Nincs még vége

NB I. B-s csapatunk a bajnokság 5-8. helyéért folytatja, a hétvégén hazai pályán bizonyíthatunk.

Az alapszakaszt bravúrral a nyolcadik helyen záró együttesünk az NB I. B Piros csoportjának negyeddöntőjében egy szoros, és egy jóval simább vereséget szenvedett ugyan a közelmúltban a Veszprémtől, de Juhász Olivér vezette gárdánk számára ezzel még nem ért véget a bajnokság. Az 5-8. helyért ugyanis még folytathatjuk a küzdelmeket, ezt pedig máris megkezdjük a hétvégén, a play off ezen szakaszát ugyanis hazai pályán a BKG Príma SE ellen kezdjük meg szombaton.
A lebonyolítás szerint egy két nyert meccsig tartó párharcot vívunk ellenfelünkkel, amelyből, ha továbbjutunk az ötödik helyért vívhatunk majd meg, ha pedig nem, a hetedik helyért mérkőzhetünk.

Kár lenne tehát máris a vakációra gondolni. Már csak azért sem, mert a BKG ellen bizony jócskán lenne mit törlesztenünk, a szigetszentmiklósiak ugyanis az alapszakasz során kétszer is alaposan ellátták a bajunkat, igaz mind a két vereséget még abban az időszakban szenvedtük el, amikor nem kezdtünk még bele nagy hajránkba, ami végül felsőházba jutást eredményezett. Nem lesz könnyű dolgunk, az egyszer biztos, az azonban nem is kérdés, hogy jóval több esélyünk lesz most a sikerre, mint az alapszakasz-győztes Veszprém elleni negyeddöntő során. És bár szó se róla, a nyolcadik hely is csodaszép eredmény, a szezon előtt csukott szemmel is aláírtuk volna, azonban ha már egyszer úgy hozta a sors, hogy lehetőségünk nyílik még ennél is előrébb végezni, akkor bizony hiba lenne nem beleadni apait-anyait, és előrébb férkőzni kicsit.

Most itt lesz a sansz. Szombaton este a Lauber Dezső Sportcsarnokban tehetünk egy nagy lépést afelé, hogy a következő körben akár még az 5. helyre is legyen sanszunk.

Program:

2019.05.04. 18:30 | PVSK-Kronosz Kiadó - BKG-Príma SE
Férfi kosárlabda NB I. B. rájátszás (5-8. hely), 1. mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

Az NBI. B-s mérkőzésekre a belépés ingyenes.