Tavaszi hangulatban, hazai győzelem

A tavaszi bajnoki szezon második hazai mérkőzésén, a második félidei gólerős játékával simán nyert PVSK labdarúgó csapata a meglehetősen gyengén játszó Harkány ellen.

Labdarúgó mérkőzés: Pécsi VSK – Gyógyfürdő Harkány 3-0 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 20. forduló, Várkői F. Stadion, Pécs: 150 néző

Játékvezetők: Georghiou Nikosz (Krajcsevics, Gyurandinovics)

Pécsi VSK: Mocsári – Vida, Domonkos, Zámbó, Kaufmann – Sziládi, Tiffán, Kása, Réfi – Németh, Ndjodo Cserék: Győri, orsós, Kovácsfi, Kulcsár, József Vezetőedző: Kósa Sándor
A PVSK góllövői: Ndjodo, Kása, Kaufmann
1.félidő:

Erre a játékrészre nem érdemes nagyon sok szót pazarolni. Mindkét csapat játékosai gondosan ügyeltek arra, nehogy eltalálják az ellenfél kapuját. Bár a játék nem volt durva, mégis sérülések tarkították ezt a játékrészt. Az egyetlen vitás helyzet, amikor a labdát vezető Kaufmannt gyanús módon szerelték a 16-oson belül. Nem kaptunk 11-est!

II.félidő:

Lassan indult be a hazai henger. Orsós pályára lépésével szervezettebb lett a játék, hatékonyabban működött a támadó játék. Ebben a játékrészben a labdabirtoklási fölényünket, elsősorban néhány jó egyéni teljesítménynek is köszönhetően, gólokra tudtuk váltani.

A gólok története:

71.perc: Tanítani valóan szép íveléses indítás Kaufmanntól, melyet a lendületben lévő Kása füttából fejelte be a harkányi kapuba. 1-0.
74.perc: Két perc múlva ismét hazai gólnak tapsolhattunk. Ndjodo ugratta ki Kaufmannt, aki kissé kisodródott ugyan, de még így is a 16-os sarkáról megeresztett egy bombát, amely a kapu jobb felső sarkába vágódott. 2-0.
93. perc: Orsós csavar be egy szögletet, Ndjodo szinte a gólvonalról ugrott fel a többieknél egy fejjel magasabbra, és fejéről a kapuba került a labda. Középkezdésre már nem volt idő. 3-0.

Ha csak a II. játékrészt nézzük, még elégedettek is lehetünk. Nem szabad azonban feledni az első félidőt, és azt a tényt sem, hogy egy meglehetősen gyengén játszó ellenfél ellen értük el, ezt az egyébként örömteli eredményt. Sokat mond, hogy a második félidőben alig jöttek át a félpályán a vendégek. Mocsári az egész mérkőzésen egyetlen komoly kapura lövést sem kapott. A hazai győzelem megérdemelt.

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK: - Szervezetten játszó ellenfél ellen az egész meccsen mezőnyfölényben játszottunk. Ezt a fölényünket a második félidőben gólokra tudtuk váltani, ezért úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.Gratulálok a fiúknak!