A második félidőre feljavult PVSK megérdemelten győzte le a pontatlanul játszó Villányt.

Labdarúgó mérkőzés: Villány TC - Pécsi VSK 0-2 (0-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I. o. 19. forduló, Villány: 150 néző.

Játékvezetők: Gellén A. (Gellén D., Kasza K.)

PVSK: Mocsári – Réfi, Zámbó, Vida, Tiffán (Villányi) – Kása (Kulcsár), Sziládi (Varga), Domonkos, Pókos (József)– Németh (Kaufmann), Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.

A PVSK góllövői: Ndjodo, Pókos.

A mérkőzés krónikája:

I. félidő:

• 1. perc: Azonnal cserélt a hazai együttes: a futballcsukát szögre akasztó Elek Antalt búcsúztatta el a hazai közönség, helyére Czibere állt be.
  • 4. perc: Stefán lőtt jó 30 méterről, fél méterrel a vendégkapu fölött szállt el a labda.
  • 7. perc: Ndjodo válaszolt a túloldalon, 25 méteres lövése azonban szintén elkerülte a kaput.
  • 10. perc: Ndjodo 22 méterről, kapásból, ballal lőtt, de elkapkodta, így a lövés kaput nem talált.
  • 14. perc: Németh szabadrúgása találta üresen Domonkost a hazai tizenhatos sarkán, a pécsi középpályás kapásból fölé lőtt.
  • 19. perc: Újra Domonkos került helyzetbe egy baloldali szögletet követően, de 8 méterről, kiszorított helyzetből fölé fejelt.
  • 34. perc: Pfeffermann robogott végig a jobb oldalon, az alapvonal közeléből középre adott, az ötösre berobbanó Osztermajer lövésébe Réfi lépett bele, megmentve kapuját a góltól.

Mindkét csapat rendkívül pontatlanul játszott az első játékrészben: a hazaiaknál a kapu előtti utolsó passzok maradtak el, a PVSK pedig mezőnyben volt pontatlan, a gólnélküli eredmény hűen visszaadja az első félidőben bemutatott játékot.

II. félidő:

• 46. perc: Ugyanúgy kezdett a hazai csapat, mint az első félidőben: Stefán lőhetett 25 méterről, de fölé durrantott.
  • 48. perc: Stefán szabadrúgását húzta le Mocsári a bal felső sarok elől.
  • 49. perc: Sziládi egy jó csellel csapta be védőjét, majd 12 méterről lőtt, de a hazai kapus védett. A kipattanót Ndjodo egyből kapura tette, de rosszul találta el a játékszert, ami így a kapu mellé perdült.
  • 56. perc: Pókos került helyzetbe egy jobboldali beadás után, de lövésébe beleléptek a védők.
  • 61. perc: Megszerezte a vezetést a PVSK: Kása többször is harcosan megtartotta a labdát, majd Ndjodohoz passzolt, aki 14 méterről higgadtan a bal alsó sarokba helyezett. 0-1
  • 69. perc: A bal oldalvonal mellől csavart kapura ez szabadrúgást Stefán, Mocsári nagy vetődéssel szögletre tolta a labdát.
  • 70. perc: A szögletet kifejelték a védők, Kása rajtolt rá a labdára, majd kiváló ütemben ugratta ki Pókost, aki végignyargalt a villányi térfélen, és a kapuba gurított. 0-2
  • 73. perc: Baloldali szögletet fejelt kapura Pauk, az ívelt fejest azonban kiejtette a kezéből Mocsári, de még a gólvonal előtt újra magához tudta ölelni.
  • 77. perc: Vida 30 méteres szabadrúgásból lőtt fölé.
  • 83. perc: Kaufmann csapta be védőjét, majd egyedül vezette a kapura a labdát, de nem tudta elpasszolni a kifutó kapus mellett.
  • 89. perc: Mocsári védett újra bravúrral: az egyedül kilépő villányi csatár lábáról lopta le a labdát.
  • A szünetben sebességet váltott a Vasút, amely a második félidőben nemcsak harcosabban, hanem pontosabban is játszott ellenfelénél, így megérdemelten nyerte meg a küzdelmes találkozót.

Kósa Sándor a PVSK vezetőedzője: - Szervezett, fegyelmezett játékunk eredményt hozott, a kontráinkból kettőt sikerült gólra váltani, amiért küzdöttünk, jól védekeztünk, így nem kaptunk gólt, és győzelmet ünnepelhettünk. Voltak még helyzeteink kettő nulla után, úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Gratulálok a fiúknak, és remélem, ez a siker rávezet minket egy nyerési szériára.