott hamarabb az extrém időjáráshoz, a félidő közepétől átvette a játék irányítását a rutinosabb hazai csapat, amely előbb megszerezte a vezetést, majd a félidő végén megduplázta előnyét. Zámbó kiállítása után már nem volt esélye a pontszerzésre a Vasútnak, amely hősiesen védekezett, de a támadásra már nem maradt ereje.

Kósa Sándor, vezetőedző, Pécsi VSK: - Jelen állapotunkban, a mai összeállításban ennyire volt képes a csapatunk. Sajnos, az első játékrész elején megsérült Ndjodo, az 52. percben pedig Zámbót kiállították. Viszont üde szinfoltja volt a mérkőzésnek a kapusunk, a fiatal Ronta Márk bemutatkozása. Nagyon sok rutin megszerzésére van még szüksége fiatal játékosainknak, hogy ilyen szintű csapatok ellen, mint a Siklós, és ilyen hőfokú mérkőzéseken, mint ez a mai is volt, helyt tudjanak állni.