Most kellene nyerni!

A felsőházi középszakasz első körének vége következik szerdán este, a Pécsi VSK-VEOLIA ugyanis negyedik ellenfelével, a Jászberénnyel mérkőzik meg hazai pályán.

A felsőházban eddig sikerélményből nem sok jutott sajnos nekünk, igaz eddigi mindhárom mérkőzésünk után, még, ha vereség is lett a vége, büszkék lehettünk csapatunkra. A Szolnok, a Falco és a Körmend ellen is sikerült kifejezetten jó meccseket játszanunk, utolsó nekifutásra ráadásul már Horti Bálint, és egy teljes félidő át Demeter Attila sem állt szakmai stábunk rendelkezésére.

Hogy a Jászberény ellen milyen összeállításban futhatunk majd neki a negyven percnek, az eddigi szezonunkra tekintettek még csak megtippelni sem szeretnénk, az azonban nem is kérdés, hogy ha valamikor, most aztán tényleg nagyon jól jönne egy győzelem. Azért is, hogy itt a felsőházban meglegyen végre az első, meg azért is, mert épp azzal a csapattal mérkőzünk, amely még látótávolságon belül van hozzánk képest. A negyedik helyen álló Jászerény ugyanis az a csapat, amelyiket jó pár bravúrral és egy nagy maréknyi szerencsével ugyan, de még be lehetne fogni a hátralévő öt fordulóban. Igazából úgy is nézhetjük a párharcot, hogy ez a két csapat a hátralévő hetekben azért küzdhet, hogy a rájátszás első körében övé legyen a pályaelőny a másikkal szemben. Merthogy nagy jó eséllyel a Jászberény lehet az ellenfelünk majd a negyeddöntőben is. Most nem jött olyan jól számunkra, hogy a Berény a hétvégén legyőzte a Szolnokot, így ugyanis négy győzelemnyi távolságba került tőlünk. Azonban a hátralévő öt körben kétszer is játszunk még velük, tehát ezt a távolságot azért lehet még faragni. Egy jókora lépést tehetnénk is célunk felé szerdán, ha hazai környezetben le tudnánk gyűrni a Nikola Lazics együttesét.

Ehhez pedig kelleni fog szurkolótáborunk is! Rájuk az utóbbi hónapokban nem lehet panaszunk, apait anyait beleadva szurkolnak a fiúknak. És az is biztos, hogy a szezon végéhez közeledve egyre több iskolást is láthatunk majd a lelátón. Csapatunk ugyanis minden partneriskolájának 50-50 belépőt ad ajándékba, amelyeket a gyerekek a felsőház, majd a rájátszás bármelyik meccsén fel tudnak használni. Bán Gábor, együttesünk ügyvezetője a múlt héten például az ANK-ban járt, hogy átadja az 50 ingyen tikettet.

- Mint minden sportágban, nálunk is a gyereke az alapjai mindennek – mondta Bán. - Az iskolásokat szeretnénk arra ösztönözni, hogy ne csak tesiórán űzzék a kosárlabdát, hanem jöjjenek ki a PVSK-Veolia meccseire is szurkolni. Hátha épp egy ilyen impulzus miatt kezdnek komolyabban is foglalkozni a sportággal, az pedig nekünk nagyon jó, hiszen majd később közülük kerülhetnek ki azok, akiknek most a meccsein szurkolhatnak a lelátón.