PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia eredmények – 2019/9-10. hét

Junior lánycsapatunk befejezte a bajnoki küzdelmeit, serdülő fiú együttesünk pedig egy nemzetközi tornán szerepelt Kecskeméten. Kétheti eredmény-összefoglaló, videóval.

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia női szakág

U18 Nemzeti Leány Regionális Junior Bajnokság, Alapszakasz II.

Pécsi VSK NKA U18 - Kanizsai Vadmacskák 83-94 (25-20; 16-32; 17-28; 25-14)

Pécsi VSK NKA U18: Szomor Kinga 9/3, Mándity Mirna 26/15, Szabó Nikolett 17/3, Borbás Panni 17, Temes Boglárka 10 Csere: Bukovszky Kitti 2, Dabis Dóra 2, Imhof Sára. Edző: Debreceni Eszter.

Debreceni Eszter: - Jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos a második negyedben jött egy rövidzárlat, amit ellenfelünk maximálisan ki is használt. Ezek után kiegyenlített volt mindkét oldal teljesítménye, de az ott kialakult különbséget már nem sikerült ledolgoznunk.

U16 Nemzeti Leány Kiemelt Kadett Bajnokság, Alsóházi rájátszás

Zsíros Akadémia - Pécsi VSK NKA A U16 58-65 (13-23; 16-16; 25-16; 4-10)

Pécsi VSK NKA A U16: Földing Anna 9/3, Auth Réka 8, Palásti Julianna 6, Temes Boróka 16/6, Molnár Viola 14 Csere: Pálfi Veronika 5/3, Hajgató Regina 5/3, Szkladán Zsuzsanna 2, Rankasz Bora -, Szabolics Kinga. Edző: Meszler Balázs, Hengán Hunor.

Meszler Balázs: - Gratulálok a lányoknak, nagyon nagyot küzdöttek ezért a győzelemért. Álomszerűen kezdtük a mérkőzést, minden összejött, de várható volt, hogy ez nem lesz végig így. A harmadik negyedben rosszul reagáltunk az ellenfél riadójára, és elkezdtünk pánikolni. Egyszerűen nem találtam higgadt játékost a csapatban. Végül a védekezés hozta meg a jól megérdemelt sikert. Minden játékosnak, a csapatnak gratulálok! Sok áldozattal is járt a mérkőzés, reméljük, mindenki kipiheni magát jövő héten!

U14 Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság, Főtábla selejtező II.

Zsíros Akadémia - Pécsi VSK NKA A U14 79-78 (20-17; 25-26; 12-10; 22-25)

Pécsi VSK NKA A U14: Kovácsfi Barbara 7, Szantner-Durucz Szonja 7, Gyuró Roberta 3, Varga Napsugár 19/3, Bertók Viola - Csere: Szantner-Durucz Zsófia 9, Molnár Zoé 5, Palásti Julianna 26/3, Futó Beatrix 1, Masnecz Kamilla 1, Orosz Olívia -, Lenti Kincső. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - Nem sokon múlott, hogy megszerezzük a győzelmet, de ehhez nagyon nagy energiákat kellett mozgósítani. Csak magunknak köszönhetjük, hogy hagytuk 12 ponttal elhúzni az ellenfelet. Remélem, a Baja ellen sikerül javítanunk.

Bajai NKK - Pécsi VSK NKA A U14 69-68 (24-14; 6-16; 15-22; 24-16)

Pécsi VSK NKA A U14: Kovácsfi Barbara 6, Szantner-Durucz Szonja 6, Bertók Viola 4, Gyuró Roberta 2, Varga Napsugár 10 Csere: Szantner-Durucz Zsófia 8, Molnár Zoé 8, Futó Beatrix 2, Palásti Julianna 12, Orosz Olívia 10, Lenti Kincső -, Masnecz Kamilla. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin.

Meszler Balázs: - A harmadik negyedben már úgy tűnt, földön van a Baja. Aztán futottak egy rohamot, keményebben letámadtak, mi pedig eladtuk a 30. és a 39. labdát is a mérkőzésen. Meg kell tanulni mindenkinek már a mérkőzés elejétől felelősséget vállalni a győzelemért. Ki kell használni egyéni adottságainkat, képességeinket. Nagyon sokat fejlődtünk, de fejben még mindig nem érettünk meg az ilyen győzelmekre.

Pécsi VSK NKA A U14 - Soproni Darazsak Akadémia 37-85 (10-26; 11-23, 9-15; 7-21)

Pécsi VSK NKA A U14: Szantner-Durucz Zsófia 5, Orosz Olívia 3, Palásti Julianna 10, Molnár Zoé -, Lenti Kincső - Csere: Kovácsfi Barbara 6, Gyuró Roberta 2, Szantner-Durucz Szonja 10, Masnecz Kamilla 1, Futó Beatrix -, Varga Napsugár -, Bertók Viola -. Edző: Meszler Balázs, Tiszay-Rákosi Katalin

Meszler Balázs: - A mai mérkőzés sajnos nem sok jóval kecsegtetett. A két szoros mérkőzés nagyon sokat kivett belőlünk tegnap.

U14 Nemzeti Leány Regionális Serdülő Bajnokság, Alapszakasz II.

Gyakorló DSE - Pécsi VSK NKA B U14 90-23 (16-6; 27-4; 16-6; 31-7)

Pécsi VSK NKA B U14: Csiki Hanna 6, Kákai-Goóts Hanna 3, Ambach Zsófia 11, Pusztai Gerda 1, Németh Alíz - Csere: Révész Rubina 2, Laczkó VIrág -, Pesti Eszter Panna -, Jaczó Emma -, Póla Kata. Edző: Garai Dénes, Varga Andrea.

Garai Dénes: - Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk!

Komló Sport KK - Pécsi VSK NKA B U14 63-78 (12-13; 21-16; 11-26; 19-23)

Pécsi VSK NKA B U14: Kákai-Goóts Hanna 4, Ambach Zsófia 3, Pusztai Gerda 3, Csiki Hanna 25, Németh Alíz 21 Csere: Póla Kata 8, Pesti Eszter Panna 4, Révész Rubina 10, Laczkó VIrág -, Jaczó Emma. Edző: Garai Dénes, Varga Andrea.

Garai Dénes: - Szívesen megfejteném, mi történt a két mérkőzés között! Futottunk, hajtottunk, bátrak voltunk. Nem játszottunk extrán, de jó pár feljavuló egyéni teljesítménnyel megnyertük a mérkőzést. Jól jött a lelkünknek a győzelem, gratulálok a csapatnak!

U12 Gyermek bajnokság, VI. forduló

Pécsi VSK NKA U12 - Dávid Kornél KA 71-74 (14-13; 21-26; 13-22; 23-13)

Pécsi VSK NKA U12: Csirke Petra 9, Ligner Boglárka 9, Dömös Hédi 8, Szívós Flóra 7, Szücs Boglárka 6, Szegedi Judit 3, Simon Lídia 3, Simon Petra 2, Kis-Simon Cintia 12, Hőgye Petra 12. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Hengán Hunor: - Több sérült és beteg is van a csapatunkban, ennek ellenére úgy gondolom, hogy tisztességesen helytálltak a lányok. Mindenki próbálta a legtöbbet kihozni magából.

Kozármisleny SE A - Pécsi VSK NKA U12 97-69 (26-24; 23-10; 21-20; 27-15)

Pécsi VSK NKA U12: Csirke Petra 8, Simon Lídia 6, Dömös Hédi 5, Szücs Boglárka 4, Hőgye Petra 4, Szívós Flóra 3, Ligner Boglárka 16, Szanyi Borbála 13, Szegedi Judit 10, Simon Petra. Edző: Hengán Hunor, Pécsi Dorottya.

Hengán Hunor: - Az első negyedben a lányok talán próbálták viszonozni a fiúk mérkőzés előtti kedvességét, rengeteg könnyű kosarat engedtek nekik. Ezt követően javult a védekezésünk, tudtuk tartani a lépést a fiúkkal, de a fáradtság legyőzött minket.

U11 Kenguru bajnokság, V. forduló, Szekszárd

Pécsi VSK NKA A U11 - KAP Leány A 42-39 (14-8; 7-6; 11-17; 10-8)

Pécsi VSK NKA A U11: Masnecz Hanna 7, Pirisi Eszter 5, Magyar Dóra 5, Novreczky Csenge 5, Gyenis Dalma 3, Őss Hanna 3, Kónya Liza Anna 3, Végh Nóra 11, Ózdi Bianka -, Tam Linda -, Zsombéki Zita. Edző: Pécsi Dorottya, Gyuró Dalma.

Pécsi Dorottya: - Jó védekezéssel kezdtük a mérkőzést, sok labdát tudtunk szerezni, és a támadásokat is sikerült jól befejezni. A harmadik negyedben volt egy hullámvölgy, de a meccs végére sikerült kiharcolnunk a győzelmet. Gratulálunk a Lányoknak, csak így tovább!

Pécsi VSK NKA A U11 - KSC Szekszárd 43-65 (5-8; 9-22; 10-21; 19-14)

Pécsi VSK NKA A U11: Magyar Dóra 9, Őss Hanna 7, Novreczky Csenge 5, Pirisi Eszter 4, Gyenis Dalma 2, Masnecz Hanna 14, Tam Linda 1, Zsombéki Zita 1, Ózdi Bianka -, Kónya Liza Anna -, Végh Nóra. Edző: Pécsi Dorottya, Gyuró Dalma.

Pécsi Dorottya: - A második mérkőzést is jól kezdtük, de utána elfáradtunk. A második és a harmadik negyedben se védekezésben, se támadásban nem találtuk a helyünket. Ennek ellenére voltak szép megoldásaink, ezekre alapozva fogunk tovább dolgozni és igyekszünk, hogy ezekből egyre több legyen. Köszönjük a mérkőzést!

U11 Gyermek bajnokság, VI. forduló

Gyakorlós Csibék - Pécsi VSK NKA A U11 24-43 (5-4; 6-13; 10-9; 3-17)

Pécsi VSK NKA A U11: Novreczky Csenge 6, Kónya Liza Anna 4, Gyenis Dalma 2, Zsombéki Zita 2, Masnecz Hanna 16, Pirisi Eszter 12, Kaszás Dalma Patrícia 1, Végh Nóra. Edző: Pécsi Dorottya, Gyuró Dalma.

Pécsi Dorottya: - Extra védekezéssel sok labdát szereztünk, amiből sok jó kosarat dobtunk. Okosan és harcosan játszottunk, aminek a győzelem lett az eredménye a kis létszám ellenére is.

Tamási Dámocskák - Pécsi VSK NKA A U11 38-28 (7-2; 12-10; 14-10; 5-6)

Pécsi VSK NKA A U11: Pirisi Eszter 6, Kaszás Dalma Patrícia 5, Novreczky Csenge 4, Zsombéki Zita 2, Masnecz Hanna 10, Kónya Liza Anna 1, Gyenis Dalma -, Végh Nóra. Edző: Pécsi Dorottya, Gyuró Dalma.

Pécsi Dorottya: - Az első félidőben keményen tartottuk magunkat, a második félidőre sajnos elfáradtunk. Végig küzdöttünk a mérkőzésen, de ennyi emberrel nehéz két meccset megnyerni.

U11 Kenguru bajnokság, V. forduló, Kaposvár

Gyakorlós Törpék - Pécsi VSK NKA B U11 73-15 (8-0; 21-2; 23-5; 21-8)

Pécsi VSK NKA B U11: Czigler Vivien 5, Ózdi Bianka 4, Szép Anna 3, Végh Nóra 2, Perlaki Vanda Anna 1, Kovács Kitti Lili -, Fülöp Kata -, Balázs Fruzsina -, Szalay Boglárka -, Németh Tamara Kíra. Edző: Iványi Dalma, Paróczi Kata.

Paróczi Kata: - Álmosan kezdtük a mérkőzést, amit az ellenfelünk ki is használt, és sok üres ziccerrel már az elején nagy előnyt szerzett magának. Később már szép helyzeteink voltak, csak a befejezések nem sikerültek. A lepattanókért sokkal keményebben és harcosabban kell mennünk, a védekezésben pedig jobban oda kell figyelnünk arra, hogy merre is jár a labda. Szépen küzdöttek a lányok, legközelebb majd jobban sikerül! Hajrá Kistigrisek!

Pécsi VSK NKA B U11 - KASI E 28-77 (4-20; 8-20; 13-18; 3-19)

Pécsi VSK NKA B U11: Végh Nóra 5, Czigler Vivien 5, Ózdi Bianka 4, Szalay Boglárka 4, Balázs Fruzsina 3, Perlaki Vanda Anna 2, Kovács Kitti Lili 2, Fülöp Kata 2, Szép Anna 1, Németh Tamara Kíra. Edző: Iványi Dalma, Paróczi Kata.

Paróczi Kata: - Ezt a mérkőzést sokkal jobban kezdtük, mint az előzőt. Az egész játék során küzdöttek a lányok, csúsztak-másztak a pályán a labdáért. Szép passzokkal alakítottunk ki helyzeteket, amik hellyel-közzel sikeresek voltak. A védekezés nagyon tetszett, űzték-hajtották a lányok a gyors fiúkat, amennyire csak tudták. Gratulálok a csapatnak, mert becsülettel küzdöttek és szívük-lelkük benne volt ebben a mérkőzésben is! Csak így tovább! Hajrá PVSK, hajrá Kistigrisek!

U11 Nyuszi Kupa, VI. forduló

Baka Gidák - Pécsi VSK NKA B U11 12-52 (0-12; 11-20; 0-9; 1-11)

Pécsi VSK NKA B U11: Révész Boglárka 8, Nagy Szonja 8, Mátrai Nóra 7, Novreczky Hanga 7, Keszthelyi Bianka 4, Schützenhofer Zora 4, Turbók Emese Panna 11, Bencze Luca Sára 1, Fülöp Kata 1, Kovács Lilla 1, Térmeg Zora. Edző: Iványi Dalma, Paróczi Kata.

Iványi Dalma: - Gratulálok a Lányoknak, nagyon szépen játszottak! Nagyon örülök neki, hogy látszik rajtuk a fejlődés minden téren. Agresszívek és bátrak voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki, és egész sokszor egymást segítve, csapatként működtünk. A befejezéseknél még mindig nagyon sokat hibázunk, ezen dolgozni fogunk edzéseken. Bravó Lányok!

Pécsi VSK NKA B U11 - GYKSE B 27-51 (1-8; 16-15; 0-20; 10-8)

Pécsi VSK NKA B U11: Mátrai Nóra 7, Novreczky Hanga 5, Nagy Szonja 5, Keszthelyi Bianka 2, Perlaki Vanda Anna 2, Bencze Luca Sára 1, Térmeg Zora 1, Czigler Vivien 1, Kőhegyi Sarolta Linda 1, Fülöp Kata 1, Kovács Lilla 1, Révész Boglárka -, Szép Anna. Edző: Iványi Dalma, Paróczi Kata.

Iványi Dalma: - Bár fiúk ellen játszottunk, egész szépen felvettük a ritmusukat, és keménységüket. Passzaink és labdavezetésünk volt egy kicsit gyenge, és ezt főleg a harmadik negyedben nagyon jól és gyorsan kihasználta ellenfelünk. A küzdeni akarásunk jeles volt, és a félidei büntetőket nagyon extrán dobtuk, 13-ból 10 bement! Ezért külön dicséret is jár a Lányoknak! Hajrá Kistigrisek, csak így tovább!

PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia férfi szakág

U18 Regionális bajnoki

Bajai Bácska FKE - PVSK NKA U18 88-96 (15-20, 24-30, 15-16, 25-17, 5-13)

PVSK NKA U18: Huszka Bendegúz 7/3, Vladan Kovacevic 40/3, Hőgye Péter 4, Csizmadia Attila 2, Kovács Barnabás 19/6 Csere: Szabó Richárd 2, Pontyos István 2, Szeverinácz Valér 10/3, Pákozdi Balázs 10, Perjés Alex -, Csernus Bálint. Edző: Vanja Miljković.

Vanja Miljković: - Ezen a mérkőzésen csak a győzelemnek örülhettünk. Az utolsó negyedtől kontrolláltuk a mérkőzést, de egy rövidzárlatnak köszönhetően 17 pontos vezetésről hosszabbítás lett. Nem reagáltunk jól az ellenfél zóna védekezésére. Jobb, ha hamar elfelejtjük ezt a mérkőzést, és a következőre koncentrálunk.

PVSK NKA U18 - Atomerőmű SE 72-62 (21-16, 19-18, 22-14, 10-14)

PVSK NKA U18: Pákozdi Balázs 9, Szeverinácz Valér 6, Vladan Kovacevic 13, Kovács Barnabás 12/9, Huszka Bendegúz 12 Csere: Csizmadia Attila 5, Csernus Bálint 3, Szabó Richárd 2, Hőgye Péter 10, Perjés Márk -, Perjés Alex -, Pontyos István. Edző: Vanja Miljković.

Vanja Miljković: - Gratulálok a srácoknak! Külső szemlélő számára nem volt túl szép, de az elejétől a végéig vezetve kézben tartottuk a mérkőzést. A kezdő csapatnak és a cserejátékosoknak is ugyanolyan érdemük van ebben a győzelemben. Egy edző számára az egyik legnehezebb feladat, amikor egy játékos korosztályt vált. Mi most egy ilyen időszakban vagyunk, amikor több tehetséges U16-os játékost is hozzászoktatunk a junior korosztályhoz. Ebben a korosztályban nem szeretek eredményekről beszélni, de kiemelendő, hogy 2019-ben még nem szenvedtünk vereséget.

PVSK NKA U18 - Dombóvári Kosársuli KE 52-71 (11-13, 13-22, 13-16, 15-20)

PVSK NKA U18: Kovács Barnabás 7, Szeverinácz Valér 4, Pontyos István 1, Huszka Bendegúz -, Csizmadia Attila - Csere: Csernus Bálint 9/3, Szabó Richárd 6, Perjés Alex 2, Vladan Kovacevic 13, Pákozdi Balázs 10, Perjés Márk. Edző: Vanja Miljković.

Vanja Miljković: - Az utóbbi mérkőzések jó teljesítménye után ezen a mérkőzésen nagyon dekoncentráltak voltunk. A bemelegítéstől kezdve egészen a lefújásig. Talán két játékosom nyújtott jó teljesítményt, ami nem elég a győzelemhez. Rossz dobóhelyzeteket vállaltunk el, amiből az ellenfél könnyű, gyorsindítás kosarakat szerzett. Az egyéni védekezésünk jó volt, mert viszonylag kevés ponton tartottuk ellenfelünket, viszont 52 dobott ponttal nehéz győzelmet remélni...

Atomerőmű SE - PVSK NKA U18 79-69 (19-13, 18-20, 21-25, 21-11)

PVSK NKA U18: Szeverinácz Valér 7/6, Vladan Kovacevic 17/6, Huszka Bendegúz 15/3, Kovács Barnabás 12/6, Hőgye Péter - Csere: Csernus Bálint 9, Pákozdi Balázs 4, Szabó Richárd 15, Perjés Alex -, Pontyos István. Edző: Vanja Miljković.

Vanja Miljković: - Jó mérkőzés volt. Harcoltunk, de a napi forma most nem nekünk kedvezett. A problémánk nem a küzdés, akarat hiányából fakad, hanem abból, hogy fontos szituációkban rossz döntéseket hozunk. A passzok rossz kiválasztására és néhány nehéz dobásra gondolok. Ha a hátralévő mérkőzéseinket megnyerjük, akkor Régiós Döntőt játszunk. A saját kezünkben van a sorsunk.

U16 Regionális Kadett Bajnokság

PVSK NKA A U16 - Bonyhádi KSE 201-12 (47-4, 48-3, 51-1, 55-4)

PVSK NKA A U16: Perjés Alex 43, Csernus Bálint 41/9, Szabó Richárd 31/6, Gordán Levente 13, Juric Franko Josip 12 Csere: Miklós Domokos 35/12, Perjés Márk 26/3. Edző: Szabó Gergely.

Szabó Gergely: - Sajnos mindkét csapat messzebb került attól, ami neki a kosárlabdázást jelenti.

Atomerőmű SE - PVSK NKA A U16 66-102 (8-24, 17-24, 23-29, 18-25)

PVSK NKA A U16: Perjés Alex 6, Juric Franko Josip 24, Hőgye Péter 15, Gordán Levente 12, Szabó Richárd 10 Csere: Perjés Márk 2, Csernus Bálint 12, Tószegi-Sabath Levente 11, Miklós Domokos 10/6. Edző: Szabó Gergely.

Szabó Gergely: - Becsületesen beleálltunk a mérkőzésbe, kemény védekezéssel kezdtünk, előnyt szereztünk. A rendezett védekezésünk nagyon tetszett, a lerohanás-védésünk a legkevésbé sem, rengeteg ziccert kaptunk. Örülök neki, hogy ilyen mentalitással játszottuk le a meccset.

PVSK NKA B U16 - Kozármisleny SE 121-67 (30-12, 31-25, 29-16, 31-14)

PVSK NKA B U16: Gróf Máté 33/6, Marjanovic Jakov Jozo 33/12, Ravasz Márk 17, Kiss Lajos Dávid 14/3, Lázár Dániel 10 Csere: Vargha Bulcsú 8, Petz Milán 4, Divják Milán 2, Barics Bálint. Edző: Szabó Gergely.

Szabó Gergely: - Második "tavaszi" mérkőzésünkön a Szent Mór Iskolaközpont ragyogó sportcsarnokában nagyon szép játékkal és extrákkal rukkolt elő a csapat. Hiányérzetem a védekezésünk miatt van ugyan, de azt látom a srácokon, hogy meccsről-meccsre jobban alakul ez is. A sérültjeinknek és betegeinknek jobbulást kívánok! Gróf Máténak ezúttal külön szeretnék gratulálni, ma nagyon a helyére tett mindent.

Marcali VSZSE - PVSK NKA B U16 55-73 (11-23, 15-23, 9-11, 20-16)

PVSK NKA B U16: Gróf Máté 5/3, Marjanovic Jakov Jozo 21, Lázár Dániel 15, Ravasz Márk 14/6, Kiss Lajos Dávid 11/3 Csere: Pályi Dénes 4, Barics Bálint 3/3, Divják Milán -, Vargha Bulcsú -, Petz Milán. Edző: Szabó Gergely.

Szabó Gergely: - A ránézésre "kifogásolhatatlan" kezdési időpont tulajdonképpen a mi csapatunk malmára hajtotta a vizet, sikerült is megragadnunk ez az előnyünket. Az első negyedben csaknem minden támadásból üres helyzetet találtunk, valamint a védekezésünk is kiválóan működött, így könnyű kosarakat is szereztünk. Fontos lépéseket tettünk azzal is, hogy az első félidőben négy, majd a fordulás után rögtön még egy triplát sikerült bedobnunk, de szuperül megtaláltuk magas játékosainkat is. A végére kissé kapkodóssá és pontatlanná váltunk. Gratulálok a fiúknak, mert nagy munkát végeztek el a mérkőzésen!

U14 Nemzetközi Torna, Kecskemét

Kecskeméti Kosárlabda Akadémia - PVSK NKA A U14 101-68 (35-7; 26-21; 16-22; 24-18)

PVSK NKA A U14: Radó Ádám 4, Tarnai Adrián 2, Hőgye Patrik 12, Baranyi Bence 1, Csernus Olivér - Csere: Rozmer Bálint 7, Márkus Péter 4, Harka Szabolcs 23, Huszka Boldizsár 15/3, Aradi Atilla. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - Nagyon sajnálom, hogy az első negyedet még a buszban töltöttük. Utána egy kifejezetten küzdős, harcos mérkőzést láttunk, ahol egy kicsit lehettünk volna még élesebbek.

PVSK NKA A U14 - Partizan Belgrad 57-129 (9-40; 15-34; 18-29; 15-26)

PVSK NKA A U14: Huszka Boldizsár 8/3, Márkus Péter 5, Harka Szabolcs 10, Rozmer Bálint -, Aradi Atilla - Csere: Baranyi Bence 4, Hőgye Patrik 23/3, Radó Ádám 2, Viszt Marcell 1, Csernus Olivér -, Tarnai Adrián. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - Igazán kiváló fizikummal rendelkező csapat a Partizan Belgrád csapata, már ez ijesztő volt mindenki számára. Sajnos megint az első negyeddel volt problémánk, pedig még ötöst is cseréltem. Kellett egy kis idő, mire végre halványan láttam a csapatomat a pályán. A saját kis bajnokságunkban sajnos még nem találkoztunk ilyen agresszíven védekező csapattal, ez meg is látszott, rettenetesen meg kellett dolgoznunk már azért is, hogy a labdát fel tudjuk hozni. Ebből elég sok eladott labdánk volt, és könnyű gyors kosarakat kaptunk. Mindenképpen élmény volt egy ilyen csapat ellen meccselni, és játszani is, úgy gondolom. A mentalitást pedig nagyon szeretném, ha sikerülne átvenni.

PVSK NKA A U14 - KK Joker Sombor 55-63 (10-12; 18-12; 14-22; 13-17)

PVSK NKA A U14: Tarnai Adrián 4, Hőgye Patrik 21, Csernus Olivér 1, Aradi Atilla -, Radó Ádám - Csere: Márkus Péter 6, Viszt Marcell 2, Huszka Boldizsár 11/3, Harka Szabolcs 10, Rozmer Bálint -, Baranyi Bence. Edző: Stranszky Bettina.

Stranszky Bettina: - Az előző napi mérkőzés nagyon sokat kivett a csapatból, reggel látható volt a kis buksikon, ráadásul Bálint is megsérült, így már nem játszott ezen a mérkőzésen. A Zombor csapata hasonló játékerőt képviselt, mint a mi csapatunk. Sok jó dolgot láttam a fiúktól, talán erre a mérkőzésre sikerült felvenni a mentalitást a legjobban, de fizikailag elfogytunk teljesen a mérkőzés végére, de a küzdés és az akarat az utolsó pillanatig megvolt. Ez a hétvége a tanulásról szólt számunkra. Alázatot, akaratot, kitartást egészen biztos vagyok benne, hogy sikerült is. Kitűztek egy célt a srácok a bajnokságban és ez a három mérkőzés segíteni fogja őket annak az elérésében. Köszönjük a Kecskeméti Kosárlabda Akadémiának a meghívást. Remélem találkozunk a következő fordulók egyikében.

U14 Serdülő Regionális bajnokság

Dunaújvárosi Sárkányok - PVSK NKA B U14 104-100 (30-18, 19-34, 25-30, 30-18)

PVSK NKA B U14: Aradi Atilla 6, Bodonyi Barnabás 6, Zákányi Kristóf 6, Keszeg Krisztián 5, Auguszt Dávid 5, Márkus Péter 36, Viszt Marcell 21/3, Szathmáry Szilárd 2, Várady Balázs 2, Husz Benedek 11/3, Szuchovszky Barnabás -, Hegyi Gergő. Edző: Szabó Gergely, Poronyi Péter.

Szabó Gergely: - A hazai csapat ellen sajnos nem bírtuk végig erővel, mert ugyan támadásban annak ellenére is ragyogóan dolgoztunk, hogy mindennel is meg kellett küzdenünk, a védekezésre, pontosabban a visszarendeződésre nem maradt sok erőnk. A saját hibáink javításán rengeteget dolgozunk, és úgy látom, hogy a gyerekek komolysága példamutató volt ma is, velük szemben nem igazságos az, ha nem ők döntik el, hogy melyik a jobb vagy a kicsit gyengébb csapat. A hazai gyerekeknek gratulálok, ahogy a sajátjainknak is.

U12 Gyermek Kupa Felsőházi Rájátszás 2. forduló, Székesfehérvár

Dávid Kornél KA "A" - PVSK NKA A U12 52-63 (17-27; 14-14; 12-7; 9-15)

PVSK NKA A U12: Csere: Bogdán Patrik 9, Takács András 6, Gyurka Dániel 5, Novreczky Botond 4, Csiga Zsombor 3, Varga Sándor 2, Ádám Levente 2, Teszárik Márton 17, Kiss Keve Botond 14, Rácz Domonkos 1, Glück Patrik -, Kolcsár Márton. Edző: Moosz Milán, Priol Kinga.

Moosz Milán: - A szezon eddigi legrosszabb teljesítményét nyújtottuk. Siralmas volt és elkeserítő. Ötlettelen, erőltetett támadásaink mellett védekezésben is megadtuk magunkat. Igaz, hogy korcsolyapályán kényszerültünk játszani, illetve a speciális védekezési szabályokat egy egészen új felfogásban alkalmazták a játékvezetők, de ezekhez a körülményekhez alkalmazkodnunk kellett volna a sírás, hisztizés és nyávogás helyett.

PVSK NKA A U12 - Velencei Gézengúzok 89-51 (26-8; 23-21; 31-2; 9-20)

PVSK NKA A U12: Csere: Varga Sándor 9, Takács András 9, Gyurka Dániel 8, Póla Áron 7, Glück Patrik 4, Teszárik Márton 25, Rácz Domonkos 2, Kiss Keve Botond 14, Novreczky Botond 10, Csiga Zsombor 1, Ádám Levente -, Bogdán Patrik. Edző: Moosz Milán, Priol Kinga.

Moosz Milán: - Ezen a mérkőzésen is árnyékai voltunk önmagunknak a játék minden elemében. A fordulónak két pozitívuma, hogy megőriztük veretlenségünket, és hogy ennél rosszabbul nem fogunk tudni játszani.

U12 Gyermek Kupa Alsóházi Rájátszás 2. forduló, Kaposvár

PVSK NKA B U12 - Komló Sport 62-50 (19-9; 18-12; 12-10; 13-19)

PVSK NKA B U12: Csere: Szabó Bálint 9, Tarnai Dominik 8, Póla Áron 7, Földing Zalán 6, Pohl Máté 4, Cserényi Martin 4, László Barnabás 4, Horváth Szilárd 4, Szabó Ákos 3, Fodor Milán Tacitusz 2, Csiga Zsombor 11, Csátity Deján. Edző: Moosz Milán, Priol Kinga.

Moosz Milán: - Örülök, hogy hosszú idő után ismét majdnem teljes volt a "B" csapatunk. Hamar megszerzett 10 pont feletti előnyünkkel ügyesen gazdálkodtunk a mérkőzés végéig. Az egyéni teljesítményünk hullámzó volt: láttam korosztályt megelőző klasszis megoldásokat, de ugyanazon játékosoktól U10-ben is elfogadhatatlan dolgokat egyaránt.

Monok SE - PVSK NKA B U12 37-53 (0-15; 15-10; 8-21; 14-7)

PVSK NKA B U12: Csere: Tarnai Dominik 9, Horváth Szilárd 7, Földing Zalán 6, Csiga Zsombor 5, László Barnabás 4, Szabó Bálint 3, Szabó Ákos 3, Cserényi Martin 2, Póla Áron 12, Fodor Milán Tacitusz 1, Csátity Deján 1, Pohl Máté. Edző: Moosz Milán, Priol Kinga.

Moosz Milán: - Az első negyedben nyújtott remek védekezésünknek és szellemes támadásainknak köszönhetően viszonylag nagy előnyre tettünk szert. Milliárdnyi hibánk volt, amiken sokat kell és fogunk is dolgozni. A lelkesedés és küzdőszellem mindkét mérkőzésen nagyjából rendben volt. A következő fordulóban szeretnénk eredményesek lenni az erősebb csoportban is.

U11 Nyuszi Kupa

PVSK NKA B U11 - Bonyhádi KSE U11 39-37 (3-11; 6-7; 12-3; 6-6; 8-8; 4-2)

PVSK NKA B U11: Csere: Gáspár Vince 9, Szundi Zsigmond József 6, Rácz András 6, Vajas Nimród 5, Gálfi Levente 5, Szabó Levente 2, Juhász Richárd 2, Tószegi-Sabath Balázs 2, Nugraha Mifzal Nufail 1, Kiss Kende Balázs 1, Rotter Hunor -, Németh Csongor -, Teszárik Péter -, Sasréti Koppány. Edző: Moosz Milán, Priol Kinga.

Priol Kinga: - Nagyon megilletődötten kezdtünk az első "hivatalos" mérkőzésünkön. A nagy izgalomnak köszönhetően hagytuk ki és kapkodtuk el szuper módon kialakított helyzeteinket. Vissza tudtunk kapaszkodni 10 pontos hátrányból, ami egy ilyen kevés pontszámú mérkőzésen nem kis teljesítmény. Felettébb izgalmas, két hosszabbításos(!) végjátékkal sikerült győztesként lejönnünk a pályáról. Öröm volt látni, hogy a fiúk mennyire élvezik a mérkőzés minden percét.

Csíkos Tigrisek (Szekszárd) - PVSK NKA B U11 26-36 (0-15; 10-8; 6-9; 10-4)

PVSK NKA B U11: Csere: Gálfi Levente 5, Rotter Hunor 4, Nugraha Mifzal Nufail 4, Gáspár Vince 3, Rácz András 2, Vajas Nimród 2, Kiss Kende Balázs 14, Teszárik Péter 1, Szundi Zsigmond József 1, Szabó Levente -, Sasréti Koppány -, Juhász Richárd -, Németh Csongor. Edző: Moosz Milán, Priol Kinga.

Priol Kinga: - A második mérkőzésre már oldódott a feszültség, jóval felszabadultabban játszottunk. Az első félidőben megszerzett tetemes előnnyel sikerült megalapoznunk a győzelmet. Izgatottan várjuk a következő fordulót, hogy mire leszünk képesek az erősebb "B" csoportban.