Hátrányból fordított a PVSK a Lovászhetény ellen

Már az első percben vezetett a vendégcsapat, de a Vasút sok energiát mozgósítva magabiztosan nyerte a hétközi találkozót.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Lovászhetény 3-1 (2-1)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 16. forduló: Pécs, Várkői F. stadion,150 néző.

Játékvezetők: Nagy Zs. (Pór, Duli).

Pécsi VSK: Mocsári – Tiffán, Kiss, Vida, Réfi – József (Kovácsfi), Hawkins, Zámbó (Othmani), Kulcsár (Orsós) – Kaufmann (Kása), Ndjodo (Tornyos). Vezetőedző: Kósa Sándor.

Pécsi góllövő: Ndjodo, Zámbó, Hawkins.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

• 1. perc: Az első támadást góllal fejezte be a vendégcsapat: egy felívelést követően Kulcsár és Dénes birkóztak a labdáért, utóbbi elesett, a játékvezető pedig általános meglepetésre büntetőt ítélt. A labda mögé Dénes állt, és a balra vetődő Mocsári mellett a kapu jobb oldalba lőtte a játékszert. 0-1
  • 17. perc: A sokadik hazai szögletből először alakult ki veszélyes helyzet a vendégek kapuja előtt: a lecsorgó labda az ötösön álló Vida elé pattant, aki közelről a kapusba lőtt.
  • 19. perc: Réfi 24 méteres, a 16-os sarkától kapura lőtt szabadrúgását védte a bal alsó saroknál a vendégek kapusa.
  • 34. perc: Szinte pontosan ugyanarról a helyről végezhetett el újra szabadrúgást a PVSK, ezúttal Ndjodo lőtt, a labda pedig a kapu baloldalában kötött ki. 1-1
  • 38. perc: Kelemen került helyzetbe, de sokáig várt a lövéssel, így a védők tisztázni tudtak.
  • 41. perc: Kihasználta az élénk szelet a hazai csapat: a jobboldalról érkező szögletet a szél a vendégek kapuja felé fújta, Zámbónak alig egy méterről fejjel már csak beljebb kellett segítenie a játékszert. 2-1

II. félidő:

• 49. perc: Dénes lőtt kapura 25 méterről, Mocsári magabiztosan hárított.
  • 53. perc: Egy baloldali beadást Kelemen jó 10 méterről fejelt kapura, a labda centikkel ment el a jobb felső sarok mellett.
  • 54. perc: Kulcsár ment el a bal oldalon, középre ívelt, Hawkins az ötösről, középről, kapásból fölé lőtt.
  • 65. perc: A csereként pályára lépő Kása adott be jobbról, Hawkins középen levette a labdát, majd egy csel után, 8 méterről a vendégek kapujának közepébe lőtt. 3-1
  • 81. perc: Réfi kapott jó labdát a bal oldalon, középre adott, Ndjodo 12 méterről, kapásból fölé lőtt.
  • 84. perc: Dénes egy igazítás után 19 méterről lőtt, a labda alig szállt a kapu mellé.

Egy véleményes büntetővel korán megszerezte a vezetést a vendégcsapat, de a jobb játékosokból álló és csapatként is egységesebb Vasút megfordította a meccset, és végül magabiztosan nyerte a tavaszi első fordulóból elhalasztott találkozót.

Kósa Sándor, vezetőedző: - Annak ellenére, hogy az első percben 11-esből gólt kaptunk, a hátralevő 89-ben mi irányítottunk, és kezünkbe vettük sorsunkat. Ezer sebtől vérző csapatom megfordította a meccs eredményét, és megnyerte a találkozót, amihez gratulálok a fiúknak!